نیرو‌های داوطلب مردمی عراق مانع ورود تروریست‌های داعشی به سامراء شده و شماری از آن‌ها را به هلاکت رساندند.
دولت مصر به آمریکا اطلاع داده دیگر در ائتلاف ضدایرانی موسوم به «ناتوی عربی» مشارکت نخواهد کرد.
یک روزنامه پاکستانی به نقل از یکی از مقامات رسمی این کشور از سفر عمران خان به ایران در روز‌های آینده خبر داد.
محمد مرادی
انتخابات پارلمانی اسرائیل روز سه شنبه برگزار شد. در این دوره از انتخابات، بنیامن نتانیاهو با چالش‌های داخلی و منطقه‌ای زیادی مواجه بود که همین مسئله احتمال موفقیت وی را بسیار ضعیف کرده بود.
جدال ترکیه و امریکا بر سر خرید تسلیحات نظامی ابعاد جدیدی پیدا می‌کند. پس از اینکه واشنگتن اعلام کرد به دلیل خرید اس ۴۰۰ روسی جنگنده‌های اف ۳۵ را به آنکارا نمی‌دهد مقامات ترکیه تهدید کردند خرید تسلیحات نظامی ساخت روسیه را گسترش می‌دهند.
وزیر خارجه امریکا در جلسه استماع کنگره امریکا گفت که امریکا در صورتی که ثابت شود ولیعهد سعودی در قتل جمال خاشقجی نقش داشته است او را ممنوع‌الورود خواهد کرد.
طالبان افغانستان اعلام کرده که سحرگاه دیروز یک بمب‌افکن بی ۵۲ نیرو‌های امریکایی را در استان هلمند ساقط کرده است. بعد از حمله روز سه شنبه طالبان به نیرو‌های امریکایی در پایگاه نظامیان امریکایی در بگرام، این دومین حمله به نیرو‌های امریکایی در افغانستان است.
در حالی که کشور‌های اروپایی درباره تروریستی خواندن سپاه از سوی امریکا سکوت کرده یا مواضع مبهمی اتخاذ کرده‌اند، کشور‌های منطقه و شرقی با قاطعیت این اقدام واشنگتن را محکوم کردند.
ویلیام بار دادستان کل امریکا تیمی را برای تحقیق و بررسی در مورد اقدامات ضداطلاعاتی و تحقیقاتی وزارت دادگستری امریکا و اف. بی. آی درباره کمپین انتخاباتی ترامپ در تابستان ۲۰۱۶ که باعث برانگیخته شدن ظن نسبت به این کمپین و متعاقب آن تشکیل تیم تحقیقاتی رابرت مولر شد، تشکیل داده است.
نتانیاهو برای پنجمین دوره نخست وزیر ماند
حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو و ائتلاف راست‌ها موفق شده‌اند بیشترین آرا را از آن خود کنند و به این ترتیب نتانیاهو برای پنجمین دور پست نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی را به دست می‌آورد. در چنین شرایطی دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرد، اسرائیلی‌ها به نفع حفظ وضعیت موجود در ارتباط با حل و فصل بحران خاورمیانه رأی دادند.
۸