نشست صمیمی هم‌اندیشی اصحاب رسانه با حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۱۴ مردادماه در مجتمع شهید رسول‌زاده برگزار شد.
گفت‌وگوی «جوان» با مریم قنبریان خواهر شهیدان احمد، محمود و محمد قنبریان از شهدای غائله گنبد، دفاع مقدس و دفاع از حرم
آشنایی با مریم قنبریان برایم جالب بود. خواهر شهیدان احمد، محمود و محمد. شهدایی که هر کدام در یک دوره زمانی از تاریخ انقلاب به شهادت رسیده بودند. احمد سال ۵۸ در غائله گنبد، محمود سال ۶۱ در دفاع مقدس و محمد سال ۹۵ در دفاع از حرم به شهادت رسیده‌اند.
گفت‌وگوی «جوان» با همسر نصیر احمدی از شهدای عملیات مرصاد
منافقین بدن همسرم را تکه تکه کرده بودند. پیکر او سر نداشت. پیکرش طوری بود که حتی اجازه ندادند او را ببینیم. همسرم در طول دوران حضور در جبهه به مناطق غرب و جنوب می‌رفت. در سوسنگرد و کرمانشاه بود و بیشتر در عملیات‌هایی که تیپ نبی اکرم (ص) انجام داده بود، حضور داشت
گفت‌وگوی «جوان» با برادر شهید جاویدالاثر کریم رضایی
در آخرین تصویری که از پیکر کریم در ذهن همرزمانش ماندگار شد کسی به درستی نمی‌دانست او به شهادت رسیده یا مجروح شده است. خانواده کریم مدت‌ها در انتظار بازگشتش ماندند. پدر و مادرش هیچ گاه نپذیرفتند که او به شهادت رسیده است
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از اعضای جدا شده سازمان منافقین
در یکی از روز‌های گرم اوایل مرداد با هماهنگی انجمن نجات مرکز خراسان رضوی به سراغ یکی از جداشده‌های گروهک منافقین رفتیم. گرمای مرداد ما و محمود رحمانی، این عضو جدا شده منافقین را به یاد روز‌هایی می‌اندازد که توهم فروغ جاویدان او و هم‌قطارانش را به قتلگاه مرصاد کشاند.
مروری بر زندگی شهید نخبه‌ای که تحصیل در دانشگاه را به خاطر جبهه رها کرد
کوله‌بار رفتن به جبهه را بست. در کنار سربند یازهرا (س) و پلاکش، کتاب و دفترهایش را هم گذاشت تا از درس‌هایش عقب نماند. مسئولیت‌های سنگین و زیاد جبهه باعث شد تا سید محمد از بین دو راهی تحصیل و جبهه یکی را انتخاب کند و انتخاب او جبهه و ماندن در کنار دیگر رزمندگان بود
گفت‌وگوی «جوان» با نرگس اخلاقی مادر شهید محمود اخلاقی از آخرین شهدای مرصاد
سردار شهید محمود اخلاقی از فرماندهان لشکر ۱۷ امام علی‌بن‌ابیطالب (ع) بود که از درگیری‌های اولیه کردستان تا پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به مدت ۹۱ ماه حضور مستمر در جبهه‌های جنوب و غرب کشور داشت و نهایتاً در آخرین روز‌های دفاع مقدس به شهادت رسید.
نماینده، ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
پنجم مردادماه ۱۳۶۵ در اراک چه گذشت؟
استفاده از بمب‌های خوشه‌ای باعث شده بود تا بیشترین خسارت‌ها متوجه نیروی انسانی کارخانجات شود. انفجار‌های پی‌درپی، بسیاری از کسانی را که مجروح شده بودند به شهادت رساند و آن‌هایی را که هنوز سالم مانده بودند، مجروح ساخت
مروری بر زندگی تا شهادت ایمان یوسفی از شهدای امنیت و اقتدار در گفت‌وگوی «جوان» با عموی شهید
شهید ایمان یوسفی از افسران نیروی انتظامی بود که ۲۰ تیر ۱۳۹۷ در درگیری با اشرار مسلح در منطقه کویر خوسف به شهادت رسید. وقتی ایمان و دیگر مأموران نیروی انتظامی سد راه اشرار و قاچاقچی‌های مواد مخدر شدند، آن‌ها با شلیک گلوله به سر شهید یوسفی، او را به شهادت رساندند.
۱۰