متاسفانه اصغر فرهادی متوجه نشد که توفیق فیلم‌هایی مانند «گذشته» به خاطر قوت سینمایی آن نبوده و یا اسکار فیلم «فروشنده»، نه بابت ویژگی‌های سینمایی‌اش بلکه در واقع به دلیل لابی‌های خواهر امیر قطر بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در برنامه «تهران۲۰» شبکه ۵ سیما از افزایش ۴۷درصدی فروش در سینما طی ۴ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته خبر داد.
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز میهمان برنامه حالا خورشید بود. او در این برنامه یک پیشنهاد عجیب به رشیدپور داد!
بیژن بیرنگ تهیه‌کننده و کارگردان در نقد اسپانسرمحور شدن برنامه‌های تلویزیون معتقد است این اسپانسرها چون بخشی از بودجه تلویزیون را تامین می‌کنند به نوعی بر آن ریاست هم دارند.
بازیگر سریال "آشپزباشی" گفت: همواره نقد‌هایی وجود دارد، اما سینمای امروز ایران فوق العاده است. این سینما افتخارات بسیاری به دست آورده که من اعتقاد دارم همه مدیون زحمت معلمان و هنرمندان در چهل سال بعد از انقلاب اسلامی ایران است. معتقدم سینمای ایران موفقیتش را مدیون انقلاب اسلامی ایران است.
دادستان سابق فرانسوی:
مارک ترودیویچ، دادستان سابق فرانسوی کامیک استریپ سه‌گانه‌ای با نام «شمارش معکوس» را درباره مبارزه با تروریست راه‌اندازی کرده است. چندی قبل پس از انتشار اولین سناریوی این سه‌گانه، فیگارو سراغ او رفت تا بیشتر از کارش بداند.
حسن روانشید*
باید پذیرفت که سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌رغم تلاش‌های بی‌وقفه‌ای که برای برگزاری مصاحبه‌ها در سطح مدیریتی می‌کند، اما بیشتر اوقات خود را صرف معضلات گردشگری نموده که نتوانسته از بعد جهانی بازتاب چندانی به خود اختصاص دهد
در چهل و نهمین سالگرد درگذشت جلال‌آل احمد مطرح شد
یک پژوهشگر و روزنامه‌نگار حوزه تاریخ گفت: آل‌احمد بیش از سایر روشنفکران هم‌عصر خود به خود تخریبی می‌پرداخت. او خودش پیش از آنکه دیگران نقدش کنند خود را نقد می‌کرد.
در بیست‌ویکمین نشست شنبه‌های انقلاب مطرح شد
حجت‌الاسلام قائم مقامی در نشست شنبه‌های انقلاب که به موضوع سینما اختصاص داشت، گفت: انقلاب تأثیر بزرگی بر سینمای ایران داشت و آن را متحول کرد. ما اکنون سینمای متشخص و نجیبی داریم که در دنیا می‌توانیم به آن افتخار کنیم. در این نشست به این مسئله که سینمای انقلاب برخلاف پیش از انقلاب تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان زن دارد نیز اشاره شد.
امام رضا علیه السلام در کلامی گهربار درباره ماه محرم و ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا علیه السلام فرموده‌اند هرگاه ماه محرم فرا می‌رسید غم و اندوه بر پدرم غلبه می‌یافت.
۱۲