راه برای استیضاح وزیر راه هموار شد
پیرو اعلام رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستگاه‌ها مکلفند ظرف 60 روز بازنشسته‌ها را از خدمت منتزع کنند، با وجود این برخی مسئولان در جست‌وجوی گریزگاهی برای فرار از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند
قانون می‌گوید باید بروند، اما آن‌ها نمی‌خواهند بروند. یک دوره کامل خدمت را طی کرده‌اند و بازنشسته شده‌اند، اما پس از بازنشستگی باز در جایی دیگر مشغول به کار شده‌اند. حالا قانون جدید که پس از تصویب مجلس و تأیید شورای نگهبان روز گذشته از سوی رئیس مجلس برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ شد، می‌گوید که آن‌ها باید از مسئولیتی که بر عهده دارند، کنار بروند
حسن رشوند
قیام عاشورا اگرچه در سال ‏۶۱ هجرى واقع شد، اما از آنجا که هدف آن، مبارزه با حکومتى بود که بنیانش را بر اساس سیاست تزویر و دروغ و تطمیع بنا نهاده بود و براى رسیدن به خواست خود از هر کارى ازجمله تحریف دین بهره مى‏جست، قیامى زنده، پویا و ماندگار در تاریخ هست و خواهد بود.
پیشنهادات جدید برای حفظ مبادلات نفتی و بانکی ایران کارساز است؟
در حالی که برخی اخبار حاکی از پیشنهادات اروپایی‌ها برای مقابله با تحریم‌های امریکایی‌ها علیه ایران است، تجربیات گذشته نشان می‌دهد نباید به این قول‌ها چندان دل بست.
اعتراضات به مصاحبه دستیار رئیس‌جمهور با آسوشیتدپرس ادامه دارد
«انتقاد به خودی‌ها پیش بیگانگان» اتفاقی است که باعث شده به مصاحبه دستیار امور حقوق شهروندی با خبرگزاری امریکایی آسوشیتدپرس اعتراضاتی صورت پذیرد. شهیندخت مولاوردی در مصاحبه با این خبرگزاری امریکایی انتقاداتی را از قوه قضائیه و نیروی انتظامی کشورمان مطرح کرده است.
پاسخ استاد حوزه علمیه به صادق زیباکلام
شنیدم که جناب بادیگارد پرچم اسرائیل فرموده‌اند "شهریه طلاب ۹۰۰۰ میلیارد تومان است و مردم در این باره چه نظری خواهند داشت"
معاون رئیس جمهوری:
معاون رئیس جمهوری اعلام کرد که با وجود اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، تغییری در دستگاه‌های اجرایی که تاکنون مشمول قانون بوده‌اند، ایجاد نشده است.
دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که خوی استکباری اروپایی‌ها هم تفاوتی با آمریکا ندارد، گفت: مواضع اروپا نیز تاکنون نشان دهنده آن بوده است که اروپایی‌ها اسب تروا و نماینده آمریکا برای ایران هستند.
تولیت آستان قدس رضوی (ع) با بیان اینکه برخی به‌دنبال حل مشکلات اقتصادی کشور با راهکار سیاسی هستند، گفت: گره اقتصادی راهکار اقتصادی دارد نه راهکار سیاسی.
خروج ایالات متحده آمریکا از توافقنامه برجام و همزمان تاکید تناقض‌آمیز بر مذاکره دیپلماتیک با ایران، موضوع مذاکره بین ایران و آمریکا را در محافل سیاسی و علمی برجسته کرده است. لذا در این نوشتار به بررسی جایگاه مذاکره در روابط دو کشور می‌پردازیم.
۸