فدراسیون فوتبال ایران که سابقه یک بار تعلیق شدن توسط فیفا بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان را دارد، به خاطر بازنشسته بودن رئیس خود در آستانه روز‌های پرتنش تازه‌ای قرار گرفته است.
جلسه سرنوشت‌ساز کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا در تهران
جلسه سران AFC در تهـران بهتـرین موقعیت برای فوتبال ایران است تا یک بار برای همیشه به قائله بازی با تیم‌های عربستانی در زمین بی‌طرف پایان دهد.
بدون شک، اما مهم‌ترین دیدار روز دوم، مصاف استقلال با سپاهان اصفهان است. بعد از پیروزی جنجالی هفته گذشته برابر نساجی با آن پنالتی پرحرف و حدیث که سپاهان را تا یک قدمی صدر جدول بالا کشید، حالا قلعه‌نویی باید خود را آماده یکی از حساس‌ترین دیدار‌های نیم‌فصل اول کند.
شکست تیم آقای خاص در شب پیروزی رئال و بایرن‌مونیخ
پیروزی در لیگ قهرمانان اروپا، رئال‌مادرید و بایرن‌مونیخ را موقتاً از بحران خارج کرد. در شب اول هفته سوم مرحله گروهی این رقابت‌ها دو تیم بحران‌زده اروپا با غلبه بر حریفان خود فعلاً به آرامش رسیدند. این در حالی است که باخت خانگی منچستریونایتد برابر یووه آقای خاص را دوباره رودرروی هواداران دوآتشه این تیم قرار داده است.
موفقيت مرد بزرگ مي‌خواهد، نه بازيکن بزرگ
قطری‌ها آمده بودند که کار پرسپولیس را هم در آزادی یکسره کنند، اما نمی‌دانستند که قدرت نا‌م‌های بزرگی که با خود آوردند هرگز به توان ارتش بی‌ادعا، اما یکدل و پرتلاش برانکو نمی‌رسد و باید با دست خالی بازگردند تا دنیا به یاد آورد بیرانوندی که رونالدو را ناکام گذاشت و ژاوی را هم به سرنوشت او دچار کرد تا تیمی که در فینال برابر کاشیما آنتلرز به میدان می‌رود پرسپولیس باشد، نه السد.
سعيد احمديان
رسیدن یک تیم ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا بدون شک بهترین خبر ممکن برای اهالی فوتبال است. اینکه یک تیم از کشورمان پس از سال‌ها ناکامی باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان، حالا یک پای بازی نهایی است، نشان از این دارد که فوتبال ایران حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
اتلتیکو قربانی دورتموند می‌شود؟
جای خالی لیونل مسی امشب در نیوکمپ به شدت احساس می‌شود. هفته سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا امشب با انجام هشت بازی دیگر به پایان می‌رسد که بدون شک بارسلونا – اینتر حساس‌ترین دیدار است، ضمن اینکه دورتموند نیز برای حفظ صدرنشینی به جنگ اتلتیکومادرید می‌رود.
پرسپولیس با غلبه بر السد قطر برای نخستین بار به فینال لیگ باشگاه‌های آسیا صعود کرد. دیدار برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان دیشب در ورزشگاه مملو از جمعیت آزادی برگزار شد و سرخپوشان با تساوی ۱-۱ و برد ۲-۱ (در مجموع بازی رفت و برگشت) رؤیای صعود به فینال آسیا را به واقعیت تبدیل کردند.
فریدون حسن
در اینکه فوتبال باشگاهی ایران بدهی روی بدهی بالا می‌آورد هیچ حرفی نیست، اما جالب اینجاست که هر وقت بحث کمک به این فوتبال مثلاً حرفه‌ای، آن هم از جانب دولت پیش می‌آید بلافاصله یک بدهی جدید رو می‌شود!
آزادی میزبان شب سخت پرسپولیس- السد
رؤیای فینال تنها چیزی است که پرسپولیس به آن می‌اندیشد. رؤیایی که سال گذشته به حقیقت نپیوست، اما امسال برانکو و یارانش عزم خود را برای به چنگ آوردنش جزم کرده‌اند، هرچند که برای رسیدن به آن باید از سد السد بگذرند. تیم میلیاردر قطری با ستاره‌های نام‌آشنا که باید دید در جهنم آزادی هم حرفی برای گفتن دارد یا نه.
۶