تمرین تیم ملی بسکتبال پیش از حضور در بازی‎های آسیایی جاکارتای اندونزی، صبح دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.
مراسم بدرقه کاروان ایران به بازی‌های آسیایی با حضور رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک‌، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و حجت الاسلام سید حسن خمینی نوه امام خمینی(ره) در هتل المپیک برگزار شد.
مراسم انتخاب نفرات برتر لیگ‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان ایران، شامگاه دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ در مرکز همایش‎های برج میلاد تهران برگزار شد. در این مراسم وحید امیری به عنوان مرد سال فوتبال ایران و برانکو ایوانکوویچ، علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، امید ابراهیمی و سرورجباروف به عنوان برترین‌های هفدهمين دوره لیگ برتر(۹۶-۹۷) معرفی شدند.
تیم ملی فرانسه با نمایشی مقتدرانه و پیروزی پُر گل ۴ بر ۲ مقابل کرواسی؛ کاپ قهرمانی جام جهانی را برای دومین بار پس از ۲۰ سال بالای سر برد.
جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه که بیست و یکمین دوره این مسابقات می‌باشد، بزرگترین و پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در سال ٢٠١٨ خواهد بود که توجه افراد بی شماری از طرفداران رویداد‌های ورزشی در اقصی نقاط کره زمین را به خود جلب کرده است و از مهمترین لحظه‌های به یاد ماندنی آن که توسط دوربین عکاسان ثبت می‌شود لحظه‌های غم و شادیست. با پیروزی فرانسه مقابل بلژیک، چهره اولین فینالیست جام بیست و یکم مشخص شد و کرواسی نیز با شکست ۲ بر ۱ انگلستان دومین تیم فینالیست و حریف فرانسه شد.
جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه که بیست و یکمین دوره این مسابقات می‌باشد، بزرگترین و پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در سال ٢٠١٨ خواهد بود که توجه افراد بی شماری از طرفداران رویداد‌های ورزشی در اقصی نقاط کره زمین را به خود جلب کرده است و از مهمترین لحظه‌های به یاد ماندنی آن که توسط دوربین عکاسان ثبت می‌شود لحظه‌های غم و شادیست. در دومین روز دور یک چهارم نهایی این رقابت‌ها، تیم انگلیس با نتیجه ۲ بر ۰ تیم سوئد را شکست داد و دیدار تیم‌های روسیه و کرواسی با نتیجه ۲ - ۲ به ضربات پنالتی کشیده شد و در نهایت کرواسی بانتیجه ۴ بر ۳ از سد روسیه گذشت. بر طبق این نتایج، تیم های انگلیس و کرواسی به مرحله نیم نهایی صعود کردند.
جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه که بیست و یکمین دوره این مسابقات می‌باشد، بزرگترین و پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در سال ٢٠١٨ خواهد بود که توجه افراد بی شماری از طرفداران رویداد‌های ورزشی در اقصی نقاط کره زمین را به خود جلب کرده است و از مهمترین لحظه‌های به یاد ماندنی آن که توسط دوربین عکاسان ثبت می‌شود لحظه‌های غم و شادیست. در اولین بازی دور یک چهارم نهایی این رقابت‌ها، دیدار دو تیم اروگوئه و فرانسه با نتیجه ۲ بر ۰ به نفع فرانسه پایان یافت و این تیم به دور بعد صعود کرد. در دیدار دوم نیز بلژیک موفق شد با برد ۲ بر ۱ مقابل برزیل به مرحله بعد صعود کند.
جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه که بیست و یکمین دوره این مسابقات می‌باشد، بزرگترین و پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در سال ٢٠١٨ خواهد بود که توجه افراد بی شماری از طرفداران رویداد‌های ورزشی در اقصی نقاط کره زمین را به خود جلب کرده است و از مهمترین لحظه‌های به یاد ماندنی آن که توسط دوربین عکاسان ثبت می‌شود لحظه‌های غم و شادیست. در چهارمين روز رقابت‌های دور یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه، سوئد موفق شد با نتیجه یک بر صفر سوییس را شکست دهد و به مرحله بعد مسابقات جام جهانی صعود کند. انگلیس نيز موفق شد در مقابل کلمبیا با ضربات پنالتی به پيروزي دست يابد و به مرحله بعد صعود كند.
جام جهانی فوتبال ٢٠١٨ روسیه که بیست و یکمین دوره این مسابقات می‌باشد، بزرگترین و پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در سال ٢٠١٨ خواهد بود که توجه افراد بی شماری از طرفداران رویداد‌های ورزشی در اقصی نقاط کره زمین را به خود جلب کرده است و از مهمترین لحظه‌های به یاد ماندنی آن که توسط دوربین عکاسان ثبت می‌شود لحظه‌های غم و شادیست. در سومين روز رقابت‌های دور یک هشتم نهایی جام جهانی روسیه، دیدار تیم‌های برزیل و مکزیک با پیروزی 2 بر صفر برزیل و صعود اين تيم به مرحله بعد به پایان رسید و در ديدار ديگر نيز بلژیک با برتری ۳ بر ۲ برابر ژاپن موفق شد به دور بعدی رقابت‌ها صعود کند.
۱۰