جزئیات بیشتری از بند ۹ گزارش عملکرد هزینه‌های سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر منتشر شد که در آن میزان حق‌الزحمه دبیران جشنواره نیز نوشته شده است.
شهوت«متفاوت دیده‌شدن» فيلمساز تازه كار
سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در حالی شامگاه دوشنبه 22 بهمن‌ماه به کار خود پایان داد که یک جوان کار اولی با اعتراض کاملاً غیر حرفه‌ی و مسخرگونه سعی کرد با اولین حضورش در این فستیوال توجه‌ها را به خود جلب کند و نامش را هم‌ردیف بزرگان سینمای ایران و حتی جهان قرار دهد.
گزارش «جوان» از حاشیه و متن پایان بزرگ‌ترین رویداد هنری کشور
گرچه درخشش زنان در عرصه‌های مختلف در ۴۰ سال پس از انقلاب به موضوعی عادی تبدیل شده است، اما درخشش یک بانو در رقابت با ۳۲ فیلم مصادف با چله انقلاب جلوه‌ای دیگر از حقانیت انقلاب اسلامی در برداشتن موانع رشد زنان است.
در جشنواره سی‌وهفتم فیلم فجر شاهد طلیعه نسل جوان فیلمساز بودیم
در این دوره ژانر‌های مختلفی، چون ورزشی، فانتزی، پلیسی و معمایی، بیوگرافیک، تاریخی، فرار از زندان و تریلر سیاسی خودنمایی کردند و حتی در ژانر دفاع مقدس نیز با تجربه‌ای تازه در فیلم 23 نفر روبه‌رو بودیم
آیین اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شب گذشته در سالن برج میلاد تهران برگزار شد و سیمرغ‌ها به برگزیدگان این رویداد سینمایی تعلق گرفت.
گزارشی از اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
سیمرغ بلورین بهترین فیلم هم به شبی که ماه کامل شد رسید و محمدحسین قاسمی در مقام تهیه کننده روی جایگاه رفت و این سیمرغ به او اهدا شد. قاسمی تصریح کرد: اصل و فرع این جایزه را به خانم اعظم محسن دوست تقدیم می کنم.
نامزدهای جشنواره فیلم فجر معرفی شدند
نامزدهای سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت معرفی شدند.
در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر
گروه رستاک با اجرای موسیقی اقوام مختلف ایران در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی حضور خواهد داشت.
حمیدرضا پگاه گفت: صرفاً به دنبال فیلم‌های سیاسی نیستم بلکه نقشی را بازی می‌کنم که از نظرم در جایگاه درست و استانداردی باشد.
در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر اتفاق می‌افتد
همزمان با برگزاری سی‌وچهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر، فیلم‌های مستند ایرانی با موضوع موسیقی در خانه سینما و در سالن سیف‌الله داد اکران خواهد شد.
۳