در میزگرد ویژه چهل‌ سالگی انقلاب ایران در شبکه المیادین، موضوع درخواست دونالد ترامپ برای سفر به تهران مطرح و بررسی شد.
یک منبع ناشناس در کاخ سفید در مصاحبه ای از تماس‌های مخفی آمریکا با ارتش ونزوئلا و درخواست برای نافرمانی از «مادورو» خبر داد.
با هشدار درباره آغاز دوباره درگیری در میانمار؛
گزارشگر سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر در میانمار با هشدار درباره آغاز دوباره درگیری در آن کشور گفت: ظلم علیه مسلمانان روهینگیا باید هر چه سریعتر متوقف شود.
سفیر روسیه در لبنان با خطرناک خواندن اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا در منطقه، گفت: مسکو و بیروت مواضع غرب درباره مرتبط کردن مسئله بازگشت پناهجویان به روند حل و فصل اوضاع سیاسی در سوریه را محکوم می‌کنند.
نمایندگان هر دو حزب آمریکا در مجلس سنا پنجشنبه (بامداد جمعه به وقت تهران) طرحی را معرفی کرده‌اند که خواستار تنبیه عربستان سعودی به دلیل جنایت‌هایش در جنگ یمن و همچنین ترور «جمال خاشقجی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی است.
دست خالی برگشتن ترزا می از مذاکره با اتحادیه اروپا بر سر توافق برگزیت در بروکسل، احتمال استعفای وزرای دولت را افزایش داده است.
معاون وزیر خارجه لهستان اعلام کرد: به دلیل تنش میان ایران و آمریکا، تهران را به نشست ورشو دعوت نکردیم.
نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا به شرکت هایی که قصد استفاده کردن از سازوکار مالی ویژه برای تجارت با ایران (موسوم به اینستکس) را دارند، هشدار داد که ممکن است توسط ایالات متحده تحریم شوند.
احمد کاظم زاده
این روز‌ها درخواست خروج نیرو‌های امریکایی از عراق به یک مطالبه جدی تبدیل شده است و حداقل رؤسای قوای مقننه و مجریه در کنار رؤسای فراکسیون‌های مهم مجلس اظهارات صریح و قاطع در این زمینه داشته‌اند.
سفیر روسیه در تهران:
مذاکرات کارشناسی ایران و سه کشور مؤسس سازوکار مالی اروپایی به زودی برگزار می‌شود، ولی بحث‌ها درباره کارآمدی این سازوکار در حال تشدید شدن است. سفیر روسیه در ایران گفته که این سیستم کارایی لازم را نخواهد داشت، زیرا مربوط به مسائل اساسی تحریم‌ها نمی‌شود.
۹