رئیس شورای شعر موسیقی ارشاد می‌گوید استعفای بهمنی را از رسانه‌ها شنیده است
سه روز پیش محمدعلی بهمنی از ریاست شورای شعر دفتر موسیقی وزارت ارشاد استعفا و دلیل آن را این مسئله اعلام کرد که دوست ندارد ترانه‌های ضعیفی که مجوز می‌گیرند به نام او تمام شود.
نتایج نظرسنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما در خصوص میزان بینندگان برنامه خندوانه نشان داد افزون بر ۶۵ درصد از مخاطبان تلویزیون در تهران برنامه خندوانه را تماشا کرده‌اند.
حسن روانشید، طی چهار سال گذشته توانست میانگین درج سرمقاله، یادداشت، پاورقی، نقد و اینفوگرافیک را از روزانه 2/1 مطلب به 8/2 ارتقاء بدهد که این امر در ۵ قاره دنیا بی‌نظیر است.
بزرگترین پرچم عزای حسینی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران به اهتزاز درآمد.
گفت‌وگوی «جوان» با دو فعال فرهنگی افغانستانی مهاجر در ایران
اورزگانی: ما با همکاری دفتر اتباع استانداری تهران مجمع فرهنگی را به وجود آورده‌ایم و از بنیانگذاران مجمع فرهنگی مهاجران افغانستانی هستیم. در همه نمایشگاه‌هایی که ظرف این 28 سال برگزار شده ما حضور جدی داشتیم. 20 سالی می‌شود که در همه نمایشگاه‌ها شرکت داریم
در پاسخ به سؤال «جوان» از سوی وزیر ارشاد عنوان شد
وزیر ارشاد در پاسخ به سؤال خبرنگار «جوان» در مورد برگزاری کنسرت‌های خیابانی گفت: نباید حوزه فرهنگ و هنر را به مصرف رایگان عادت دهیم چراکه فرهنگ و هنر کالای پرقیمتی است و عادت‌سازی به رایگان مصرف کردن آن به نفع نیست.
در اطلاعیه اداره کل هنر‌های نمایشی اعلام شد
مدیر عامل خانه تئاتر اعلام کرد که دو هنرمند تئاتر امروز صبح با قید وثیقه آزاد خواهند شد. اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت ارشاد نیز روز گذشته در این باره بیانیه‌ای صادر کرد.
سخنگوی انجمن قلم مطرح کرد
سخنگوی انجمن قلم با اشاره به بررسی آثار شعر و داستان با محوریت انقلاب طی ۴۰ سال اخیر، از بازنشر این آثار توسط خود ناشر یا با اجازه ناشر و مؤلف از سوی ناشری دیگر خبر داد.
در نشست نقد و بررسی «به وقت شام» در «سینما روایت» مطرح شد
فیلم سینمایی «به وقت شام» که به تازگی به شبکه نمایش خانگی راه پیدا کرده در اکران‌های خارجی در دو کشور عراق و سوریه با استقبال زیادی از سوی مردم این دو کشور مواجه شد؛ فیلمی که جزو نامزد‌های اصلی معرفی به اسکار امسال نیز محسوب می‌شود.
مجموعه تلویزیونی «هاتف» برای اولین بار توسط شبکه آی‌فیلم دوبله عربی شده و از کانال عربی این شبکه روی انتن می‌رود.
۱۰