اولین پیچینگ انیمیشن در ایران برگزار شد
پیچینگ، یا ارائه ایده برای تولید اثر، یکی از گام‌های اولیه برای تولید خلاق یک اثر هنری یا صنعتی است. پیچینگ در فارسی معادل‌سازی شده و از آن با عنوان «رویازی» نام برده می‌شود.
معاون صدای رسانه ملی:
در پی موفقیت پویش ملی ۳۰- ۶۰ برای کاهش سوانح جاده‌ای در ایام نوروز که با مشارکت رسانه ملی و رادیو اجرا شد، در نوروز ۹۸ نیز رادیو با مسافران نوروزی همراه است تا سهمی در کاهش سوانح و تلفات جاده‌ای داشته باشد.
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور در گفت‌وگو با «جوان» مطرح کرد
قرارگاه رسانه ستاد مرکزی راهیان نور با هماهنگی معاونت هنری وزارت ارشاد برای حضور هنرمندان در مناطق عملیاتی در قالب کاروان‌های راهیان نور برنامه‌ریزی می‌کنند.
مراسم رونمایی از کتاب «اکنون» تازه‌ترین دفتر شعر فاضل نظری برگزار شد
حافظ‌ پژوه برجسته کشورمان با اشاره به اینکه فاضل نظری پدیده‌ترین شاعر روزگار ماست و از او معجزه‌ها خواهیم دید، گفت: حال خوبی که از مطلع‌های غزل او به من دست داده، مدت‌هاست در خوانش هیچ یک از غزل‌های دیگر به من نرسیده است.
پیش از این بار‌ها در «جوان» نسبت به اصالت دادن سرگرمی در صداوسیما هشدار داده‌ایم؛ اینکه سرگرمی گذرگاه خوبی است، اما توقفگاه خوبی نیست، اما متأسفانه رسانه ملی در سرگرمی متوقف مانده و اصالت را به آن داده است.
بررسی ایجاد گروه اکران سینمای کودک در گفت‌وگوی «جوان» با کارشناسان
سرپرست سازمان سینمایی در حاشیه بازدید در جشنواره پویانمایی تهران از احتمال راه‌اندازی گروه اکران کودک و نوجوان خبر داد، این خبر در صورت تحقق می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ سینمای کودک و نوجوان باشد. «جوان» به منظور بررسی تاثیر این گروه سینمایی بر روند تولید و اکران سینمای کودک با چند تن از فعالان و کارشناسان سینما گفت‌وگو کرده است.
زمان عنصر کلیدی زندگی هر انسانی است و استفاده کردن از آن در هر زمینه‌ای به دانستن بعضی نکات نیاز دارد. یکی از این زمینه‌ها، کتابخوانی است.
بازار سینمای ایران فروش ۲۴۰ میلیارد تومانی‌اش را در میان فصل‌ها تقسیم کرده است. بهار بیش از ۸۵ میلیارد تومان، تابستان بیش از ۶۳ میلیارد تومان، پاییز بیش از ۵۴ میلیارد و زمستان با بیش از ۳۷ میلیارد تومان، یک سال را پشت سر گذاشت.
بایرامی در اختتامیه هجدهمین جشنواره شهید غنی‌پور:
بایرامی در اختتامیه هجدهمین جشنواره شهید غنی پور با اشاره به نقش محوری و تفکر عاری از تحجر مرحوم فردی گفت: فردی را می‌توان در زمانه معاصر با جلال آل‌احمد و شهید آوینی مقایسه کرد. هر دوی این بزرگواران دوره‌های مختلف و گاه متضاد و گاه به شدت متضادی داشته‌اند، اما مهم این است که اهل ریا نبوده‌اند.
۱۱