کارگردان فیلم سینمایی «روباه» از ساخت فیلمی با موضوع دفاع مقدس خبر داد.
اولین نشست خبری نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار، روز یکشنبه، ۲۲ مهر، ساعت ۱۵، با حضور اهالی رسانه و مسئولان این جشنواره به میزبانی خانواده شهدای روستای تورقوزآباد برگزار می‌شود.
گزارش «جوان آنلاین» از سریالی که این روز‌ها با اقبال مردم مواجه شده است
منوچهر هادی با ساخت دلدادگان نشان داد روایت یک داستان جذاب و گیرا می‌تواند حتی ضعف‌های ساختاری نمایش را از چشم مخاطب پنهان کند و هر بیننده‌ای را برای دیدن اثر ترغیب کند.
نقدی بر فیلم «مغز‌های کوچک زنگ‌زده»
فیلم مغز‌های کوچک زنگ‌زده، شاید در تصویر و میزانسن و تدوین و بازی‌ها و ابعاد فنی یا به بیان عام‌تر در تکنیک، فیلم متفاوتی در میان جریان اصلی سینمای اجتماعی ایران باشد؛ اما در نگاه و بیان مسئله، اگر از آن جریان عقب‌مانده‌تر نباشد، جلوتر نیست. اگر بی‌دردتر نباشد، مطمئنا دغدغه‌مندتر نیست. اگر نگاهش سطحی‌تر نباشد، عمیق‌تر نیست.
چرا باید سینما قواعد تقویمی را نادیده بگیرد؟ برای سینماگران محرم هم ربیع‌الاول است. بخش مهمی از گیشه سینمای ایران به کمدی اختصاص یافته است.
ماجرای «جمال‌خاشقجی»‌ازدریچه‌سینما
در روز‌های اخیر جمال خاشقجی یکی از روزنامه‌نگاران منتقد سیاست‌های بن‌سلمان به شکلی مشکوک احتمالاً به قتل رسیده است. تهدید و قتل منتقدان، موضوعی است که قبلاً در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف پرداخته شده بود.
الهام چرخنده با اشاره به حضور در «شاخه‌های شکسته بلوط» با کاراکتر رئیس منافقین، گفت: درباره بازگشت دوباره به دنیای هنر باید بگویم که به تازگی فیلم سینمایی «شاخه‌های شکسته بلوط» را به پایان رسانده‌ام. این فیلم به کارگردانی مسعود تکاور جنایت‌های منافقین در اسلام‌آباد غرب را روایت می‌کند.
عبدالله علیخانی گفت: آینده نگر نبودن مسئولان، سینما را نابود می کند و خروجی بجز خرابی زیربنا و ستون سینما ندارد.
حمید فرخ‌نژاد در یک گفت‌وگوی ویدیویی، دلیل دغدغه‌مندی‌اش نسبت به گرانی دلار را نمایان کرد. او می‌گوید که ماهانه ۱۰ هزار دلار برای خانواده‌اش در یک کشور خارجی می‌فرستد؛ پولی که برای یک زندگی شاهانه در بهترین شهر آمریکا هم زیاد است.
فیلم سینمایی «زندانی ها» تازه ترین محصول مرکز فیلم و سریالِ سازمان هنری رسانه ای اوج پس از طی مراحل فنی آماده نمایش شد.
۱۴