آنکارا به بهانه تفکیک معارضان میانه‌رو از تروریست‌ها رخصت تعویق عملیات ارتش سوریه را خواست
در آستانه شروع عملیات ارتـش سوریه در استان ادلب، ترکیه از کانال روس‌ها، از دمشق خواسته این عملیات را چند روز به تعویق بیندازد و به آنکارا فرصت بیشتری برای تفکیک به اصطلاح معارضان «میانه‌رو» از گروه‌های تروریستی جبهه النصره و داعش بدهد. همزمان ارتش سوریه با اقتدار عملیات در محور جنوبی در التنف را از سر گرفته است.
کری شروط دوازده‌گانه مایک پمپئو را مشروع خواند
وزیر امور خارجه امریکا دوباره در سخنانی به اقدام دولت امریکا در خروج از توافق هسته‌ای تاخت، اما با بیان اینکه شروط دوازده‌گانه‌ای که چندی پیش وزیر امور خارجه فعلی امریکا برای مذاکره با ایران و رسیدن به یک توافق جدید مطرح کرده بود مشروع است و خروج از برجام راه فشار بیشتر بر ایران را بسته است، نشان داد که او هم در عمل به سیاست ادامه فشار و براندازی معتقد است و اختلاف‌نظر دموکرات‌ها با جمهوریخواهان و دولت ترامپ نه در رویکرد که در تاکتیک است.
این تحولات نشان می‌دهد نیروهای حشد الشعبی و متحدانش موفق شدند کودتای آمریکایی ضد عراق را مهار کنند یا دست کم جلوی تلاش‌های واشنگتن و متحدانش برای یکه‌تازی در حاکمیت بغداد را بگیرند.
چند سال قبل جهان شاهد ظهور نخستین سلاح سایبری مهم و بزرگ بود که به طور مخفیانه از طریق یک USB ویروس موسوم به استاکس نت به شبکه‌های رایانه‌ای ایران نفوذ پیدا کرد.
گروه‌های مدافع حقوق بشر با انتقاد شدید از دولت انگلیس در زمینه عدم برخورد مناسب با قاچاق کودک و سوء استفاده جنسی از آن‌ها اعلام کردند که دولت این کشور باید در این زمینه ابراز شرمساری کند.
مفاد مورد توافق سه کشور تضمین‌کننده روند آستانه برای حل بحران سوریه بر سر چگونگی تشکیل کمیته قانون اساسی این کشور از سوی منابع وزارت امور خارجه ایران اعلام شد.
وزیرخارجه آمریکا در بیانیه مطبوعاتی به مناسبت سالگرد رویداد ۱۱ سپتامبر، تروریسم را مسئله جهانی عنوان کرده است.
محل برگزاری جلسه کمیته مرکزی حزب تروریستی دموکرات کردستان ایران و چند ساختمان دیگر آنها از جمله یک مقر آموزشی به صورت همزمان با هفت موشک فاتح سپاه پاسداران هدف قرار گرفت تا پاسخ قابل‌توجهی به تحرکات اخیر این گروهک تروریستی در مرزهای غربی ایران داده شده باشد.
رئیس‌جمهور آمریکا مطالب منتشره شده علیه خود را دروغ‌پردازی دموکرات‌ها دانست و گفت آن‌ها شکست خواهند خورد.
۸