در اعتراض به حضور سلمان رشدي
سرانجام جمهوري اسلامي ايران در اعتراض به حضور منحوس سلمان رشدي، نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت آلمان را تحريم و عدم حضور خود را در اين رويداد رسماً اعلام كرد.
يورگن بوس با حمايت از حضور سلمان رشدي آب پاكي را روي دست مسئولان ريخت
يورگن بوس، رئيس نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت در پاسخ به نامه اعتراضي برخي از تشكل‌هاي نشر ايراني نسبت به حضور سلمان رشدي، حضور وي را موجب شادماني مسئولان نمايشگاه اعلام كرد.
طبق اعلام مؤسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران، در مدت پنج روز برگزاري اين نمايشگاه يك ميليون نفر از اين نمايشگاه بازديد كرده و در اين مدت نيز مبلغ ۲۵ ميليارد ريال كتاب توسط مردم خريداري شد.
نشر ايران به يورگن بوس نامه نوشت‌
در سكوت جوامع اسلامي، اعتراض حوزه فرهنگ و نشر ايران به حضور يك مهمان ناخوانده در نمايشگاه كتاب فرانكفورت آلمان كماكان ادامه دارد.
با موضوع شخصيت و مكتب امام(ره) از منظر رهبر انقلاب صورت مي‌گيرد
در اعتراض به حضور نويسنده كتاب موهن آيات شيطاني در نمايشگاه كتاب آلمان
اقدام تأمل‌برانگيز برگزاركنندگان نمايشگاه بين‌المللي كتاب فرانكفورت مبني بر اعلام نام سلمان رشدي نويسنده كتاب موهن «آيات شيطاني»، به عنوان سخنران اصلي و ابتدايي كنفرانس مطبوعاتي و افتتاحيه اين دوره، حضور ايران در نمايشگاه بين‌المللي كتاب را در هاله‌اي از ابهام فرو برده است.
در پي انتشار خبر سخنراني سلمان رشدي در نشست نمايشگاه كتاب فرانكفورت واكنش‌هايي در ميان گروه‌هاي فرهنگي‌، ناشران و نويسندگان در فضاي مجازي به وجود آمده است كه همگي بر لزوم حضور فعال كشورهاي اسلامي در نمايشگاه و عدم اتخاذ موضع منفعلانه تأكيد دارند.
در مراسم مهر پایداریدر باغ موزه دفاع مقدس انجام شد
با حضور وزیر آموزش و پرورش، رونمایی دو کتاب «من زنده‌ام» و«عملیات فریب» و تجلیل از تعدادی خانواده شهدا و ایثارگران آموزش و پرورش منطقه 6 تهران در باغ موزه دفاع مقدس برگزارشد
۷