فیل‌ها موجودات عظیم و پیچیده‌ای هستند. رازهای بسیاری از این حیوانات کشف شده که دانستن آنها باعث تعجب شما می‌شود. مثل اینکه فیل‌ها گریه می‌کنند و احتمالا شما این موضوع را نمی‌دانستید! در ادامه تصاویر حیرت‌انگیز از فیل‌ها به همراه توضیحات درباره آن را می‌بینید./ منبع: mnn
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات ۵ متهم ارزی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام به صورت علنی برگزار شد.
پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در تهران، صبح امروز همزمان با اربعین شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شد.
«استاپا» یادبود «پنوم پن» در کامبوج دارای ۵ هزار جمجمه است که به عنوان یک یادبود برای ۱.۷ میلیون نفر کشته شده توسط «خمر روژ» در طی چهار سال حکومت خود در دهه ۱۹۷۰ ساخته شده است. این مکان عمومی و باز است و دولت فعلی مردم را مجبور به بازدید می‌کند تا بتوانند شواهدی از تاریخ خشونت آمیز دهه‌های اخیر خود را ببینند. ستاپا در «چئونگ» که محل کشتار جمعی بین سال‌های ۱۹۷۵ و ۱۹۷۹ است، واقع شده است. این مکان اغلب به عنوان «میدان‌های کشتار» نامیده می‌شود. جمجمه‌ها از اسکلت قربانیان این حادثه تشکیل شده است و بازدیدکنندگان در این مکان با گور‌های دسته جمعی مواجه می‌شوند که هنوز افرادی در این مکان به خاک سپرده می‌شوند. «پنوم پن» یک شرکت خصوصی را برای توسعه محل یادبود با این شرط که بقایای آن‌ها را حذف یا مبهم نکنند استخدام کرد. تصاویر زیر نمایش ۵ هزار جمجمه قربانیان خشونت‌های خمر‌های سرخ کامبوج در موزه‌ای در شهر پنوم پن را نشان می‌دهد./ منبع: ام.ان.ان
جمعی از مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری حج، ظهر امروز (دو‌شنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
همزمان با روز بزرگداشت شهدا در هفته دفاع مقدس قبور مطهر شهدای بهشت زهرا(س) غبارروبی و گلباران شد.
صبح امروز در جریان رژه نیرو‌های مسلح در اهواز یک تیم چهار نفره تروریستی به‌صورت مسلحانه به این مراسم حمله کردند که آمار‌ها از شهادت ۲۹ نفر و زخمی شدن ۵۷ نفر تا این لحظه حکایت دارد. تصاویر منتخب خبرگزاری‌های فارس، مهر، ایسنا، ایرنا، ایکنا را از این حادثه تروریستی مشاهده کنید.
حسینیه سادات اخوی با قدمت حدود ۲۰۰ سال یکی از اولین و قدیمی‌ترین تکایای تهران است. این حسینیه توسط حاج سید ابراهیم تقوی معروف به «اخوی» در زمان فتحعلی شاه قاجار در محله عودلاجان تهران احداث شد که به مرور زمان به تکیه «سادات اخوی» معروف شده است. پارچه‌های عزای امام حسین (ع) با قدمت ۱۰۰ ساله که بر دیوار‌های حسینیه نقش بسته است، در بدو ورود عزاداران حسینی فرا روی آنان قرار می‌گیرد. چادر بزرگی که سقف حسینیه را پوشانده نیز نظر هر عزاداری را به خود جلب می‌کند که توسط سه ستون علم شده است. این چادر‌ها مزین به تکه دوزی‌هایی دارای معنا و مفهوم مذهبی از زمان‌های گذشته است.
۹