یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی که برای سنجش امنیت و یکپارچگی یک جامعه در سطح جهان مورد توجه قرار می‌گیرد، یکپارچگی جامعه در مقابل بحران‌های گوناگون چه در داخل و چه در خارج از کشور است.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ضمن دعوت اقشار مختلف مردم به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اعلام کرد: ویروس خطرناک اشرافیگری و دنیاطلبی، عدالت و سلامت نظام اسلامی را تهدید می‌کند.
جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان تنها به تحقیر ملت ایران می‌اندیشند، گفت: امریکا امروز توان تولید قدرت را از دست داده است، اما در مقابل انقلاب اسلامی برای جهان اسلام قدرت سازی می‌کند.
پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری درباره سوال ایشان از جوانان درباره رمز ماندگاری انقلاب فراخوان داد.
لاریجانی خبر داد:
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی، دامن زدن به مشاجرات سیاسی و حواشی به صلاح کشور نیست.
شهردار تهران گفت: امروز در جنگی هستیم که ان‌شاءالله با هدایت رهبر معظم انقلاب، انسجام داخلی و به واسطه تجربه ۴۰ ساله انقلاب و با استفاده از کلمات کلیدی امام(ه) مانند کلمه «همه باهم» این شرایط سخت را هم پشت سر خواهیم گذاشت.
سرلشکر جعفری:
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه در تلاش است که در مسیر کمک به مردم و اشتغال زایی آنها به خصوص در مناطق دوردست و مرزی توان خود را به کار گیرد.
روحانی در جلسه هیأت دولت:
رئیس جمهور همه ملت ایران را به حضور گسترده و پرشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن فرا خواند و اظهار داشت: حضور حماسی و باشکوه مردم در نیمروز ۲۲ بهمن می‌تواند پاسخی قاطع به همه توطئه‌های یکسال گذشته دشمنان باشد و این نیمروز در حقیقت ساعت‌های قدر ملت ایران است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مثلث ارتجاع منطقه در مقابل سوریه شکست خوردند و آمریکایی‌ها چه بخواهند یا نخواهند باید سوریه را ترک کنند. اکنون ۹۰ درصد خاک سوریه در تسلط دولت سوریه است و باقی نیز به‌زودی توسط ارتش سوریه آزاد خواهد شد.
گروه استان‌ها ـ فرمانده‌ نیروی انتظامی با بیان اینکه دشمن در عملیات روانی به دنبال نا امید کردن مردم است، گفت:‌ مردم هوشیارند چنانچه در روز ۲۲ بهمن خواهید دید که راهپیمایی امسال باشکوه‌تر از ۳۹ سال گذشته خواهد بود.
۱۰