رئیس سازمان محیط زیست:
کلانتری با اشاره به عمق فاجعه‌های زیست محیطی در کره زمین گفت: هشت میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس‌ها می‌شود و به‌زودی صید پلاستیک بیش از صید ماهی خواهد بود. معادل یک سوم نفت، انرژی فسیلی سوزانده می‌شود و کره زمین دیگر طاقت این حجم را ندارد. نتیجه این استفاده نامناسب، خشک‌تر شدن مناطق خشک و نابسامانی‌های اقلیمی است که تغییرات ژنتیکی پس از آن ممکن است نسل بشر را ازبین برد. خیلی‌ها نگران تولیدات تراریخته هستند اما به فکر مشکلاتی که از طریق تغییر زیست بوم ایجاد می‌شود، نیستند.
اتلاف انرژی و متعاقب آن مصرف بالای انرژی در فصول گرم و سرد یکی از مشکلاتی است که هم شهروندان به دلیل پرداخت هزینه بیشتر و هم مسئولان به دلیل بالا رفتن مصرف انرژی‌های مختلف با آن روبه‌رو هستند.
حناچی: ۶ هزار باغ در تهران شناسایی شد
کنوانسیون تغییرات آب و هوا برای تامین منابع مالی کشور‌های در حال توسعه چه سازو کاری دارد؟
رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه در کنوانسیون تغییرات آب و هوا، با اشاره اینکه کنوانسیون بین‌المللی تغییرات آب و هوا به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز کشور‌های در حال توسعه در راستای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای، سازوکار‌های مالی ایجاد کرده است، از تصویب ملی پروژه حفاظت از اکوسیستم‌های طبیعی بختگان به منظور دریافت کمک ۱۰ میلیون دلاری خبر داد.
AP ادعای نتانیاهو را بررسی کرد:
در سایه خشکسالی 5 سال اخیر در اسرائیل، تردید‌های زیادی درباره درستی راهبرد آب در سیاست‌های کلان نتانیاهو پدید آمده است. به نظر می‌رسد رهبران تل‌آویو تاکنون حاضر به پذیرش شکست سیاست‌های خود در حوزه آب نشده‌اند.
علیرضا سزاوار
در حالی که امسال آمار غرق‌شدگان در دریای خزر رو به افزایش است، این موضوع در سال‌های قبل روندی کاهشی داشت. شنا در مناطق غیرمجاز و کمبود امکانات از دلایل زیادشدن غرق‌شدگان امسال است.
مرگ درختان چنار پایتخت را کسی باور ندارد
خزان زودرس، ساخت و ساز و بی‌دقتی مدیریت شهری درختان چنار را تهدید می‌کند. این میراث سبز که بخشی از هویت پایتخت است در معرض انواع و اقسام تهدیدات قرار گرفته است.
۷