دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن محکوم کردن اقدام ترامپ در درج نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی امریکا هشدار داد که دست مقاومت برای واکنش به این اقدام امریکا باز است.
محمد جواد ظریف:
وزیر امور خارجه کشورمان پس دیدار امروز خود با فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در توئیتر خود این دیدار را موجب افتخار دانست
وزیر امور خارجه ترکیه در نشست خبری مشترک با همتای قطری خود گفت که اقدام آمریکا در «تروریستی» خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، به بی‌ثباتی در منطقه منجر خواهد شد.
رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: رسانه‌های مطرح (آمریکا) هرگز به اندازه امروز، به دور از دقت و فاسد نبوده‌اند.
سید رحیم نعمتی
تصمیم رئیس‌جمهور امریکا برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران موضوعی تازه نیست و زمزمه این کار از ابتدای ورود او به کاخ سفید در دو سال قبل شنیده می‌شد.
شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش ملی لیبی» از چند روز قبل عملیات خود را برای تصرف طرابلس آغاز کردند که با مقاومت سرسختانه نیرو‌های دولت وفاق ملی مواجه شدند، اما خلیفه حفتر روز گذشته اعلام کرد در عرض ۷۲ ساعت نیروهایش بر طرابلس مسلط خواهند شد.
در ادامه تغییرات در رده‌های بالای وزارت امنیت داخلی امریکا، مدیر سرویس مخفی این کشور نیز از سمتش کنار می‌رود.
یک مقام دولت امریکا برقراری پرواز میان تهران و کاراکاس را «دارای انگیزه‌های سیاسی» توصیف کرد و «مارکو روبیو»، سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا هم گفته که برقراری پرواز مستقیم میان ایران و ونزوئلا نشان دیگری از تهدید ایران علیه امنیت ملی امریکا است.
در حالی که انتظار می‌رود هیچ حزبی اکثریت را کسب نکند و کابینه بعدی رژیم صهیونیستی هم ائتلافی شود، دو حزب شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی رسماً از آنچه تخلف در جریان برگزاری انتخابات خوانده‌اند، شکایت کردند. جالب اینکه طرفداران حزب نتانیاهو حتی خارج از نظارت پلیس به نصب دوربین مخفی در مراکز رأی‌گیری عرب‌نشین اقدام کرده‌اند که نشان از نگرانی اعضای ارشد این حزب در این دور از انتخابات دارد.
طالبان در گرماگرم مذاکره با امریکا برای صلح در افغانستان چهار سرباز امریکایی را در پایگاه بگرام کشت و مسئولیت آن را هم به عهده گرفت، رویدادی که وزیر خارجه امریکا آن را محکوم کرد، ولی گفت که این حمله اثری بر مذاکرات صلح با طالبان نخواهد گذاشت.
۹