مشکل معاینه فنی اتوبوس‌های فرسوده تهران حل شد، اما مشکل بی‌کیفیتی سوخت باقی است
بررسی‌های مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نشان می‌دهد ۹۵ درصد اتوبوس‌های پایتخت دارای برگه معاینه فنی هستند و تنها ۵ درصد از این اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی بالا و لزوم انجام تعمیرات جدی روی آن‌ها هنوز موفق به دریافت برگه معاینه فنی نشده‌اند
سه شنبه هفته گذشته الکساندر گرست، فضانورد اروپایی، عکس‌هایی را از بافتی طوفانی از نوع پنج در توئیتر خود منتشر کرد. او مدعی شد این طوفان به سمت ژاپن و تایوان در حال حرکت است.
ساخت دریاچه‌های مصنوعی با هدف قطب تفریحی و گردشگری به دلیل سود‌های کلانی که برای پیمانکاران دارد، در حال افزایش است. این در حالی است که بسیاری از تالاب‌ها و دریاچه‌های طبیعی در وضعیت غیرپایداری قرار دارند.
رئیس سازمان محیط زیست:
کلانتری با اشاره به عمق فاجعه‌های زیست محیطی در کره زمین گفت: هشت میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس‌ها می‌شود و به‌زودی صید پلاستیک بیش از صید ماهی خواهد بود. معادل یک سوم نفت، انرژی فسیلی سوزانده می‌شود و کره زمین دیگر طاقت این حجم را ندارد. نتیجه این استفاده نامناسب، خشک‌تر شدن مناطق خشک و نابسامانی‌های اقلیمی است که تغییرات ژنتیکی پس از آن ممکن است نسل بشر را ازبین برد. خیلی‌ها نگران تولیدات تراریخته هستند اما به فکر مشکلاتی که از طریق تغییر زیست بوم ایجاد می‌شود، نیستند.
اتلاف انرژی و متعاقب آن مصرف بالای انرژی در فصول گرم و سرد یکی از مشکلاتی است که هم شهروندان به دلیل پرداخت هزینه بیشتر و هم مسئولان به دلیل بالا رفتن مصرف انرژی‌های مختلف با آن روبه‌رو هستند.
حناچی: ۶ هزار باغ در تهران شناسایی شد
کنوانسیون تغییرات آب و هوا برای تامین منابع مالی کشور‌های در حال توسعه چه سازو کاری دارد؟
رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه در کنوانسیون تغییرات آب و هوا، با اشاره اینکه کنوانسیون بین‌المللی تغییرات آب و هوا به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز کشور‌های در حال توسعه در راستای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای، سازوکار‌های مالی ایجاد کرده است، از تصویب ملی پروژه حفاظت از اکوسیستم‌های طبیعی بختگان به منظور دریافت کمک ۱۰ میلیون دلاری خبر داد.
AP ادعای نتانیاهو را بررسی کرد:
در سایه خشکسالی 5 سال اخیر در اسرائیل، تردید‌های زیادی درباره درستی راهبرد آب در سیاست‌های کلان نتانیاهو پدید آمده است. به نظر می‌رسد رهبران تل‌آویو تاکنون حاضر به پذیرش شکست سیاست‌های خود در حوزه آب نشده‌اند.
۶