اندیشکده آمریکایی استراتفور پس از نشست ورشو اعلام کرد:
اندیشکده آمریکایی «استراتفور» به دنبال پایان نشست دو روزه «ورشو»، در گزارشی تاکید کرده که واشنگتن یک بار دیگر در رسیدن به اهداف ضد ایرانی خود ناکام مانده است.
سرانجام پس از هیاهوی فراوان، کنفرانس ورشو در روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه برگزار شد. دولت آمریکا همزمان با این کنفرانس، به منظور تشدید فشار بر ایران، عملیات روانی گسترده‌ای علیه ایران انجام می‌دهد.
بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه در پایان نشست سوچی قرائت شد
در پایان نشست مشترک سوچی بیانیه مشترک رییس جمهوری اسلامی ایران، رییس فدراسیون روسیه و رییس جمهوری ترکیه قرائت شد.
روحانی در نشست سوچی:
رئیس‌جمهور در نشست سوچی گفت: تروریست‌ها نه تنها در سوریه بلکه در هیچ جای این کره خاکی، نباید احساس امنیت کنند.
طالبان خطاب به دولت کابل:
طالبان در حالی اعضای تیم ۱۴ نفره مذاکره با امریکا را معرفی کرده که همچنان بر موضع مذاکره نکردن با دولت افغانستان پافشاری می‌کند. سخنگوی جنبش طالبان در گفت‌وگو با روزنامه الشرق‌الاوسط گفته که این جنبش هرگز با دولت کابل مذاکره نخواهد کرد. وی دو گزینه پیش روی اعضای این دولت قرار داد و گفت: یا توبه کنند یا پس از رفتن نیرو‌های خارجی به «شیوه افغانی» با آن‌ها برخورد می‌شود.
یک رسانه صهیونیستی گزارش داد که دولت جدید لبنان به حزب‌الله اجازه حفظ سلاح‌های خود و مقاومت در برابر اشغالگری اسرائیل را داده است.
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد شهروندان فرانسه و آلمان به رؤسای جمهور روسیه و چین بیشتر از رئیس‌جمهور امریکا اعتماد دارند.
هادی محمدی
بعد از چانه‌زنی‌های رنج‌آور امریکا با ترکیه و نهایتاً با داعش در شرق فرات، خروج تدریجی نیرو‌های امریکایی از سوریه آغاز شد. این ستون نظامی از پایگاه شدادی در جنوب حسکه حرکت کرده، به سمت مرز‌های عراق رفته‌اند تا در چند پایگاه امریکایی در عراق مستقر شوند.
حضور نیرو‌های امریکایی در خاک عراق به مناقشه‌ای بین دو کشور تبدیل شده است و عراقی‌ها خواهان خروج سریع امریکایی‌ها هستند. نخست‌وزیر عراق در دیدار با سرپرست وزارت دفاع امریکا تأکید کرد که حضور هیچ پایگاه نظامی خارجی در خاک عراق پذیرفتنی نیست و این حضور تنها برای مقابله با تروریسم است.
کنفرانس ورشو که قرار بود به مرکزی دیپلماتیک و جهانی علیه ایران تبدیل شود در حال تبدیل شدن به نماد ضعف امریکا در مقابله با تهران است، تا حدی که واشنگتن مجبور شده دست به دامن ربات‌های توئیتری شود تا با ایجاد جو روانی در فضای مجازی ابهت جعلی به این کنفرانس بدهد.
۶