نادر طالب‌زاده در جشنواره جهانی فیلم فجر درباره سینمای استعلایی توضیح داد
نادر طالب‌زاده معتقد است: «پل شریدر، نویسنده فیلمنامه «راننده تاکسی» نوشتن آن را برای خودش یک درمان ذکر کرده است و بسیاری از بازیگران این فیلم مانند رابرت دنیرو و جودی فاستر به واسطه نقش‌آفرینی در آن به بازیگران بزرگی تبدیل شده‌اند.»
سعید مستغاثی در گفت‌وگو با «جوان» مطرح کرد (بخش دوم و پایانی)
سینمای ایران که ذیل نام ایران و انقلاب اسلامی مطرح است، می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد چه در بحث‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی داخل کشور و چه بر مخاطب جهانی‌اش.
پوستر هفدهمین جشن خانه تئاتر با طراحی ابراهیم حقیقی رونمایی شد. ایده این پوستر از ماسک دست‌ساز یک هنرمند ایرانی ۳ هزار قبل گرفته شده است.
یک موزه در دمشق از نسخه بازسازی شده بخشی از محراب معبدی در شهر باستانی «پالمیرا» که توسط داعش نابود شده است، رونمایی کرد.
اکران پشت صحنه فیلم «گاو» پس از ۵۰سال
پشت صحـنه‌هـای فیلـم سینمـایی «گاو» سـاخته داریوش مهـرجـویی پس از ۵۰ سـال در جشنـواره جهـانـی فیلـم فجر به نمـایش درآمـد.
پل شریدر:
نویسنده و کارگردان امریکایی با اشاره به سیاست‌های ترامپ گفت: دیگر به امریکایی بودنش افتخار نمی‌کند.
ضریب دادن بیش از حد به موضوع نامگذاری خیابان‌ها به نام برخی هنرمندان پیشکسوت از سوی شورای شهر تهران مصداق حاشیه‌روی به ضرر مسائل اصلی است که عمدتاً اصلاح‌طلبان در آن ید طولایی دارند.
برنامه «العین الاسرائیلیه» شبکه العالم در مرور مهمترین اخبار رسانه‌های اسرائیل، معامله قرن ترامپ برای ویران کردن پرونده فلسطین را روایت می‌کند.
دستورالعمل صریح رهبر انقلاب پیش روی صداوسیما
حجم بالای تبلیغات مشتمل بر کد دستوری یا “ستاره چیز مربع” در صداوسیما نه تنها با انتقاد هنرمندان و اهالی رسانه مواجه شده که اخیرا آیت الله مکارم شیرازی یکی از مسابقات متکی بر این کد دستوری را مصداق قمار دانست.
در آیین افتتاحیه سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
نماینده کشور چین در مراسم افتتاحیه سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران در حالی که به زبان فارسی به حاضران سلام داد، در سخنانی عنوان کرد: در سال ۲۰۱۶ و به دنبال دیدار رؤسای جمهور چین و ایران موضوع توسعه دو کشور به منظور تبادل و گسترش امور فرهنگی در دستور کار قرار گرفت.
۱