انتصاب رئیس معزول بانک مرکزی به عنوان مشاور رئیس‌جمهور، تعجب ناظران سیاسی و اقتصادی را برانگیخت.
خطیب جمعه تهران:
وقتی گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی همه جوره می‌توانند چپاول کنند و آدم برود سراغ یک دختر تازه‌کار فریب‌خورده، اینکه فایده‌ای ندارد.
عباس حاجی‌نجاری
همزمان با تشدید فشار‌ها و تحریم‌های اقتصادی علیه مردم ایران، امریکایی‌ها نه‌تن‌ها در شکست اراده مردم ایران خود را ناتوان می‌بینند، بلکه روند تحولات منطقه متأثر از تثبیت اقتدار و نفوذ ایران، به حذف تدریجی کاخ سفید از روند معادلات منطقه‌ای و جهانی انجامیده و موقعیت ترامپ و تیم همراهش را در کاخ سفید متزلزل‌تر کرده است و طبعاً این روند عصبانیت بیشتر ترامپ و متحدان داخلی‌اش را علیه مردم ایران در پی داشته است، به‌گونه‌ای که روز پنج‌شنبه نیکی هیلی، نماینده امریکا در سازمان ملل، اوج عصبانیت کاخ سفید از مردم ایران را آشکار ساخته و با تأکید بر تمرکز روی مردم ایران یادآور می‌شود که ما داریم آن‌ها (ایرانی‌ها) را طوری خفه می‌کنیم که مجبورند خیلی زود به موشک‌های بالستیک و حمایت‌شان از تروریسم بپردازند. چرایی این عصبانیت و تلاش برای مهار قدرت موشکی ایران را آنگاه می‌توان درک کرد که کاخ سفید تحرکات چند ماه اخیر خود و سعودی‌ها برای فعال‌سازی مجدد گروهک‌های تروریستی مدعی حمایت از خلق کرد ایران را در پس حملات قدرتمندانه موشکی سپاه در حمله به مقر این گروهک‌ها در شمال عراق از دست رفته می‌بیند؛ گروهک‌هایی که به دلیل جنایات خود علیه مردم مظلوم کردستان طی سال‌های اولیه انقلاب به شدت از سوی مردم طرد شده بودند، و این عملیات عملاً سناریوی امریکا و صهیونیست‌ها در بهره‌گیری از این گروهک‌ها برای ناامن‌سازی داخلی ایران را بر هم ریخت.
با ابلاغ قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان فراهم شده است
با ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان از سوی شورای نگهبان قانون اساسی زمینه برای جوان‌گرایی در بین مدیران اجرایی و حرکت قدرتمند‌تر دولت در مسیر حل مشکلات مردم به‌وجود آمده است.
فرمانده کل و جانشین از توان بالای سپاه می‌گویند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جانشین او در دو اظهار نظر جداگانه با تأکید بر آمادگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ناتوانی دشمن برای به‌وجود آوردن هر گونه درگیری جدید نظامی خبر دادند.
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه:
‌علی علی‌زاده، کارشناس و تحلیل‌گر سیاسی ساکن انگلیس است. او پنج‌شنبه گذشته را مهمان شبکه من و تو، شبکه سلطنت‌طلبان برانداز بود تا در مناظره با یک روزنامه نگار ضدانقلاب بگوید مسئولیت وضعیت کنونی ایران و آنچه شبکه «من و تو» بن بست سیاسی نامید، با کیست.
امام‌جمعه موقت تهران گفت: وقتی گردن‌کلفت‌های سیاسی و اقتصادی همه جوره می‌توانند چپاول کنند و آدم برود سراغ یک دختر تازه‌کار فریب‌خورده، این که فایده‌ای ندارد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور بابیان اینکه مسئولیت ها باید دست اهلش باشد، گفت: باید از صبر مردم در این چند ماه آب شویم.
۷