جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور مطرح کرد
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه زمان اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان از ۲۶ آبان ماه است، گفت: دولت برنامه ریزی لازم برای جایگزینی نیروهای مشمول قانون را انجام داده است.
سردار سلامی در دامغان:
جانشین فرمانده سپاه پاسداران ‌با اشاره به اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف گفت: امروز دشمن از «قدرت موشکی ایران» به شدت می‌ترسد.
دو منبع آگاه دولت هند اعلام کرد
هند قصد دارد تا توافق اولیه‌ای را با ایران طی ماه جاری امضا کند تا از این به بعد پرداخت مبادلات تجاری خود را از طریق روپیه و توسط بانک UCO انجام دهد.
لاریجانی در نشست استانداران غرب کشور:
رئیس مجلس شورای اسلامی سه شنبه، ۱۵ آبان ماه با استانداران کرمانشاه، همدان، لرستان، ایلام، خوزستان و مرکزی به منظور بررسی مشکلات این مناطق دیدار و گفت: وگو کرد.
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه هیچ رأفتی در برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی وجود نخواهد داشت، به همه کسانی که به فکر ثروت‌های بادآورده و سوءاستفاده از التهابات اقتصادی هستند، هشدار داد که قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان نظام به سراغ آن‌ها خواهد رفت و قطعاً مجازات خواهند شد.
عباس حاجی‌نجاری
برای درک بهتر ماهیت و توان رژیم کنونی امریکا شاید آخرین سخنان نیکی هیلی در دوران تصدی‌اش به عنوان نماینده امریکا در سازمان ملل بهترین گواه باشد، آنجا که می‌گوید مأموریت من، دیوانه نشان دادن ترامپ برای ترساندن کشور‌ها بود.
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌گوید: سطح همکاری و مواضع مشترک ایران و روسیه نشان می‌دهد، بازیگری منفی رژیم صهیونیستی و اقدامات ایذایی و مذبوحانه آنان تأثیری بر همکاری دو کشور ندارد.
نمایندگان مجلس از پاسخ‌های ظریف درباره مسئله هسته‌ای قانع شدند
امروز برنامه هسته‌ای ایران در شرایطی است که اگر جمهوری اسلامی تصمیم بگیرد به برنامه هسته‌ای‌اش برگردد، به مراتب بهتر از گذشته می‌تواند برنامه هسته‌ای را پیش ببرد، این تصمیمی است که نظام باید بگیرد
رئیس‌جمهور با قدردانی از همه تلاشگران در عرصه اقتصاد کشور، اقتصاد را خط مقدم مبارزه با توطئه‌های امریکا دانست و تأکید کرد: امروز با وحدت و تلاش مضاعف تحریم‌ها را دور می‌زنیم و سرمایه‌های خارجی را برمی‌گردانیم و امریکایی‌ها را پشیمان می‌کنیم.
سخنگوی دولت آلمان اعلام کرد که باید امکان ادامه روابط تجاری با ایران میسر باشد.
۱۴