روایات طبی یا طب اسلامی؟
پس از مطرح شدن طب سنتی، طب‌های دیگری مانند طب اسلامی مطرح شد که بر سر اعتبار آن مناقشه و بحث‌های زیادی درگرفت. در این گزارش نظرات موافقین و مخالفین طب اسلامی را جویا شده‌ایم.
یادداشت دکتر رسول جعفریان درباره شهید مطهری:
استاد برجسته تاریخ دانشگاه تهران در یادداشتی تلگرامی با اشاره به سال ۹۸ به عنوان چهلمین سال شهادت استاد مطهری نوشته است: «مع الاسف آنچنان که باید و شاید درباره اندیشه‌های مطهری و روش فکری او کار نشد.» او پیشنهاد داده است سال ۹۸ به عنوان سال شهید مطهری و اندیشه‌های او نامیده شود.
تأملی بر مطالبات رهبری در چله دوم انقلاب
کلیدواژه مهم و مفهوم اصیلی که در بیانیه رهبری به عنوان نظریه زنده و غیرقابل عدول مطرح شده است «نظام انقلابی» است. تعبیری نو که به اساس تمدن‌سازی در بستر اجتماع اسلامی اشاره می‌نماید.
همزمان با شهادت امام هادی (ع) شما می‌توانید شرح مختصری از چگونگی شهادت این حضرت را در ادامه بخوانید.
پنجمین اعتکاف دانشجویی مسجد دانشگاه علامه طباطبایی با عنوان باب وصال ۵ در تاریخ‌های ۲۹ اسفند لغایت ۲ فرودین در ایام بیض ماه مبارک رجب همزمان با تحویل سال جدید توسط هیئت دانشجویی اصحاب عاشورایی و با ظرفیت ۷۰۰ نفر برگزار می‌شود.
پاسخی به سؤال کلیدی رهبر معظم انقلاب
بی‌شک یکی از وجوه تمایز انقلاب اسلامی ما با انقلاب‌های مهم سایر کشور‌ها برخورداری از رهبرانی متفکر؛ باسواد و استراتژیست بوده است که در بطن تفکر اسلامی و ذیل شریعت با عنوان حاکم و ولی‌فقیه شرایط و منصب حکومت را احراز نموده‌اند نه آن که به واسطه قدرت یا استیلا هدایت جامعه را به دست گیرند.
به این بیانیه باید از منظر گفتمانی نگریست. این بیانیه در حال ارائه یک گفتمان جدید از انقلاب اسلامی است. این متن کاملاً یک گفتمان را تبیین می‌کند و اگر انتظار داشته باشیم با یک متن سند چشم‌اندازگونه، راهبرد و راهکار، برنامه ۴۰ ساله پیشرفت و مانند این مواجه باشیم حتماً اشتباه است
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به سوالی اعلام کردند:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به سؤالی در خصوص لیلةالرغائب، پنج‌شنبه هفته آینده را زمان انجام اعمال این شب دانستند.
هنوز جوهر امثال برجام نخشکیده و تبعاتش معلوم نشده، عده‌ای متملق و چاپلوس برای خوش‌خدمتی به فلان وزیر یا صاحب قدرت از کیسه تاریخی ملت خرج کرده و لقب فروشی می‌نمایند و نمی‌دانند چند وقت دیگر که خدای ناکرده سست بودن فلان قرارداد و بهمان معاهده معلوم شود، به تبع آن اذهان ساده‌اندیش خواهند گفت: لابد آن بزرگان تاریخی هم مثل حضرات اینگونه عمل کرده‌اند!
بیانیه گام دوم صرفاً مطابق با تعریف رایج بیانیه (استیتمنت) در ادبیات سیاسی نیست بلکه در واقع تلفیقی از ادبیات دیپلماسی (در سطح عمومی) با مفاهیم مترقی مدیریتی است و تا حدودی نزدیک به «بیانیه مأموریت» است که در سازمان‌ها می‌توان مشابه آن را به عنوان یک ابزار جهت‌دهنده رفتار و فرهنگ مشاهده کرد.
۶