- پیرامون امام
پیرامون امام
چرا انقلاب اسلامی همواره زنده است؟
عجز و ناتواني تئوريسين‌هاي غربي در توصيف و تحليل شخصيت امام خميني (ره) و انقلاب اسلامي ايران، موضوعي است که نمي توان به سادگي از کنارآن گذشت.
خطبه‌های نمازجمعه رهبر انقلاب در دهمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره):
آنچه که در دوره‌ی بعد از تشکیل نظام اسلامی، از ابعاد وجودی امام مشاهده شد، به نظر من به مراتب مهم‌تر و عظیمتر بود از آنچه که قبلًا دیده شده بود. در این دوران، امام این شخصیت برجسته و ممتاز در دو بُعد و دو چهره مشاهده می‌شود: در دوران حکومت، یک چهره، چهره‌ی رهبر و زمامدار است؛ یک چهره، چهره‌ی یک زاهد و عارف.
روایت رهبر انقلاب در بیست و نهمین سال رحلت امام(ره)
خدا را سپاسگزاریم که در دورانی زندگی میکنیم که یک انسان بزرگی را دیدیم که با مولای متّقیان و رهبر آزادگان تاریخ، امیرالمؤمنین، این شباهت‌ها را داشت و توانست محصولِ این عظمتِ خود را برای ملّت ایران باقی بگذارد.
کتاب «الف لام خمینی» اثر هدایت‌الله بهبودی
هواخواهان آقای خمینی نگران سرنوشت وی و دیگران پی‌جوی تصمیمات حکومت درباره زندانی دستاق پادگان قصر بودند. از آنجا که در نبود خبر درست، شایعه نخستین جایگزین طبیعی است...
مهربانی‌ با کودکان
با نقل چند خاطره از زبان نزدیکان امام (ره) درباره مهربانی‌های او با کودکان با ما همراه شوید تا با عظمت این مرد بزرگ بیشتر آشنا شوید.
شهید سید مرتضی آوینی
دهه شصت دهه امام خمینی (ره) بود و از این پس دهه‌ها هر چه بیابید به جز او انتساب نخواهند داشت. این او بود که هر آنچه که در تقدیر تاریخ انسان این عصر بود ظاهر کرد.