انتقاد رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از دوگانگی غرب در قبال تروریسم
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی رسانه‌های دنیای غرب مثل رسانه دولتی انگلیس در بازگو کردن حمله به نمازگزاران نیوزلندی حتی از تعبیر «حمله تروریستی» استفاده نکردند.
فردا یکشنبه ۲۶ اسفند ماه رئیس جمهور برای دیدار مردمی و افتتاح طرح‌های نفتی به استان بوشهر می‌رود.
واعظی در پاسخ به این سوال که اگر اتفاقی که برای وزیر خارجه در جریان سفر اسد به ایران افتاد، برای شما می‌افتاد، چه واکنشی نشان می‌دادید؟ می‌گوید: «صبر می‌کردم صبح شود، قطعا خدمت آقای رئیس‌جمهور می‌آمدم، با ایشان صحبت می‌کردم و هر حرفی که داشتم در آنجا مطرح می‌کردم و به توافق می‌رسیدم که باهم چه کار کنیم.»
آخرین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام با دستورکار بررسی برخی مصوبات بودجه‌ای مجلس شورای اسلامی آغاز و بررسی CFT و پالرمو در این مجمع به سال آینده موکول شد.
حسن روحانی حمله تروریستی نیوزیلند را محکوم کرد و خواستار واکنش جدی مجامع جهانی به‌ویژه کشور‌های اسلامی در مقابل این جنایت شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور وضعیت کشور در سال ۹۸ را پیش‌بینی کرد و گفت: «شرایط سال ۹۸ سخت تر از امسال نخواهد بود.»
با محکومیت حادثه تروریستی نیوزیلند صورت گرفت
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی، حادثه تروریستی در نیوزیلند را محکوم و بر لزوم همکاری همه کشورها برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.
علی علیزاده
بی‌بی‌سی که برای چاقو خوردن یک سفیدپوست در لندن، قبل از اینکه اصلاً ماجرا روشن شود از تیتر «حمله تروریستی» استفاده می‌کند خبر از «تلفات» ۴۹ مسلمان در نیوزیلند داده است.
محمدجواد اخوان
رهبر معظم انقلاب‌اسلامی در دیدار اخیر اعضای مجلس خبرگان رهبری به تبیین دو رویکرد و روش ممکن در کشور در مواجهه با چالش‌های داخلی و بین‌المللی پرداختند و با طرح ۱۱ مورد به‌عنوان «دوگانه‌های رویکردی» مسیر درست اتخاذ تصمیم و عملکرد مسئولان و نخبگان کشور در برابر پیشامد‌های پیش رو را ترسیم کردند.
رهبر معظم انقلاب با تأکید بر بهره‌گیری از بسیج امکانات علیه تهاجم حداکثری دشمن:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح پنج‌شنبه در دیدار نمایندگان منتخب ملت در مجلس خبرگان رهبری، با تأکید بر ضرورت ایجاد یک گفتمان و فهم عمیق عمومی درباره «نوع و چگونگی مواجهه کشور و افراد مؤثر با چالش‌ها و حوادث» به تبیین یازده دوگانه مطرح در این زمینه پرداختند و خاطرنشان کردند: در مقابل تهاجم حداکثری دشمنان باید به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌ها و نیرو‌های خود اقدام کنیم تا در پرتو باور عمیق مردم و مسئولان به ذکر الهی و توکل به خدا، پروردگار وعده‌های صادق خود را درباره ملت بزرگ ایران محقق سازد.
۸