تولید فیلم‌های سینمایی بدون مجوز قانونی و سپس حواشی آنها، اتفاقی است که این روز‌ها بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.
گفت‌وگو با عبدالله باکیده، کارگردان دفاع مقدس
دهه شصت و هفتاد، مسئولان برای تولید آثار دفاع مقدس اقدام می‌کردند و حتی این نوع فیلم‌ها در سینمای بدنه و خصوصی هم تولید می‌شد، اما الان نه مسئولان دولتی به این سینما توجه دارند و نه بخش خصوصی تمایلی برای ورود به این موضوع دارد.
احسان عبدی‌پور نویسنده و کارگردان «پاپ»‌، هنوز قصه‌هایش را در شهر خودش روایت می‌کند
فیلم‌های من اجتماعی هستند و گذشته از بحث مخاطب کودک که آن را هم داشته‌ام، فیلم اجتماعی طوری است که مخاطب خاصی ندارد و تمام گروه‌ها را شامل می‌شود.
هر چند وجوه اتوپیایی سینمای آیزنشتاین رخ بربست، اما ابتکارات اصلی او همکارانش در تاریخ سینما اثر گذاشت و جاودانه شد. منتقدان تجربی و سنتی سینما، عمدتا کسانی بودند که مساله اصلی آن‌ها درگیری با خود سینما بود.
رییس‌جمهور سابق آمریکا و همسرش برای ساخت فیلم سینمایی، سریال و مستند با نت‌فلیکس قرارداد بستند.
امروزه بعد از گذشت نزدیک به 80 سال در همه جای دنیا و ازجمله در کشور ما تبلیغات تلویزیونی از تاثیر گذارترین انواع تبلیغات به‌حساب می آید. تاثیری که می تواند روی انواع کسب و کار تاثیری جدی داشته باشد.
شبکه چهار سیما در ماه رمضان امسال با برنامه «سی سریال» سریال‌های منتخب رمضانی تلویزیون از دهه 80 تا امروز را مرور و به صورت منتخب 30 سریال را در قالب فیلم سینمایی پخش و تحلیل می‌کند.
ماجرای «دست‌های خالی» اصغر فرهادی در کن ۲۰۱۸
بعد از «فروشنده»، فرهادی «همه می‌دانند» را آماده حضور در جشنواره کن کرد. دست‌دردست گذاشتن او با پنه‌لوپه کروز خیلی زود اولین حاشیه این فیلم بود.
در هفته اول برگزاری جشنواره کن درام سیاه و سفید «جنگ سرد» به کارگردانی «پاول پالیکوفسکی» کارگردان برنده اسکار لهستانی بیشترین توجهات را معطوف خود کرد، فیلمی در پس زمینه دهه ۱۹۵۰ میلادی لهستان که ...
نگاهی به نمایش‌های روی صحنه در ایام ماه رمضان
از برآیند نمایش‌هایی که این روزها در صحنه تئاتر در حال اجرا هستند می‌توان دریافت اغلب کارگردانان تلاش کرده‌اند به نگارش نمایشنامه‌هایی بپردازند که به نوعی با مسائل روز جامعه همخوانی داشته باشد.
۱۴