فردریک دوما می‌گوید، زنان ایران پیشروتر از چیزی هستند که در فیلم‌ها دیده‌ایم
آش سینمای ایران درباره سانسور موفقیت‌های زنان ایرانی آنقدر شور شده که باعث شده حتی سیاستمدار زن فرانسوی هم در سفر به ایران به آن اشاره و تصریح کند: «جامعه زنان ایران پیشرو‌تر از آن چیزی است که در فیلم‌های ایرانی دیده‌ایم.»
براین اساس موزه‌ها و اماکن فرهنگی- تاریخی زیر پوشش سازمان میراث فرهنگی تنها ۶ روز در سال تعطیل هستند که اربعین شامل آن‌ها نمی‌شود.
حوزه هنری قصد دارد کتاب خاطرات «فرنگیس» را به فیلم سینمایی تبدیل کند.
یک منتقد تلویزیون با اشاره به مشکل پیش آمده برای قسمت آخر سریال «دلدادگان» گفت که این مشکل قابل رفع بود ولی عوامل تلاشی برای مدیریت مشکلِ پیش آمده نکردند.
فصل دوم مجموعه تلویزیونی «پریا» به سفارش سیما فیلم در حال نگارش است تا برای پخش از شبکه سه سیما آماده شود.
برزو نیک نژاد قصد دارد فیلم سینمایی «دوزیست» را کارگردانی کند.
جوابیه سازمان سینمایی به گزارش «جوان»
پاسخ جوان: هشدار سنی به خانواده‌ها در هیچ کدام از 3 پوستر فیلم درج نشده است
خواننده مشهور ایرلندی در توئیتر نوشت: «به مسلمان شدنم افتخار می‌کنم»
این شنِید اوکانر خواننده نامدار ایرلندی که در سال ۱۹۹۹ کشیش شده بود اعلام کرد نام خود را به «شهدا دایوید» تغییر داده و مسلمان شده است و در توئیتر نوشت «افتخار می‌کند که مسلمان شده است».
گفت‌وگوی «جوان» با مدیر مرکز انیمیشن حوزه هنری انقلاب
یکی از معضلاتی که در حال حاضر انیمیشن ایران درگیر آن است این است که آدم‌ها کنار کار اصلی‌شان دارند کار انیمیشن می‌کنند و حرفه‌ای نگاه نمی‌کنند. در عرصه کار ما تیم تشکیل نمی‌دهیم و شرکت نداریم. آن‌ها که هستند به عدد انگشتان دست هم نمی‌رسند. بیشتر انفرادی یک پروژه انجام می‌شود و در طول انجام پروژه ما وضعیت خوبی داریم، بعد از پروژه از هم می‌پاشد
۱۳