رضا حجت
اگر اختلاف بین دولت و کنگره تداوم پیدا کند و تعطیلی در امریکا بار دیگر از سر گرفته شود، می‌توان دوره دونالد ترامپ را «دولت تعطیل» لقب داد. تعطیلی در این دوره رکورددار بوده و حتی از دوران بیل‌کلینتون که سه هفته طول کشید، بیشتر شده است.
رهبر مخالفان ونزوئلا:
 در شرایطی که ونزوئلا برای اعلام همبستگی با فلسطینیان روابط با رژیم صهیونیستی را قطع کرده است، رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا اعلام کرد که به دنبال احیای روابط با این رژیم است.
جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به سرکردگی امریکا روز سه شنبه در ادامه اقدامات خشونت آمیز خود در مناطق شرق سوریه باعث کشته و زخمی شدن ۷۰ غیر نظامی بی‌گناه شدند.
آژانس اطلاعاتی امریکا بار دیگر در گزارشی برنامه موشکی ایران را تهدیدآمیز خواند؛ گزارشی که روسیه خلاف آن را گفته و اعلام کرده که موشک‌های ایران، ابزار مهار منطقه است.
همزمان با اعلام آمادگی امریکا برای اعلام طرح صلح خود برای فلسطین و رژیم صهیونیستی، ایرلند نیز به برگزاری یک کنفرانس برای بررسی اقدامات ممکن برای مقابله با این طرح امریکا فراخواند.
دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در کنگره امریکا می‌گویند به طور اصولی برای تأمین بودجه دولت تا پاییز آینده و پرهیز از تعطیلی مجدد بخشی از دولت این کشور به توافق رسیده‌اند؛ توافقی که بودجه‌ای بسیار پایین‌تر از آنچه ترامپ برای ساخت دیوار ضد مهاجران می‌خواست، اختصاص می‌دهد.
امروز، دو روز بعد از چهل سالگی انقلاب در ایران، شهر ورشو در شرق اروپا میزبان یک نشست پر سر و صدا و البته بی‌رمق و زهره واقعی خواهد بود؛ نشستی که اول قرار بود روی ایران متمرکز شود، ولی با یک گام عقب‌نشینی، به نشست «صلح و امنیت در خاورمیانه» تغییر نام داد. حالا، این نشست در حالی شروع به کار می‌کند که حتی متحدین اروپایی امریکا هم در پایین‌ترین سطح سیاسی ممکن در آن شرکت خواهند کرد.
پایگاه خبری المانیتور با اشاره به عقب‌نشینی نیروی دریایی امریکا از طرح افزایش تعداد ناوگان این کشور به ۳۵۵ کشتی، درباره ناتوانی برای مقابله با «تهدیدات ایران» هشدار داد.
علی‌رغم فشارهای دولت ترامپ برای توقف خرید انرژی از ایران، مقامات عراقی این درخواست را رد کردند.
العهد: مشارکت گسترده با وجود بارش برف و باران
همزمان با برگزاری راهپیمایی گسترده مردم ایران در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رسانه های خارجی به پوشش این حضور میلیونی پرداختند.
۸