دور سوم مذاکرات سران ایران، روسیه و ترکیه درباره سوریه جمعه ۱۶ شهریور با حضور حسن روحانی، ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان به عنوان روسای جمهور سه کشور به میزبانی تهران و در سالن اجلاس سران برگزار شد و معاون مراسم و تشریفات دفتر رئیس‌جمهوری که مسئولیت برگزاری آن را بر عهده ذاشته، ضمن بیان جزئیاتی از اقدامات انجام شده در برگزاری اجلاس تهران، معتقد است که این اجلاس آبرویی برای ایران شده است.
کارشناس مسائل بین الملل کشورمان با بیان اینکه ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است به الف گفت: امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از جلسه شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.
برخلاف ادعای دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در رابطه با حمایت از صنعت خودروی این کشور که منجر به اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر خودروهای وارداتی به آمریکا شد، بسیاری از کارشناسان هشدار داده‌اند هزینه‌های این سیاست برای شهروندان و خودروسازان آمریکایی بسیار گزاف خواهد بود.
مقامات دولتی انگلیس از نبود نیرو‌های نظامی و متخصص در بیش از ۱۰۰ نوع مشاغل مهم میدانی ارتش این کشور خبر دادند.
سفیر ایران در ژاپن:
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن گفت: ژاپن شریک مهمی در سیاست خارجی ایران محسوب می‌شود و از حضور و مشارکت فعال این کشور در موضوعات منطقه خاورمیانه به ویژه در مبارزه با تروریسم استقبال می‌کنیم.
استاد دانشگاه آلاباما آمریکا:
«نادر انتصار» معتقد است عربستان یکی از ارکان اصلی اجرای سیاست خارجی آمریکا در منطقه است و هیچ علامتی وجود ندارد که نشان دهد واشنگتن از یکی از لنگر‌های اصلی خود در منطقه دور شود.
دبیر کل سازمان ملل در مصاحبه‌ای که پنجشنبه منتشر شده گفته از قدرت نرم آمریکا در دنیا کاسته شده است.
یک رسانه هندی به نقل از منابع آگاه گزارش داد دهلی‌نو پس از سه دور مذاکره با مقامات دولت ترامپ به آنها گفته است که نمی‌تواند خرید نفت از ایران را متوقف کند.
چند مسئول بلندپایه امنیتی سابق رژیم صهیونیستی طی یک نشستی تأکید کردند که در حال حاضر هیچ خطری ثبات داخلی ایران را تهدید نمی‌کند.
احمد کاظم زاده
روز سه شنبه هفدهمین سالروز حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ امریکا بود و با وجود برنامه‌های وسیعی که از سوی راستگرایان حاکم به رهبری ترامپ تدارک دیده شده بود، توجه چندانی را در جهان به‌خود جلب نکرد و هیچ ابراز همدردی از سوی هیچ کشور و سازمانی صورت نگرفت و این خود نشانه‌ای از آغاز انزوای جهانی امریکاست.
۶