گفت‌وگوی «جوان» با جوان دانشجوی فلسطینی در ایران
ابوسمره اهل فلسطین ساکن سوریه در اردوگاه یرموک بوده است. وی در رشته روزنامه‌نگاری درس می‌خواند و سه سالی می‌شود که در ایران سکونت دارد.
نگاهی به «بازمانده» مهم‌ترین اثر سینمایی که درباره فلسطین ساخته شد
مواجهه سینمای ایران با مسئله قدس و فلسطین طی ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی شامل کارنامه‌ای متنوع است. اشغال قدس و تلاش برای آزادسازی آن جایگاه ویژه‌ای در انقلاب اسلامی دارد و سینمای ایران طی چند بار نزدیک شدن به این سوژه از خود آثاری متفاوت ارائه داده، اما فیلم «بازمانده» مهم‌ترین اتفاق درباره نزدیکی سینما و مسئله قدس است.
اصرار سریال شبکه ۳ به حذف پلیس از جامعه برای چیست؟!
یکی از ویژگی‌های آثار فیلمفارسی به خصوص پس از ساخت فیلم «قیصر» ترویج این موضوع بود که لازم نیست برای حل مشکلات به قانون و پلیس مراجعه کرد و باید به شیوه‌های بدوی خشونت‌آمیز حساب‌های شخصی را تسویه نمود. این نوع نگرش شاید در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی که مردم نسبت به دستگاه‌های انتظامی دید مثبتی نداشتند، قابل قبول بود، اما الان که نیروی انتظامی در خدمت مردم است، آیا باز هم باید به همان سبک فیلمفارسی، شاهد یک جامعه بی‌قانون باشیم؟
پیکر پیرمرد صدا مخملی دوبله تشییع شد
مراسم تشییع پیکر «پرویز بهرام» در حالی با حضور همکاران و دوستداران وی برگزار شد که هنرمندانِ دوبله او را مرد استثنایی این عرصه دانستند و علی نصیریان از او به عنوان گوینده‌ای حرفه‌ای و بازیگری توانمند یاد کرد.
فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» از عید فطر روی پرده می‌رود و تاکنون در سینما‌های خارج از شهر تهران، بیش از ۱۰هزار نفر نسبت به خرید بلیت این فیلم در نخستین روز اکرانش اقدام کرده‌اند.
تنوع برنامه‌های صداوسیما در شب‌های قدر
با پایان یافتن آخرین شب از لیالی قدر، بسیاری از هموطنان این شب‌های عزیز را در پای شبکه‌های تلویزیونی به سحر رساندند و از ویژه برنامه‌های تلویزیون استفاده کردند.
در برنامه «حسن الکتاب» از شبکه الکوثر، چهارشنبه ۸ خرداد از مقام شامخ «الشیخ عنتر سعید مسلم» قاری نابینای مصری تجلیل می‌شود.
در آستانه روز جهانی قدس برنامه بحث روز رادیو ایران با حضور مهمانان فلسطینی و ایرانی به بررسی طرح معامله قرن می‌پردازد.
همسر مقتول محمدعلی نجفی، تجربه بازیگری داشته و در فیلم سینمایی «دختر شاه پریون» هم به ایفای نقش پرداخته است.
۱۲