نگاهی به فیلم «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی
فقط از یک فیلمساز ایرانی برمی‌آید که داستانش را از وسط ماجرا شروع کند و در همان حوالی هم آن را رها سازد. رضا میرکریمی با فیلم قصر شیرین تقریباً همین کار را با تماشاگر می‌کند. او ملغمه‌ای از حماقت، خودخواهی، بی‌مسئولیتی و جمعی از رذائل دیگر را در یک کاراکتر مرد جمع کرده و تماشاگر نگون‌بخت را به دنبال آن می‌کشد.
گذری کوتاه به فیلم‌های جشنواره فجر (۳):
سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر که مهم‌ترین رویداد هنری کشور است در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب در حال برگزاری است. در ادامه و پس از پخش فیلم‌ها در شب سوم این جشنواره به دو فیلم قصر شیرین اثر رضا میرکریمی و سمفونی نهم اثر محمد رضا هنرمند پرداخته‌ایم.
کارگردان «ماجرای نیمروز؛ رد خون» از فیلم تازه‌اش می‌گوید:
فیلمی که به درد امروز و زمانه حاضر ما نخورد، ارزشی ندارد و اصلاً چرا باید آن را بسازم. هر‌گاه فیلمی با موضوع تاریخی می‌سازم سعی می‌کنم ببینم چه پیوندی با زندگی امروز ما برقرار می‌کند.
۱۰ فیلم برتر آرای مردمی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
بی‌نظمی جشنواره فیلم فجر در روز‌های نخست
ادعای دبیر جشنواره فجر بر آماده بودن همه فیلم‌های حاضر در جشنواره، در اولین اجرا‌های سینما‌های مردمی و پردیس ملت رنگ باخت و بی‌نظمی جای نظم وعده داده شده را گرفت.
«غلامرضا تختی» تا اینجا فیلم دوست‌داشتنی تماشاگران جشنواره فجر لقب گرفته است
فیلم «غلامرضا تختی» بی‌شک برای آن‌هایی که دوست دارند از تختی صرفاً چهره‌ای ورزشی و سکولار و بی‌اعتنا به سیاست ارائه شود و زندگی او صرفاً به روی تشک کشتی خلاصه بماند فیلمی آزاردهنده خواهد بود.
ناگهان درخت با واکنش متفاوت اهالی رسانه همراه بود.
نگاهی کوتاه به دو فیلم جشنواره فیلم فجر
تا به‌اینجا استقبال مخاطبان از فیلم‌های جشنواره فجر به نسبت دوره‌های قبل چشمگیر و پررنگ‌تر بوده است. در ادامه نگاهی کوتاه به دو فیلم تیغ و ترمه اثر کیومرث پوراحمد و درخونگاه اثر سیاوش اسعدیان پرداخته‌ایم.
روایت محمد معتمدی از ساخت آهنگی پرابهت و اندوهناک
محمد معتمدی هم مانند تختی سعی می‌کند شخصیت مستقل خود را حفظ کند و از این روی با ورزشکار ماندگار تاریخ ایران همذات‌پنداری می‌کند.
نگاهی کوتاه به سه فیلم جشنواره فیلم فجر
سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر که مهمترین رویداد هنری کشور است در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب در حال برگزاری است. در ذیل نگاهی کوتاه به سه فیلم معکوس، سال دوم دانشکده من و تختی خواهیم داشت.
۴