فعال صنعت مد و استاد دانشگاه در گفت‌و‌گو با «جوان» مطرح کرد
مدیست یا لباس‌های پوشیده و بحث‌های فرهنگی که یک زن باید لباس‌های پوشیده بپوشد خارج از مسئله اسلام در دنیا مورد توجه قرار گرفته است. بحث حجاب در بسیاری از مقالات مد روی آن کار می‌شود و برند‌های مطرح دنیا مثل دولچه گابانا کلکسیون‌های مد و لباس را برای محجبه‌ها تولید کرده‌است
گفت‌وگوی «جوان» با بانوی تازه‌مسلمان امریکایی
دیانا ترانکوسو، بانوی تازه مسلمانی از امریکاست. او به دلیل تعصب و تقید زیادی که به مسیحیت داشت، پیش از این راهبه و مبلغ فعال مسیحی در امریکا بوده و همواره تلاش می‌کرد در میزگرد‌ها و نشست‌های ادیان شرکت کند.
نماينده ادوار مجلس در گفت‌وگو با «جوان»:
اگر نگاه اسلامی و جامع داشته باشیم اول باید آقایان نگاهشان را کنترل کنند، اما گاهی اوقات ویروسی می‌آید یا فردی بیمار است آیا باید بگوییم که همه بیماران را بند کنید یا می‌گوییم افرادی که می‌خواهند در جامعه تردد کنند برای سلامتی خودشان ماسک بزنند...
روایت زندگی بانوی محجبه ایرانی در فرانسه
بهترين خاطره من ديدن تغييرات در بچه‌هايي بود که پس از بحث‌هاي ما متحول مي‌شدند. من شيعه شدن بعضي از بچه‌ها را ديدم و به نظرم شيرين‌ترين چيزي است که هر کسي مي‌تواند آن را تجربه کند.
نظری تاریخی بر زمینه‌های وادادگی اروپا و امریکا در مقوله پوشش زنان و اخلاق جنسی
آمریکا و اروپای چند دهه پیش، هرگز در این سرمنزل از وادادگی پوشش زنان و اخلاق جنسی نبوده‌اند و فشار‌های لابی صهیونیستی و انگیزه‌های منفعت‌طلبانه، آنان را به این سرمنزل منحط سوق داده است. آنان هم اینک در باتلاقی فرو رفته و می‌روند که کارتل‌های تجارت سکس برای آنان رقم زده‌اند و با چشمان خویش شاهد انهدام بنیاد خانواده و نهاد‌های متولی تربیت در جامعه خویشند.
گفتگو با خانم حبيبه سادات سجادي، راننده تريلی
قبلا شنيده بودم که نبايد با راهزن‍‌ها بحث کنيم. براي همين هم زود پول را تحويل دادم. خوراکي و ميوه و پسته و آجيل هم در ماشين داشتم، تعارف کردم. فقط يک پرتقال برداشت. رفت پايين و دوباره برگشت بالا.
گفت‌وگوی «جوان» با دانشجوی چادری در ايتاليا
رقيه حقاني، دانشجوي كارشناسي ارشد مكاترونيك در شهر تورنتو ايتالياست، اما چيزي كه او را از بقيه دانشجويان ايراني در غرب متمايز كرده ، تعهدي است كه با چادري بودن خود حتي در خارج از كشور دارد.
کلیپ:
خاطره گویی عبدالله پاک‌سیما یکی از حاضران دوران ۷ ساله ممنوعیت حجاب و روضه خوانی.
حجاب يك نماد است همانگونه كه بدحجابي نماد است
به ثمر ننشستن جریان‌هایی همچون آزادی‌های یواشکی، چهارشنبه‌های سفید یا حتی همین دختران خیابان انقلاب مهم‌ترین نشانه‌ای است که حجاب در ایران نه یک اجبار که انتخاب قاطبه بانوان ایرانی است و یک هنجار اجتماعی تلقی می‌شود که تخطی از آن از سوی عموم جامعه پذیرفته نمی‌شود.
محمد جواد اخوان
بد نیست که در خصوص افراد یا جریانات مهاجم به حجاب و عفاف، اندکی واکاوی صورت گیرد. به‌نظر می‌رسد مجموعه جریانات مؤثر در عملیات «تهاجم به حجاب‌» را می‌توان در چند دسته طبقه‌بندی کرد...
۲