روایتی از شهادت محسن زارعی از شهدای امنیت
بزرگ‌ترین خواسته دنیایی محسن این بود که می‌خواست برای پدر و مادرش افتخار باشد. چیزی را برای خودش نمی‌خواست، آخرش هم همین شد و بزرگ‌ترین سعادت را برای خود و خانواده‌اش رقم زد.
گفت‌وگوی «جوان» با فرزند شهید «قاسم آقابرارنژاد» شهیدی که ۱۸ سال مفقود بود
به راستی که دنیا محل گذر است و هر کس به دنیا دل بست در گرداب آن فرو رفت و آسایش را از دست داد و هر کس از دنیا دل کند و به ذکر خدا پرداخت و در راه او با جان و مال جهاد کرد آسایش و اطمینان قلب یافت و از گرداب دنیا به سوی خدا هدایت شد.
مدیریت انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس عنوان کرد:
فروشگاه مرکز برای مدتی به علت برخی تغییرات فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده بود، اما از روز سه‌شنبه بیست و دوم مرداد مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است.
شهید محسن حججی؛ حجتی برای عاشقان مسیر بندگی
شناخته شدن شهید حججی در میانه‌های دهه ۹۰ بی‌حکمت نبود. ما این روز‌ها بیشتر از هر زمان دیگری به نشانه‌های اینچنینی نیاز داریم. برای ما که گاه و بیگاه راه را گم می‌کنیم و ممکن است مسیر را اشتباه برویم، وجود حججی‌ها یک نعمت بزرگ است. در آشفته بازار دنیای امروز، تمرکز بر زندگی و شخصیت شهید حججی، حاشیه‌های کاذب دنیوی را از ما دور خواهد کرد
نگاهی به فعالیت‌های علمی و جهادی شهید امیر مهرداد از شهدای شاخص راهیان نور در سال ۱۳۹۸
از نقاط قوت دفاع مقدس حضور پرتعداد نخبگان علمی و چهره‌های دانشگاهی در صحنه نبرد بود. این نخبگان به هیچ عنوان خودشان را از صف مردم و دیگر اقشار جامعه جدا نکردند و حضورشان به عنصری روحیه‌بخش برای سایر رزمندگان تبدیل شد.
شهید فرضعلی صمدی‌شجاع فرمانده‌ای که منافقین برای شهادتش جایزه گذاشته بودند
پس از مدتی حضور در منطقه، منافقین شهید موسی صمدی‌شجاع را به شهادت رساندند. زمانی که موسی شهید شد، فرضعلی بالای سر برادرش رفت و گفت: «موسی جان از خدا بخواه که من چهلمین روز شهادتت را نبینم و قبل از چهلم تو من هم شهید شوم»
سردار سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه:
رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیرخم گفت: امسال بازسازی واقعه غدیرخم در ۱۳۰ نقطه از کشور برگزار می‌شود.
در میان اسامی رزمندگان بی‌سرپرست حاضر در دفاع‌مقدس به نام دو برادر دوقلویی رسیدیم. ثاقب و ثابت شهابی نشاط، دوقلو‌هایی بودند که سال ۱۳۴۳ داخل سبدی در کنار یک شیرخوارگاه رها شدند.
گفت‌وگوی «جوان» با ۲ همرزم شهید ابوالفضل غریبشاه رزمنده‌ای که از پرورشگاه به فرزندی پذیرفته شده بود
افراسیاب (ابوالفضل) غریبشاه متولد سال ۴۶ در سمنان بود. او که پدر و مادر نداشت و بی‌سرپرست بود، نزد زوج کشاورزی که فرزند نداشتند بزرگ شد و تحصیل کرد.
گفت‌وگوی «جوان» با اکرم اسماعیلی، خواهر شهیدان عبدالحمید و مهدی اسماعیلی
هشت سال دفاع مقدس مملو از صحنه‌های دل کندن از عزیزان بود؛ مادران و پدرانی که چند فرزند شهید داشتند، نوعروسانی که خیلی زود همسر شهید می‌شدند، خواهری که به برادرانش عشق می‌ورزید و هر دو برادر را در جنگ از دست داد و خود نیز در جبهه‌های جنگ حاضر شد
۸