رشید خدادوست
در سال‌های اخیر مدام گلایه کارشناسان و منتقدان را پیرامون کیفیت پایین کمدی‌های روی پرده شنیده‌ایم؛ اینکه اغلب کمدی‌ها بازسازی فیلمفارسی‌ها هستند و اغلب آن‌ها پر شده از دیالوگ‌های قبیح و اینکه شخصیت‌پردازی در این کمدی‌ها هیچ جایی ندارد و همه مملو از تیپ‌های دستمالی‌شده هستند.
خروش هنرمندان در رثای سردار آسمانی
تنها چند ساعت پس از اعلام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، هنرمندان کشورمان متأثر از اندوه ناشی از این واقعه و خشم انقلابی برای انتقام سخت از تروریست‌های امریکایی، آثاری هنری را با محوریت شخصیت حاج قاسم منتشر کردند. این آثار از شعر و سرود گرفته تا آثار تجسمی و نمایشی را در برگرفته و در روز‌های اخیر به صورت فزاینده‌ای بر حجم و تنوع تولیدات افزوده شده است.
تهدید کودکانه دونالد ترامپ در هدف قراردادن ۵۲ نقطه یا مکان فرهنگی در ایران با واکنش‌های مختلف برخی مقامات و مسئولان فرهنگی در ایران و خارج از کشور روبه‌رو شده است.
دیدار سفیر ایران و مدیرکل یونسکو.
در پی تهدید رییس جمهوری آمریکا مبنی بر تخریب مراکز فرهنگی ایران، سفیر ایران در یونسکو و مدیرکل یونسکو در دیداری ضمن بررسی این موضوع و تبعات آن بر حفظ میراث فرهنگی خاورمیانه تاکید کردند.
در گفت‌وگوی «جوان» با محسن محسنی‌نسب مطرح شد
وظیفه هنر متعهد جز این نیست که قدردان ویژگی‌های امثال سردار حاج‌قاسم سلیمانی باشد. ما باید قدردان کسانی باشیم که برایمان زحمت می‌کشند و جانشان را می‌دهند که آرامش ما به مخاطره نیفتد.
معصومه طاهری
در ایامی که جشنواره عمار در ایران برگزار می‌شود، ایتالیا عمار خود را از دست داده است به همین مناسبت در هفته گذشته مجمع جهانی اهل‌بیت یادبود او را در تهران برگزار کرد؛ شخصیتی که حاصل انقلاب اسلامی و از پایه‌های تبلیغ و ترویج اسلام و تشیع در اروپا محسوب می‌شد.
کنگره بین‌المللی «سربداران» در دومین سال اجرای خود، به پاسداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی خواهد پرداخت.
هنرمندان کشورمان در تقدیر از شخصیت سردار سلیمانی آثار جدید تولید می‌کنند
پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی طیف‌های مختلف جامعه هنری کشورمان سعی کرده‌اند ضمن ابراز همراهی با مردم کشورمان در محکومیت این جنایت، با تهیه و تولید آثاری از حوزه موسیقی و شعر تا مستند و تئاتر نسبت به این سردار بزرگ ادای دین کنند.
جهانگیر الماسی در گفتگو با «جوان»:
اینکه جامعه هنری ایران با هزاران سال سابقه هنوز یک بیمه درمانی جامع ندارد، فقط و فقط ناشی از بی‌کفایتی مدیرانی است که هیچ ربطی به هنر و فرهنگ ندارند.
۱۴