معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا یک ظالم و ستمگر همیشگی برای ملت ایران است گفت: حرکت در راه خدا و مبارزه با استکبار پیام اصلی ۱۳ آبان است.
معاون فرهنگی سپاه گفت: کشف لانه جاسوسی نشان داد که توطئه ملی برای انحراف انقلاب و براندازی آن از آنجا هدایت می‌شود.
فرمانده سپاه:
فرمانده سپاه گفت: اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب اسلامی عمر ۴۰ ساله نمی کرد و در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد.
کارشناسان سیاست خارجی و بین الملل پاسخ دادند
ایالات متحده آمریکا علاوه‌بر اینکه از برجام خارج شد، تحریم‌های خود علیه ایران را طی دو مرحله در مردادماه و آبان به شرایط قبل از سال 2015 و امضای برجام برگرداند
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه نباید آمریکا را بزرگ ببینیم؛ گفت: گمان نکنیم اگر جمهوری اسلامی ایران با آمریکا وارد دوستی شد، آمریکا از ایران حمایت می‌کند.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعضای شورای نگهبان بیش از ۲۰ ایراد را به لایحه الحاق ایراد به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم وارد دانستند.
رئیس شورای شهر تهران نسبت به آغاز دور جدید تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.
بیانیه سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت ۱۳ آبان
سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز یوم الله ۱۳ آبان، اعلام کرد که جوانان انقلابی ایران زمین، راهی را که گذشتگان ولایت مدار در سال‌های پیش با اقتدار آغاز کرده، با قوت و قدرتی بیشتر ادامه خواهند داد.
فرایند انتخاب شهردار جدید تهران توسط شورای شهر تهران به تعویق افتاد تا اعضا بتوانند با لابی و رایزنی مانع از بیکاری شهردار بازنشسته تهران شوند و با این شرایط این سوال مطرح می‌شود که آیا شهردار تهران تشنه قدرت است یا شیفته خدمت.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: در عرصه‌های اقتصادی باور کردن نقش مردم و این امر که مردم کار را جلو برده و دولت نقش حمایتی داشته باشد، گره‌ها را باز می‌کند.
۱۵