پول بده و برو مجلس؟!
نماینده‌ای که خود را وام‌دار رأی مردم می‌داند، متعهد به شنیدن حرف‌ها و دغدغه‌های آنان است اما شخصی که استانی انتخاب می‌شود و به مجلس راه می‌باید، هیچ تعهدی برای پاسخگویی برای مردم شهر یا منطقه‌ای خاص نخواهد داشت.
برنامه یکشنبه‌شب شبکه چهارم سیما با حضور مسعود پزشکیان برگزار شد و البته بر خلاف انتظاری می‌رفت، مسعود پزشکیان در این برنامه و در جریان دفاع از عدالت و نقد رانت‌خواری به هیچ عنوان خوب عمل نکرد.
حاشیه امن برای بودجه ۷۵ درصدی با جنجال علیه بودجه ۰/۱ درصدی
امسال نیز با فرا رسیدن موعد بررسی بودجه بار دیگر مدعیان اصلاحات و اعتدال جنجال‌سازی علیه نهادهای خاص فرهنگی و دینی را آغاز کردند. حال آنکه کل بودجه این نهادها یک دهم درصد بودجه عمومی کشور است! این جنجال‌ها حاشیه امن و پوششی برای عدم توجه به بودجه‌های کلانی است که در بخش‌های دیگر و عمدتاً دولتی هزینه می‌شود.
نگاهی به دلایل رنگ باختن مذاکره با آمریکا در بین مردم و سیاستمداران
خلف‭ ‬وعده‌هایی‭ ‬كه‭ ‬از‭ ‬همان‭ ‬فردای‭ ‬برجام‭ ‬و‭ ‬دولت‭ ‬اوباما‭ ‬آغاز‭ ‬شد‭ ‬در‭ ‬تحلیل‭ ‬برخی‭ ‬از‭ ‬حامیان‭ ‬پیشین‭ ‬مذاكره‭ ‬با‭ ‬آمریكا‭ ‬جایی‭ ‬ندارد‭ ‬و‭ ‬آنها‭ ‬معتقدند‭ ‬شرایط‭ ‬ایجاد‭ ‬شده‭ ‬توسط‭ ‬دونالد‭ ‬ترامپ،‭ ‬امكان‭ ‬مذاكره‭ ‬را‭ ‬از‭ ‬بین‭ ‬برده..
اظهار نظر سرلشکر باقری در مورد عملیات‌ کربلای ۴
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حوادث مربوط به دفاع مقدس در یک دوره تاریخی خاص و با پیچیدگی بسیار بالا اتفاق افتاده است. برای همین نباید تحلیل قشری و تعجیلی نسبت به آنها داشته باشیم.
واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به انتقادهای اصلاح‌طلبان نسبت به اظهارات اخیرش گفت:‌ بازهم می‌گویم با اصلاح‌طلبان تند ائتلافی نداریم.
سردار غیب‌پرور:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما در جریان دفاع مقدس آنقدر سرمایه داریم که نیازی به غلو نیست و نباید اجازه تحریف بدهیم.
پاسخ ظریف به سوالی درباره سازوکار مالی اروپا:
«محمد جواد ظریف» روز سه شنبه در حاشیه دیدار با نیتین گادکاری وزیر حمل و نقل هند در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره سازوکار ویژه مالی اروپا با ایران اظهار داشت: اروپایی‌ها تلاش کرده اند، اما در حد انتظار ما نتوانستند پیشرفت کنند.
سیدعبدالله متولیان
با تغییر موازنه استراتژیک در منطقه به نفع جمهوری اسلامی ایران در سوریه، عراق و یمن و فروپاشی قطعی استراتژی حلقه محاصره ایران، نظام سلطه تغییر وضعیت داده و از سال ۱۳۹۵ استراتژی حلقه محاصره را به داخل کشور ایران منتقل کرده‌است.
نگاهی اجمالی به جایگاه منطقه‌ای ایران قبل و بعد از انقلاب
«سفیدنمایی رژیم پهلوی» از متداول‌ترین روش‌های نظام سلطه و ضدانقلاب جهت ایجاد دلزدگی در مردم نسبت به حاکمیت‌سیاسی است که خروجی آن دوقطبی مردم–نظام بوده و به نادیده گرفتن تمام دستاورد‌های بی‌نظیر انقلاب در چهار دهه اخیر منجر خواهد شد. برای آنکه بتوان قضاوتی دقیق و منصفانه از تفاوت کارکرد رژیم پهلوی با انقلاب اسلامی داشت می‌توان به عنوان یکی از مصادیق به قدرت منطقه‌ای قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.
۱۵