واکنش‌ها به حذف نیروی جهادی در عکس خانم سلبریتی
چند روز بعد از آنکه تهمینه میلانی فیلمنامه‌نویس و کارگردان سینما، تصویر تقطیع‌شده‌ای از امدادرسانی به مردم سیل‌زده استان لرستان را منتشر کرد که در آن با حذف نیروی جهادی امدادگر، حس امیدواری موجود در عکس کامل نیز به سخره گرفته شده بود، هنوز هم واکنش‌ها نسبت به این عمل سؤال‌برانگیز میلانی ادامه دارد، به خصوص اینکه این کارگردان با رفتار‌های غیرعادی‌اش سابقه چندان مثبتی هم در اذهان عمومی ندارد.
مسئول «کاروان شاعران و نویسندگان جهادی» از اعزام نخستین گروه از اهالی هنر خبر داد و گفت: نخستین گروه از شاعران و نویسندگان جهادی که سابقه حضور در اردو‌های جهادی را دارند در این مرحله به مدت پنج روز به مناطق سیل‌زده غرب کشور اعزام می‌شوند.
«بهترین سال‌های زندگی ما» نام سریالی است به کارگردانی احمد کاوری که ساخت موسیقی‌اش را پیمان خازنی برعهده دارد.
مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران با اشاره به مسائل مهمتر از پایتخت پیشنهاد احمد مسجدجامعی برای نامگذاری خیابانی به نام جمشید مشایخی را پوپولیستی عنوان کرد.
انتقاد‌ها به حضور یک بازیگر تئاتر در مسابقه استعداد یابی
فاطمه رادمنش که شب گذشته در برنامه «عصر جدید» به اجرای یک قطعه نمایشی پرداخت درباره حضورش به‌عنوان یک بازیگر باسابقه در این برنامه استعدادیابی توضیحاتی ارایه کرد.
در آستانه انتخاب دبیر سی و هشتم و خبر اولویت اول دبیری سابق نگرانی‌ها را نسبت به دوره پیش رو دوچندان ساخته به‌خصوص که در سال جاری و در ایام برگزاری جشنواره که همزمان است با مباحث انتخاباتی کشور حضور مدیری مدبر را بیش‌ازپیش در این حوزه طلب می‌کند.
حسن روانشید*
سرگذشت غربت مطالعه نشریات و خواندن کتاب حکایت تازه‌ای نیست که سالیان درازیست همچنان ادامه دارد، اما در ابتدای قرن بیست و یکم میلادی این انزوا با تسلط گوشی‌های اندروید مطلق شد تا همه کتابفروشی‌های نوستالژی و معروف هم تعطیل یا به فست‌فود فروشی تبدیل گردند
یک فیلم ضد ایرانی در امریکا اکران می‌شود
فیلم سینمایی «مأمور مخفی» که یک تریلر جاسوسی است، به زودی در سینما‌های ایالات متحده اکران می‌شود تا باز هم آثار سینمایی ضدایرانی در امریکا مورد حمایت قرار گیرد.
نگاهی به صدرنشین اکران نوروزی ۹۸
اساساً نوشتن برای فیلم‌های کمدی که در ایران ساخته می‌شود اشتباه است، نقد‌هایی که نوشته می‌شود و هشدار‌هایی که داده می‌شود دردی را دوا نمی‌کند.
نوعی از هدایت فرهنگی وجود دارد که از طریق قوانین تسهیل‌کننده یا محدودکننده به طور خودکار عمل می‌کند. روش‌های قدیمی از جمله روش ارشادی صرف گرچه تاثیرگذار است، اما دیگر کارساز نیست.
۱۲