سفر اتباع و گردشگران خارجی به ایران در ۹‌ماه نخست سال جاری حدود ۵۶درصد افزایش داشته و در مقابل طی این مدت، سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور ۳۰درصد کمتر شده است. این آماری است که مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران اعلام کرده است. چه عواملی موجب کاهش سفرخارجی ایرانی‌ها در سال ۹۷ شده است و چرا سفر خارجی‌ها به ایران افزایش یافته موضوعی است که در این گزارش به آن می‌پردازیم.
نماینده، ولی فقیه در خراسان‌رضوی گفت: باید مراقب باشیم در شناساندن و نشان دادن انقلاب، برنامه‌های صحیح و اثرمندی را اجرا کنیم؛ همه به قدرت هنر در تبیین مسائل آگاهیم، به ویژه هنر هفتم که این روز‌ها هم با جشنواره فجر روی بورس است.
بهرام‌بهرامیان، برادران محمودی و محمدرضا آهنج کارگردانان سریال‌های رمضانی تلویزیون هستند، اما کماکان پخش سریال مناسبتی از شبکه پنج سیما در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
کتاب «سفیران آمریکایی» با موضوع بررسی شخصیت‌های الگوساز برای کودکان پسر، در کمتر از سه ماه پس از رونمایی آن، با استقبال خوب علاقه‌مندان روبه‌رو شده و توسط انتشارت تلاوت آرامش به چاپ دوم رسید.
خبرنگار پرس‌تی‌وی که هفته گذشته از زندان آمریکا آزاد شد چهارشنبه شب به ایران می‌‌آید.
مطالعه جدید دانشمندان نشان می‌دهد مرگ اسکندر مقدونی به خاطر اختلال نورولوژیکی GBS (سندرم گیلن باره) بوده که می‌تواند بیمار را فلج کند.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با حبیب الله بهمنی، درباره اظهار نظر کردن سلبریتی‌ها در همه حوزه‌ها
حبیب الله بهمنی، نویسنده و کارگردان در واکنش به پست اینستاگرامی حمید فرخ نژاد و اظهار نظر کردن سلبریتی‌ها در همه حوزه‌ها گفت: فکر می‌کنم هر هنرمندی می‌تواند نسبت به رویداد‌های محیط خود دغدغه داشته و نسبت به آن بی تفاوت نباشد و در رابطه با آن‌ها اظهار نظر کند. اما باید دید این واکنش‌ها و اظهار نظر کردن‌ها واقعا از کجا نشات می‌گیرد؟
در آیین افتتاحیه نمایشواره «کوچه‌های بنی‌هاشم» عنوان شد
بزرگداشت ایام فاطمیه اهمیت بالایی دارد و باید برای ترویج آن تلاش کنیم. انقلاب ما با فاطمیه و اهل‌بیت (ع) گره خورده است و در هشت سال دفاع مقدس با توسل به این آیات مقدس مقاومت کردیم.
گزارش «جوان» از برنامه تلویزیونی اختصاصی نوجوانان
«اقیانوس آرام» توانسته است به جریان‌سازی و ایده‌پردازی در حوزه مسائل و دغدغه‌های نوجوانان کمک کند. در یکی از قسمت‌های این برنامه با حضور مرضیه هاشمی خبرنگار مسلمان شده شبکه پرس‌تی‌وی که در سفر اخیر خود به امریکا بازداشت شده بود، مهمان این برنامه بود و از مسیری که طی کرده تا به موقعیت فعلی خود برسد برای نوجوانان گفت و به سؤالات آن‌ها پاسخ داد
در مراسم معرفی کتاب «هندسه انقلاب» مطرح شد
محمدحسین رجبی‌دوانی در مراسم معرفی کتاب «هندسه انقلاب» گفت: این کتاب در راستای هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به اقدامات برخی از استحاله‌شده‌ها و انقلابی‌های دیروز در تحریف راه و شخصیت امام تدوین و منتشر شد.
۸