افشاگری عضو شورای نظارت بر صداوسیما از نفوذ مافیای کنکور
نفوذ موسسات آموزشی در برنامه‌های تلویزیونی به حدی بوده است که این موسسات، کارمندان خود را به عنوان کارشناسان کنکور به برنامه‌های تلویزیونی می‌فرستادند تا در راستای اهداف این موسسات حرف بزنند.
برنامه کودک شبکه پویا هنگام نشان دادن کودکان متولد دی ماه کار عجیبی انجام داد.
گزارش «جوان آنلاین» از هجوم سریال‌های غمگین به تلویزیون
رضا صائمی، منتقد سینما و تلویزیون می‌گوید: «در شرایط حاضر که برخی از نهاد‌های متولی معیشت مردم وظیفه خودشان را به‌درستی انجام نمی‌دهند، تهیه برنامه‌های شاد تلویزیونی یک ضرورت اجتماعی در حوزه رسانه به‌حساب می‌آید.»
برنده باش به مجری‌گری محمدرضا گلزار در مسیری حرکت ‏می‌کند که بیش از فراهم کردن مجال برای محک خوردن اطلاعات عمومی شرکت‌کننده‌ها، به محلی ‏برای نمایش عریان فقر، استمداد و رفتار‌هایی با شائبه غلیظ ریاکاری و در بوق کردن خیرات و مبرات ‏تبدیل شده است.
دو راه بیشتر نداشتیم یا باید سکانس‌هایی را که نیما فلاح به سحرولد بیگی دست می‌زند را حفظ می‌کردیم و یا سکانس‌ها را حذف می‌کردیم ما تصمیم گرفتیم سکانس‌ها را حفظ کنیم به همین خاطر تصمیم گرفتیم تذکری زیر نویس کنیم که در آن قید شود این دو زن وشوهر هستند تا کار تولید شده سانسور نشود!
دربرنامه امشب «اسرتنا» شبکه الکوثر موضوع اشتغال زنان ، پیامدها و ضرورت یا عدم ضرورت آن مورد مطالعه قرار می گیرد .
مجری و کارشناس برنامه «تاریخ وسینما» در انتقاد از فیلم «میراث دار» با مضوع زندگی عمر خیام گفت: کارگردان این اثر یک ایرانی است، اما بهتر بود که به جای صحنه‌پردازی درباره خیام بیشتر مطالعه می‌کرد.
در برنامه امشب «مع المشادین» شبکه الکوثر «یوسف صیادی» بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون حضور می‌یابد.
مستند «روزی روزگاری آناتولی» به کارگردانی تورج کلانتری پس از پایان فیلمبرداری مراحل پایانی فنی خود را طی می‌کند.
برنامه کیوسک شب گذشته (۱۷ آذر) با اجرای احسان عبدی پور روی آنتن شبکه سه سیما رفت. در این قسمت از برنامه در میزگردی با حضور علی عطشانی، کاظم راست گفتار و محمدتقی فهیم به بررسی سینما کمدی روز ایران پرداخته شد.
۱۳