حسن خجسته از انتخاب‌های فیلم فجر گفت
یکی از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر بیان کرد: ۳۲ اثری که اکنون در بخش نگاه نو و سودای سیمرغ حضور دارند ظرفیت سینمای ما را می‌سازند. البته ما فیلمنامه نویسان و کارگردانان خوب دیگری هم داریم که امسال نتوانستند کارشان را به جشنواره برسانند یا تولید داشته باشند.
نگاهی به پوستر سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر
ای کاش طراحان پوستر، یک سیمرغ با بال‌های در هم تنیده در قامت نمادی قدرتمند از جشنواره فیلم فجر را برای ما به تصویر می‌کشیدند نه آنچه امروز از آن رونمایی شد.
نشست خبری جشنواره ملی فیلم فجر برگزار شد
نشست خبری معرفی فیلم های سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر با حضور ابراهیم داروغه زاده و اعضای هیات انتخاب جشنواره برگزار شد.
روابط عمومی فیلم سینمایی «زندانی‌ها» نسبت به حواشی منتشر شده درباره فیلم «زندانی‌ها» واکنش نشان داد.
سه فیلم کوتاه «دریای تلخ»، «گسل» و «رورانس» از سوی انجمن فیلم کوتاه ایران به دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر معرفی شد.
گزارش «جوان» از امواج روانی انصراف از جشنواره فیلم فجر
در روز‌های اخیر موجی از اعلام انصراف از حضور در سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به راه افتاده است؛ موجی که دیروز «رحمان ۱۴۰۰» نیز با آن همراه شد تا جمع فیلم‌های انصرافی از جشنواره جمع‌تر شود. هیچ کدام از مدیران جشنواره از ابراهیم داروغه زاده دبیر سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر گرفته تا مدیران دبیرخانه و روابط عمومی این رخداد سینمایی، واکنشی در قبال موج انصراف‌ها نداشته‌اند.
حاشیه‌های جشنواره فیلم فجر پیش از شروع جشنواره آغاز شده است، گفته می‌شود کمیت آثار ارائه شده به جشنواره فجر در این دوره بیش از دوره‌های گذشته است.
گفت‌وگوی «جوان» با کارگردان «منطقه پرواز ممنوع»
اعلام اسامی راه یافته به بخش «نگاه نو» یا همان بخش فیلم اولی‌های جشنواره فیلم فجر و حضور برخی از فیلم‌ها و حذف برخی دیگر باعث تعجب اهالی سینما شد، به خصوص اینکه نام‌هایی در بخش فیلم‌های منتخب حضور دارند که کارگردانشان حداقل از نظر حرفه‌ای فیلم اولی به شمار نمی‌روند. از سوی دیگر حذف کارگردانان جوانی که می‌توانند در جشنواره جریان‌ساز شوند نیز اعتراضاتی را در پی داشته است. فیلم «منطقه پرواز ممنوع» از جمله این آثار است. امیر داساگر، نویسنده و کارگردان این فیلم در گفت‌و‌گو با «جوان» به موضوع راه نیافتن فیلمش به جشنواره فجر پرداخته است.
۸