روسیه خبر داد
مقامات روسی که طی چند روز گذشته بار‌ها نسبت به جعل یک حمله شیمیایی دیگر در سوریه هشدار داده‌اند، حالا از شروع فیلمبرداری صحنه‌های حمله شیمیایی از سوی سازمان‌های جاسوسی غرب خبر داده‌اند که به منظور تبلیغات علیه بشار اسد و مظلوم‌نمایی از تروریست‌ها صورت می‌گیرد تا زمینه دخالت نظامی دولت‌های غربی را فراهم کنند.
کمیته عربی موسوم به «مقابله با دخالت ایران در امور کشور‌های عربی» امروز نشستی را در مقر اتحادیه عرب برگزار کرد.
سعد حریری در سخنانی در جریان دادگاه ویژه لبنان در لاهه برای بررسی ترور نخست وزیر اسبق لبنان گفت که کشورش به جای انتقام خواستار اجرای عدالت شده است.
معاون وزیر خارجه روسیه نسبت به عواقب خطرناک اقدامات هشداردهنده آمریکا که با نادیده گرفتن خطر واقعی اقدامات تحریک‌آمیز در سوریه، تنها به «قدرت‌نمایی» علیه سوریه و حتی تهدید مسکو و تهران می‌پردازد، ابراز نگرانی نمود.
سازمان‌ها و نهاد‌های بین المللی درباره خطر قحطی در یمن و احتمال مرگ بیش از نیم میلیون کودک بر اثر گرسنگی شدید تا پایان سال جاری میلادی در این کشور هشدار دادند.
یادداشتی از احمد کاظم‌زاده:
با وجود اینکه آرامش به استان بصره بازگشته، اما حوادث تلخی که طی روز‌های گذشته بویژه حمله به کنسولگری ایران رخ داد، نیاز به بازخوانی و آسیب‌شناسی دارد تا بتوان از دستاورد‌های نظام سیاسی جدید بویژه در حفظ و تقویت روابط ایران و عراق جدید محافظت کرد که بشدت از سوی مخالفان، رقبا و دشمنان دو کشور تهدید می‌شود.
تازه‌ترین نظرسنجی منتشر شده نشان می‌دهد که میزان رضایت شهروندان آمریکایی از عملکرد دونالد ترامپ همچنان در سراشیبی سقوط قرار دارد.
رمزگشایی از ابعاد پنهان عملیات سپتامبر ۲۰۰۱ در گفت‌وگو با افسر سابق مرکز ضدتروریسم سازمان سیا
لایه‌های پیچیده پرونده ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ پس از ۱۷ سال همچنان به قوت خود باقی است. پرونده‌ای که باید آن را نمایشنامه‌ای مرکب و چندضلعی دانست تا یک واقعه تروریستی نابهنگام در مقیاس جهانی.
وزیر خارجه آلمان در واکنش به گزارش وزارت دفاع این کشور مبنی بر اعلام آمادگی برای حمله هوایی به سوریه مخالفت خود را با این اقدام اعلام کرد.
15 تبعه عربستان سعودی، دو اماراتی، یک لبنانی و یک مصری. این 19 تروریست فاجعه 11 سپتامبر را رقم زدند؛ اما چه کسی آن‌ها را هدایت کرد؟
۹