صوت‌های اخلاقی
آنچه که در ادامه آمده است ‏‏تفسیری است عرفانی از سوره‌ی مبارکه حمد که حضرت امام خمینی (ره) آن را در ضمن چند جلسه سخنرانی در سال ۱۳۵۸ در سیمای جمهوری اسلامی ایران ارائه نموده است.
حکمت نماز از زبان آیت الله بهجت(ره)
آنچه که در ادامه آمده است گزیده‌ای از بیانات ارزشمند مرحوم آیت الله بهجت(ره) در خصوص نماز و اسرار آن است که به نقل از کتاب «نکته‌های ناب از آیت الله العظمی بهجت(ره)» نقل می‌گردد.
اهمیت تهذیب اخلاق به روایت مرحوم آیت الله حق شناس(ره)
ناپلئون متوجه شد که قوانین اسلام و قرآن چقدر عالی است. «إن هذا القرآن يهدي للتي هي أقوم.» اسلام شما را به اقوی درجه و بالاترین درجات انسانیت راهنمایی می‌کند. این از سطح فکر بشر خارج است؛ پس چرا مسلمان‌ها که باید با این دین بر تمام اهل عالم سیادت پیدا کنند، به وضعشان این طور است؟!
جلسات اخلاق آیت الله فاطمی‌نیا
در این جلسات استاد فرزانه حضرت آیت الله فاطمی‌نیا (قدس سره) به شرح خواطر چهار گانه آدمی که شامل خاطر حقانی، خاطر ملکی، خاطر نفسانی و خاطر شیطانی است پرداخته و تفاوت‌های خواطر با یکدیگر و نحوه مقابله با آن‌ها را شرح می‌دهد. همچنین در این جلسات برخی از راه‌های شیطان جهت غلبه بر نفس انسان و مراحل عرفانی برای رسیدن به مقام فناء فی الله توضیح داده شده است.
صوت‌های اخلاق
آنچه که در ادامه آمده است صوت و متن جلسات اخلاق عالم گرانقدر حضرت آبت الله جواد آملی (حفظه الله) در سال ۱۳۹۷ می‌باشد. این جلسات به صورت هفتگی برگزار می‌گردد و صوت جلسات به مرور به جدول زیر اضافه خواهد شد.
‏‏در «مشارطه»، «مراقبه» و «محاسبه»‏
انسان ‏‎‏در ایام حیات لغزشگاه‌های عمیقی دارد که ممکن است در آن واحد به پرتگاه هلاکت چنان افتد که دیگر نتواند از برای خود چاره بکند، بلکه در صدد چاره جویی هم بر نیاید، بلکه شاید شفاعت شافعین هم شامل حال او نشود. نعوذ بالله منها. ‏
آیت الله فاطمی‌نيا(حفظه الله):
آنچه که در ادامه آمده است خاطره‌ی یکی از اولیاء خدا می‌باشد که آیت الله فاطمی‌نیا(حفظه الله تعالی) ضمن بیان آن به نکته‌ای اخلاقی پیرامون شیطان و لزوم مراقبت از خدعه‌های آن ذکر می‌کنند.
آیت الله احمد عابدی:
یکی ازمهم‌ترین مسائل تدبیر منزل، مال است. در هر منزلی به مال نیاز است، درآمد و ثروت می‌خواهد؛ لذا سه مسأله «دخل، حفظ و خرج» باید مورد توجه قرار گیرد و نیاز به تدبیر دارد.
علامه مصباح:
باور کردن این حقیقت که شب قدر برتر از هزار ماه است؛ ما را بر آن می‌دارد که امشب را به بهترین کار‌ها سپری کنیم و بی تردید بهترین کار‌ها در درجه اول واجبات هستند.
آیت الله احمد عابدی (زید عزّه)
همه عمر باید خداوند را عبادت کرد، اما ماه رمضان ویژگی خاص دارد؛ و در کل ماه رمضان نیز شب‌های قدر خصوصیت بیشتر دارد. البته شب بودن نیز عنایت دارد. توضیح حقیقت شب قدر و رابطه آن با شب و ... جای خود را می‌طلبد. آنچه مهم است عبادت کردن در این شب‌ها است. احیاء شب قدر به عبادت.
۲