نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۷ مردادماه با حضور در فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی اقدامات و تلاش‌های بنیاد برای ارائه خدمات درمانی به ایثارگران را تشریح کرد و گفت: حل مشکلات ایثارگران نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها است.
نگاهی به شوخ‌طبعی و روحیه رزمنده‌ها در جبهه در گفت‌وگوی «جوان» با یکی از راویان دفاع مقدس
«لبخند بزن رزمنده» از آشناترین جملاتی است که در جبهه‌های دفاع مقدس دیده می‌شد. همه ما تصویری از این تابلو همراه با رزمنده‌هایی در ذهن داریم که در بحبوحه جنگ، لبخند زنان عکس یادگاری می‌گرفتند.
روایتی از شهید امنیت عبدالرسول قربانی از زبان همسرش
شهید عبدالرسول قربانی یکی از شهدای نیروی انتظامی است که همه زندگی‌اش را وقف مردم و آرامش و امنیتشان کرده بود.
خاطره یک رزمنده مدافع حرم از ایستگاه صلواتی فاطمیون
در مقطعی که توفیق حاصل شد به عنوان مدافع حرم در سوریه باشیم، یک روز همراه یکی از همرزمانم روی موتور در منطقه گشت می‌زدیم.
پیکر‌های مطهر ۲۶ شهید روز پنج‌شنبه، برای اولین‌بار از مرز سومار در استان کرمانشاه وارد کشور خواهند شد.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: پیکر‌های مطهر ۲۶ شهید روز پنجشنبه، ۱۰ مرداد ماه ساعت ۹ صبح برای اولین‌بار از مرز سومار در استان کرمانشاه وارد کشور خواهند شد.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران گفت: در سال جاری ۳۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات تخصیص یافته توسط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران مربوط به استان‌های سیل‌زده و با اولویت ارائه به ایثارگران آسیب‌دیده در سیل بوده است.
روایتی از شهیدان مهدی و احمد فضلی برادرانی که ۵ مرداد ۶۷ در یک نقطه و یک لحظه به شهادت رسیدند
حکایت شهیدان مهدی و احمد فضلی داستان دو برادری است که به شدت وابسته همدیگر بودند. آخر هم در نتیجه همین دلبستگی هر دو در یک روز و در یک نقطه به شهادت رسیدند.
خاطرات یک رزمنده از برخورد با گروه‌های انحرافی در اوایل انقلاب
اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، گروه‌های انحرافی سعی می‌کردند از جوان‌های جنوب شهری و روستایی برای خودشان سمپاتی کنند. سمپات اصطلاحی بود که آن روز‌ها موازی جذب نیرو به کار می‌رفت.
فرمانده گردان قمر بنی‌هاشم در گفتگو با «جوان» از حضور در عملیات مرصاد می‌گوید
رحمت‌الله فلاحی در هنگام عملیات مرصاد فرمانده گردان قمر بنی‌هاشم از لشکر ۷۱ روح‌الله بود. بچه‌های اراک و استان مرکزی در این عملیات، ضربه شست جانانه‌ای به نفاق وارد کردند. به گفته فلاحی، آن موقع بیشتر توجه‌ها معطوف جبهه‌های جنوب و لشکر‌های زرهی عراق در آن مناطق بود...
۱۱