آسیا و آفریقا ضعیف‌تر از همیشه
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مرحله یک چهارم نهایی رسید. رسیدن هشت تیم از دو قاره امریکای جنوبی و اروپا به این مرحله هر چند تعجب ندارد، اما گویای یک واقعیت است؛ فاصله فاحش و تفاوت آشکار میان فوتبال در قاره‌های آسیا و آفریقا و فوتبال روز دنیا.
بررسی عملکرد تیم ملی در جام جهانی در گفت‌وگوی «جوان» با اصغر مازیار، کارشناس و مربی فوتبال
در روسیه پدیده‌ای نداشتیم. همه بازیکنان از جان و دل مایه گذاشتند و همگی دستورات سرمربی را در زمین پیاده کردند. مسلماً تیم ملی کشور ما ستاره‌ای، چون مسی یا رونالدو در ترکیب نداشت ولی مهم این است که همه ملی پوشان تلاش‌شان را کردند
گفت وگوی "جوان آنلاین" با سرپرست باشگاه تراکتورسازی
پدیده فصل گذشته لیگ برتر با سروصدای زیادی تا ۱۴۰۰ به پرسپولیس پیوست . بازیکنی که ۱۳ گل ملی را در کارنامه دارد و به گفته خودش از بچگی آروزی بازی در تیم پرسپولیس را داشته است اما تا ۶ ماه دیگر که پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس باز می شود همچنان باید در سایپا بازی کند.
قرار بود یکی از بهترین‌های جام باشد، اما مثل خیلی از ستاره‌های دیگر، یکی از ناکامان بزرگی بود که به هیچ توپی نه نگفت و خاطره‌ای تلخ و فراموش نشدنی از دخیا در روسیه به جا گذاشت، آن هم در شبی که دروزاه‌بانان کرواسی، روسیه و دانمارک کولاک کردند.
گزارشی از پیشنهادات خارجی به برخی ملی‌پوشان پس از درخشش در جام جهانی
علیرضا بیرانوند، وحید امیری، امید ابراهیمی و سیدمجید حسینی از جمله ملی‌پوشان لیگ هستند که با توجه به عملکردشان در روسیه توانسته‌اند مشتری‌های خارجی پیدا کنند.
برزیل به عنوان صدرنشین گروه E؛ و مکزیک تیم دوم گروه F، در حالی مقابل هم قرار می‌گیرند که نگاهی به نتایج کسب شده دو تیم به خوبی نشان می‌دهد که اصلاً نباید روی وضعیت قبلی آن‌ها حساب کرد.
تمجید دنیا از داور ایرانی جام جهانی
فاصله زیادی تا رسیدن به بالاترین افتخار تاریخ داوری ایران ندارد. قبل از رفتن به روسیه هم گفته بود که هدفش قضاوت در فینال است و آن را آرزوی هر داوری خوانده بود. حالا اگرچه بعد از قضاوت‌های تحسین‌برانگیزی که در جام بیست و یکم داشته حضور در فینال مثل قبل برایش حائز اهمیت نیست، اما آنقدر خوب بوده که بعد از نخستین بازی یک‌هشتم نهایی، او را نخستین فینالیست جام بدانند.
ادامه دعوای تند رسانه‌ای کرش و برانکو
دعوا ادامه دارد، تندتر از قبل و با ادبیاتی که چشم خیلی‌ها را از تعجب گرد کرده است. فدراسیون فوتبال هم مانند قبل گویا قصد پایان دادن به این یکی به دوی بی‌حاصل را ندارد تا کرش و برانکو آتش بیار معرکه این روز‌های فوتبال ایران باشند و هر تکی از طرف مقابل را با یک پاتک دندان‌شکن پاسخ می‌دهند تا به خیال خودشان کم نیاورده باشند.
۱۴