متهم: اعتیاد به گاز فندک آوا را کشت
کد خبر: 976225
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045xZ
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۲
پسر جوانی که به عنوان مظنون حادثه مرگ مرموز دختر ۱۷‌ساله‌ای در آتش‌سوزی خودروی پژو بازداشت شده‌است، ماجرا را شرح داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، شامگاه دوشنبه ششم‌آبان‌ماه قاضی ساسان غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری‌۱۳۴ شهرک‌غرب از مرگ مشکوک دختر نوجوانی با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی راهی محل شد.

تیم جنایی در بیمارستان بهمن با جسد دختر ۱۷ ساله‌ای به نام آوا روبه‌رو شدند که به طرز مرموزی به کام مرگ رفته‌بود.

پدر آوا به مأموران گفت: دخترم ساعت‌۱۸:۳۰ برای رفتن به کافی‌شاپ از خانه بیرون رفت تا اینکه ساعت نزدیک به ۹ شب پسر جوانی با ما تماس گرفت و مدعی شد که دخترمان داخل خودرواش دچار آتش‌سوزی شده‌است. بلافاصله خودمان را به محل حادثه رساندیم که دیدیم عوامل اورژانس در حال انتقال آوا به بیمارستان هستند. آوا تا نزدیکی بیمارستان نفس داشت، اما دقایقی بعد فوت کرد.

بررسی‌های مأموران نشان داد دختر فوت شده ساعتی قبل داخل خودروی پژو پرشیای پسری به نام پیمان بوده که ناگهان داخل خودرو آتش می‌گیرد و در جریان آن آوا فوت می‌کند و پیمان به شدت دچار سوختگی و به بیمارستان منتقل می‌شود.

در حالی که آزمایش‌های اولیه تیم پزشکی حکایت از این داشت آوا بر اثر استنشاق گاز فوت کرده‌است، مأموران تحقیقات خود را درباره این حادثه ادامه دادند تا اینکه صبح دیروز پیمان به عنوان مظنون حادثه پس از بهبودی نسبی برای بازجویی از بیمارستان به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد.

پیمان در بازجویی‌ها مدعی شد که آوا معتاد به گاز فندک بود و پس از استنشاق گاز فندک هنگامی که می‌خواست سیگارش را روشن کند داخل خودرو آتش گرفت و او را به کام مرگ کشاند و خودش دچار سوختگی شد.

پس از تحقیقات قاضی غلامی با صدور قرار قانونی برای متهم به مأموران دستور داد تا اعلام نظریه پزشکی قانونی و مشخص شدن علت اصلی مرگ درباره زوایایی پنهان حادثه تحقیق فنی انجام دهند.

گفتگو با متهم
متهم که پسر ۲۰‌ساله‌ای به نام پیمان است، با دستان و صورت و سری باند پیچ شده در جلسه بازجویی حاضر شد و ادعا کرد آتش اعتیاد به گاز فندک باعث مرگ دختر مورد علاقه‌اش شد. او صبح دیروز پس از بازجویی به سؤالات خبرنگار ما هم پاسخ داد.

آوا را از کجا می‌شناختی؟
دوست قدیمی‌ام و آوا در یک کوچه زندگی می‌کنند و من در رفت و آمدی که با خانه دوستم داشتم با آوا آشنا شدم. مدتی با هم ارتباط تلفنی داشتیم تا اینکه کم‌کم برای دیدن یکدیگر در کافی‌شاپ قرار می‌گذاشتیم و گاهی هم با خودروی من داخل خیابان دور دور می‌کردیم.

پدر و مادر شما و آوا هم از ارتباط شما با خبر بودند؟
بله، ما قصد ازدواج داشتیم و پدر و مادر من و آوا در جریان آشنایی ما بودند، اما پدر و مادر آوا با ارتباط ما مخالف بودند.

چرا؟
پس از مدتی که ارتباط ما گذشت فهمیدم آوا مسلمان نیست و به همین خاطر می‌خواستم با او قطع رابطه کنم، اما با مشورت پدر و مادرم او را به مراسم مذهبی در ایام محرم دعوت کردم و قصد داشتم او را تشویق کنم تا مسلمان شود که مادرش متوجه شد و به او گفته بود ارتباطش را با من قطع کند.

معتادی؟
نه، من سیگار هم نمی‌کشم، اما آوا معتاد به گاز فندک بود و سیگار هم می‌کشید.

یعنی شما می‌خواستید با دختر معتاد ازدواج کنی؟
اول آشنایی خبر نداشتم، اما پس از مدتی از طریق دوستانش فهمیدم که کم‌کم جلوی من هم گاز فندک مصرف می‌کرد. من دوستش داشتم و با خودم قرار گذاشتم او را ترک دهم که این اتفاق افتاد.

درباره شب حادثه توضیح بده؟
عصر روز حادثه با من تماس گرفت و قرار گذاشت شب را با هم بیرون برویم. ساعتی‌۱۸:۳۰ بود که از محل کارم که صرافی در شهرک غرب است با موتور سیکلتم به خانه‌مان رفتم و خودروی پژوی خودم را برداشتم و به دنبال آوا رفتم. آوا سوار خودروام شد و با هم به‌راه افتادیم تااینکه از من خواست جلوی مغازه سوپر مارکتی توقف کنم. او به داخل مغازه رفت و با نایلون مشکی برگشت که بعد فهمیدم کپسول‌گاز فندک خریده است. ساعت‌۸ شب گذشته بود و هوا بارانی بود که آوا داخل ماشین شروع به استنشاق گاز فندک کرد. نزدیک ساعت ۹ شب شد و در حالی که شیشه‌های خودرو بالا بود آوا فندک را زد تا سیگارش را روشن کند که ناگهان داخل خودرو آتش گرفت.

بعد چه شد؟
آوا به سرعت از خودرو پیاده شد و کمی آنطرفتر در حالی که مرا صدا می‌زد روی زمین افتاد. من هم دچار آتش‌سوزی شدم و دستان و صورتم سوخت و از خودرو پیاده شدم و دستانم را داخل آب جدول زدم که راننده خودروی عقبی با دیدن این صحنه با اورژانس تماس گرفت و من هم با پدرم تماس گرفتم.

چه شد که آوا کمتر از شما دچار سوختگی شد؟
او خیلی زود از داخل خودرو پیاده شد و من دیرتر پیاده شدم و من احتمال می‌دهم که آوا از ترس سکته کرد.

یعنی شما در این حادثه دخالتی نداشتی؟
نه. گاز فندک داخل کابین خودرو جمع شده‌بود و باعث این آتش‌سوزی شد.

خودرو هم آسیب دید؟
بله، یکی از شیشه‌ها ترک بزرگی برداشت و روکش صندلی‌ها و روکش سقف خودرو هم دچار سوختگی شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار