چرا امام راحل ما در اوج اقتدار بلوک کمونیستی شوروی سابق خطاب به گورباچف می‌فرمود «از اين پس كمونيسم را بايد در موزه‌هاي تاريخ سياسي جهان جستجو كرد» یا «این قرن، قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران است» و... کدامیک از پیش‌بینی‌های خمینی‌کبیر تحقق نیافته است؟ و کدامیک را از پیش خود گفته است؟!
تأثیر دیپلماسی انفعالی بر سفره مردم
ابراز ضعف در برابر دشمن و تأکید بر آنکه فشار‌ها و تحریم‌ها نتیجه داده و ما را ضعیف کرده، نتیجه‌ای جز حس پیروزی به دشمن و مصمم کردن غرب برای ادامه راه تحریم ندارد.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: شأن ایران و ملت ما وضعیت کنونی نیست و نباید غره و دچار روزمرگی شویم.
گزارشی از پرسش و پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای با دانشجویان
یکى از بهترین ساعات، آن ساعتى است که با دانشگاهیان مخصوصاً با دانشجویان روبه‌رو باشم و با آن‌ها سخن بگویم و از آن‌ها بشنوم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛ ۱۳۶۸/۰۱/۱۶
رسول سنائی‌راد
دولت یا قوه مجریه در نظام جمهوری اسلامی ایران، در زمره بخش‌های انتخابی به حساب می‌آید که رئیس آن به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود و اعضای کابینه با پیشنهاد رئیس‌جمهور به مجلس معرفی می‌شوند و از نمایندگان منتخب مردم رأی اعتماد می‌گیرند.
چگونه دخالت‌های خارجی در تجمعات ایران حق مردم و حق دولت را سلب می‌کند؟
اخبار اعتراض و آشوب و خشونت در فرانسه این روز‌ها در ایران و خصوصاً در شبکه‌های اجتماعی و توسط کاربران فضای مجازی به دقت دنبال می‌شود.
«له یا علیه روحانی» مهم‌ترین چالش این روز‌های اصلاح‌طلبان
سطح اختلاف نظر میان چهره‌های شناخته شده جریان اصلاح‌طلب نسبت به ادامه حمایت از دولت و شخص رئیس‌جمهور یا تعمیق شکاف‌ها و در نهایت عبور از دولت حسن روحانی، به طرز قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است
برجام توافقی نیست که بتواند منافع کشور را تامین کند/ اروپا می خواهد برجام را با هزینه از جیب ملت ایران حفظ کند
وزیر دفاع گفت: موضوع تحقیقات در وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به عنوان یک مولفه اساسی در ارتقاء قدرت دفاعی و بازدارندگی جمهوری اسلامی همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که پرسید «فکر می‌کنید اگر رییس جمهور می‌شدید، وضع کشور بهتر از این بود؟» گفت: خدا رحم کرد که من رییس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود.
۱۰