مراسم بزرگداشت شهید غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان و شهید محمدرحیم آقایی‌پور سفیر سابق ایران در اسلوونی و شهدای حادثه منا با موضوع «دیپلماسی مقاومت»، جمعه ۶ مهرماه در حوزه هنری برگزار می‌شود.
علی کاشفی‌پور، مدیر حوزه هنری دیجیتال، گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس و در آستانه ۲۶ سالگی برنامه «شب خاطره»، دور جدید فعالیت اپلیکیشن شب خاطره آغاز می‌شود.
«باشگاه خبرنگاران افتخاری نوید شاهد» در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در پایگاه جامع فرهنگ ایثار و شهادت «نوید شاهد» راه‌اندازی شد.
حسن روانشید*
مدت‌زمان زیادی از مصوبه هیئت دولت مبنی بر مجازات خبرنگارانی که بتوانند از جلسات غیرعلنی به هر طریق کسب اطلاع نموده و آن‌ها را رسانه‌ای نمایند نمی‌گذرد که داغ تازه‌ای بود بر پیشانی این قشر زحمتکش که در مجموعه همیاران خود روز‌های سختی را می‌گذرانند
گفت‌وگوی «جوان» با انیماتور مسلم بن عقیل
نیازی به حمایت مالی سازمان‌ها نیست تنها می‌خواهیم ما را در قوانین حمایت کنند، یعنی قوانین درست طراحی شود تا مشتریان خود را داشته باشیم و رقیب خارجی به راحتی ترکتازی نکند و هیچ کس برای این تولیدات داخلی و خارجی موازنه ایجاد نمی‎کند والا حمایت پولی نمی‌خواهیم. متأسفانه نگاه به فرهنگ نگاه سوبسیدی و سلیقه‌ای است و این مشکل ایجاد می‌کند. امروز هجمه محصولات رایگان خارجی در شبکه‌های غیر مجازی و اینترنت به قدری زیاد است که فرصت دیده شدن محصول ایرانی نیست
مدیرکل اسبق دفتر موسیقی وزارت ارشاد:
مدیرکل اسبق دفتر موسیقی وزارت ارشاد با اشاره به کمبود تولید آثار موسیقایی مرتبط با موضوع دفاع مقدس از کم‌توجهی تعدادی از نهاد‌های دولتی در این زمینه انتقاد کرد.
تعریضی به سخنان مدیرعامل مؤسسه هنر‌های تصویری سوره
مدیرعامل مؤسسه هنر‌های تصویری سوره در اولین نشستی که دیروز با خبرنگاران ترتیب داده بود بار‌ها بر استقلال مالی این مؤسسه از حوزه هنری تأکید و این نکته که محتوا برای آن‌ها اولویت دارد را گوشزد کرد، اما دوگانه‌ای که وی از کم مخاطب بودن سینمای دینی یا ارزشی با وجه دیگر سینمای ایران ترسیم می‌کرد همواره زمینه برداشت‌های مختلف و احیاناً نادرست را فراهم می‌نمود.
گفت‌وگوی «جوان» با جواد شرافت، شاعرآیینی
شعر آیینی همواره مورد توجه ادیبان، مردم و شاعران بوده است. «سیدجواد شرافت» از شاعران آیینی است که با او درباره حال و هوای شعرآیینی و اتفاقات پیرامون آن گفت‌و‌گویی را انجام دادیم.
سازمان اوج به مدعای علیرضا رئیسیان در مورد امتیاز تصویری یک کتاب دفاع مقدس پاسخ داد
علیرضا رئیسیان به خبر تولید فیلم سینمایی «آن ۲۳ نفر» توسط سازمان هنری رسانه‌ای اوج واکنش نشان داد و مدعی شد امتیاز تصویری و نیز طرح و تهیه‌کنندگی این کار در اختیار اوست، این در حالی است که سازمان اوج طرح چنین مدعایی را برخلاف قانون می‌داند.
مدیر روابط عمومی اوج ضمن تکذیب تماس سازمان متبوعش با علیرضا رئیسیان درباره فیلم سینمایی «بیست و سه نفر» گفت: دقیقاً برعکس این است و اگر ایشان علاقه داشته باشند، فایل صوتی‌شان را منتشر می‌کنیم.
۱