معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از آماده سازی پارک پردیسان برای حضور شهروندان و دوچرخه سواران در راستای تفاهم نامه پاییز سال گذشته شهرداری تهران و سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد.
هر ساله سودجويان با شروع فصل مهاجرت پرندگان زيرسايه ضعف نظارت محيط‌زيست با ايجاد تالاب‌هاي مصنوعي به نام «محميه» آنها را تبديل به قتلگاه پرندگان مهاجر مي‌كنند.
علیرضا سزاوار
تالاب میقان با وسعت حدود ۲۵ هزار هکتار یکی از ۱۰ تالاب مهم کشور است که نبود یک مدیریت جامع، حیات آن را به خطر انداخته است
بابت هر شکار بین ۵ تا ۹ هزاردلار به جیب محیط‌زیست می‌رود
مدتی است که مناطق شکار ممنوع کشور به پاتوق شکارچیان خارجی تبدیل شده است. سازمان محیط زیست هم درآمد حاصل از این اقدام را که رقمی بین ۵ تا ۹ هزار دلار است، دلیل موجهی برای صدور این مجوز‌ها می‌داند.
کشف منابع آب ژرف در سیستان و بلوچستان باعث شده حفاری‌ها با سرعت بیش‌تری در این منطقه انجام شده و این اقدام در ۳ استان دیگر نیز آغاز شود.
مشکل معاینه فنی اتوبوس‌های فرسوده تهران حل شد، اما مشکل بی‌کیفیتی سوخت باقی است
بررسی‌های مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نشان می‌دهد ۹۵ درصد اتوبوس‌های پایتخت دارای برگه معاینه فنی هستند و تنها ۵ درصد از این اتوبوس‌ها به دلیل فرسودگی بالا و لزوم انجام تعمیرات جدی روی آن‌ها هنوز موفق به دریافت برگه معاینه فنی نشده‌اند
سه شنبه هفته گذشته الکساندر گرست، فضانورد اروپایی، عکس‌هایی را از بافتی طوفانی از نوع پنج در توئیتر خود منتشر کرد. او مدعی شد این طوفان به سمت ژاپن و تایوان در حال حرکت است.
ساخت دریاچه‌های مصنوعی با هدف قطب تفریحی و گردشگری به دلیل سود‌های کلانی که برای پیمانکاران دارد، در حال افزایش است. این در حالی است که بسیاری از تالاب‌ها و دریاچه‌های طبیعی در وضعیت غیرپایداری قرار دارند.
۶