نمایندگان عراقی در تدارک لایحه‌ای هستند که حضور نظامی امریکا را در این کشور غیرقانونی خواهد ساخت. هرچند روند قانونی تنها حربه امریکایی‌ها نیست که به بهانه پایان حضور در سوریه در حال انتقال نیروی بیشتر به مناطق کردنشین عراق هستند. معاون رئیس حشدالشعبی عراق تأکید کرد، نیرو‌های امریکایی حتی اگر از راه دیپلماتیک هم نروند باید خاک کشور را ترک کنند.
در آستانه خروج نیرو‌های امریکایی از خاک سوریه، مقامات واشنگتن برای تضمین امنیت کرد‌های سوریه راهی ترکیه شدند تا با مقامات آنکارا رایزنی کنند؛ خواسته‌ای که رئیس‌جمهور ترکیه آن را غیرقابل قبول خواند و تأکید کرد که آنکارا نمی‌تواند شرط حفاظت از تروریست‌های کرد را بپذیرد.
مقام‎های انگلیسی می‌خواهند مدت زمان روند دوساله خروج از اتحادیه اروپا را که ماه مارس به پایان می‌رسد، تمدید کنند. زمزمه‌هایی جدی هم درباره پشیمانی انگلیس از خروج به گوش می‌رسد، اما وزیر برگزیت انگلیس در واکنش به گزارش‌هایی که در این باره منتشر شده گفته که لندن تصمیمی برای تمدید مدت زمان خروج از اتحادیه اروپا ندارد و به موقع از این اتحادیه خارج خواهد شد.
قرار گرفتن واحد اطلاعاتی وزارت اطلاعات در فهرست تروریسم اروپا همزمان با تکرار وعده SPV
ایران همچنان منتظر کانال مالی ویژه اتحادیه اروپا موسوم به «SPV» است؛ کانالی که سخنگوی «فدریکا موگرینی» هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دو شنبه باز هم تأکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان در حال کار برای راه‌اندازی آن است. در این گیر و دار، اتحادیه اروپا دیروز در اقدامی بی‌سابقه، یکی از واحد‌های وزارت اطلاعات ایران را در فهرست «گروه‌های تروریستی» خود قرار داد.
جهان پس از زوال هژمونی آمریکا؛
طی چند دهه آینده رشد اقتصادی کشور‌های نوخواسته مانند چین، هند، روسیه و سایر قدرت‌های نوظهور افزایش خواهد یافت پس سهم بیشتری از آینده خواهند خواست؛ بنابراین امریکا درگیر رقابت‌های شدیدی با دیگران خواهد شد.
'رهف محمد القنون' دختر 18 ساله یکی از مقام های عربستان پس از ورود به فرودگاه بانکوک اعلام کرد که از ترس از دست دادن جانش توسط عوامل آل سعود به این خاطر که تن به ازدواج اجباری نداده است فرار و درخواست پناهندگی کرده است.
وزیر امور خارجه دانمارک مدعی شده اتحادیه اروپا با اعمال تحریم‌های هدفمند علیه ایران به دلیل ادعاهای این کشور موافقت کرده است.
گزارش خبری-تحلیلی «جوان‌آنلاین» از سفر وزیر خارجه آمریکا به ۸ کشور عربی
به نظر می‌رسد مهمترین ماموریت پمپئو و همچنین جان بولتون از سفر به منطقه تلاش برای تقویت جبهه ضد ایرانی است. چرا که تمام اقدامات آمریکا برای سد کردن نفوذ ایران در منطقه با شکست مواجه شده است
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه کار برای ایجاد سازوکاز مالی با ایران در حال پیشرفت است، گفت که این سازوکار به زودی راه اندازی می‌شود.
سید رحیم نعمتی
این اولین باری نیست که دولت امریکا تعطیل می‌شود و برخی از کارمندان این دولت به مرخصی‌های اجباری بدون حقوق می‌روند یا ادامه کار برخی دیگر بدون حقوق است.
۹