مادر شهید زین‌الدین:
مادر شهید زین‌الدین در اکران مردمی فیلم سینمایی «به وقت شام» در قم گفت: بعد از فیلم «ده فرمان» که به سینما رفتم، نزدیک به ۵۰ سال است که دیگر هیچ فیلمی را در سالن سینما ندیدم اما برای دیدن «به وقت شام» با پای جان به سینما آمدم.
«نادر برهانی مرند» مدرس و کارگردان تئاتر از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی به سمت دبیری سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منصوب شد.
گزارش نشست «سینمای مؤلف»
جواد طوسی رئیس انجمن منتقدان سینمایی ضمن نام بردن از مسعود کیمیایی، رسول ملاقلی‌پور و ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: فیلمساز مؤلف باید مفهوم، ساختار و تم را به خدمت بگیرد تا بتواند خروجی لازم را از یک اثر هنری دریافت کند.
گزارشی از حاشیه‌های هالیوود؛
سینمای هالیوود طی سالها فعالیت خود تلاش کرده تا از خود یک مدینه فاضله و رویا بسازد. ویترینی زیبا که از بیرون برای همه جذاب است اما به محض فرو ریختن شیشه این ویترین زشتی های فراوانی نمایان شده است.
این جریان به عنوان یک دکان ایجاد شد! این بار از آن بیسوادی گذشته هم یک پله بالاتر رفت و به دکانی تبدیل شد تا عده‌ای به نان و نوایی برسند.
به اعتقاد نادرطالب‌ زاده عدم شکل‌گیری یک جریان سینمای پرنفوذ در جهان اسلام به مسئولانی برمی‌گردد که در رأس جریان فرهنگی نشسته‌اند.
داوود مرادیان کارگردان‌ مستند «گیلن‌باره»
باید به مردم بگوییم کار خوبی کرده‌اید که رأی داده‌اید اما قطعاً برجام و نه هیچ کاغذ امضا شده دیگری، توان نجات اقتصاد شما را ندارد مگر این که به وحدت داخلی برسید. هدف اصلی این مستند این است. خب با اتفاقات اخیر، این نگاه ما در مستند هم اثبات شد.
اما و اگرهای پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در سالن‌های سينما
پخش مسابقات جام جهاني فوتبال 2018 روسيه در سالن‌های سينما، موضوعی است که صاحبان سينما به شدت در پی اجرايی شدن آن هستند و آن را عاملی برای رونق اقتصادی سينماها می‌دانند.
گفت‌وگوی با اميد زندگانی، بازیگر نقش شهید لشکری:
هنر هفتم سينما مي‌تواند ابزاري مناسب براي بيان اتفاقات و واقعيت‌هاي جامعه باشد کما اينکه هنرمند هم داراي ارزش و جايگاه مناسبي در بين آحاد جامعه است که متأسفانه اين موضوع در چند سال اخير بسيار کمرنگ شده است.
نگاهي به تازه‌ترين ابعاد رسوايي‌هاي جنسي در محافل فرهنگي غرب
جشنواره سينمايي کن را خيلي‌ها نه به واسطه فيلم‌ها و آثار آن بلکه به واسطه کشتي‌هاي تفريحي کنار سواحل و زنان و دختران سواحل مي‌شناسند.
۱۵