کلاهبرداری از کارمندان سایپا در قالب شرکت بازرگانی
کد خبر: 971939
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044qR
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «پایگاه خبری تحلیلی خط بازار» یکی از اقدامات مؤثر قوه‌قضائیه در ماه‌های اخیر، برخورد با شرکت‌های کلاهبردار در بازار خودرو بوده است. شرکت‌هایی در قبال دریافت پول از مردم و فروش خودرو با شرایط جذاب و تحریک‌کننده، صرفاً در مدت کوتاهی به مردم خودرو تحویل داده‌اند و در ادامه راه با مشکل مواجه شده‌اند.
یکی از این شرکت‌ها، «آذین خودرو سارینا» است که مالک آن از کارمندان شرکت سایپا بوده است. این شرکت که در کرج مشغول به فعالیت بوده، بعد از شروع به کار تعدادی ماشین به قیمت کارخانه، یا مبالغ متفاوتی پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان تحویل داده است، ولی بعد از مدتی نتوانسته به تعهدات خود عمل کند.
متأسفانه شرکت بازرگانی آذین خودرو سارینا صرفاً تا اواسط سال ۱۳۹۷ خودرو به مشتریان تحویل داده و از این تاریخ به بعد تحویل خودرو‌ها متوقف شده است. عدم تحویل خودرو به مشتریان با افزایش شاکیان همراه می‌شود که در نهایت در پی شکایت تعدادی از آنان در آذر ماه ۱۳۹۷، مالک این شرکت به همراه برخی دیگر از کارکنان بازداشت می‌شوند.
به‌رغم برخورد بهنگام قوه‌قضائیه، ولی بعد از گذشت ۹ ماه از بازداشت متهمان هنوز روند بررسی این پرونده به اتمام نرسیده است. طبق اعلام برخی از شاکیان در هر بار مراجعه اعلام می‌شود که کارشناسی پرونده تمام نشده و مالک شرکت اعترافی به اینکه پول‌ها کجاست، نکرده است، لذا به محض اتمام وقت کارشناسی، پرونده به دادگاه خواهد رفت.
طبق ادعای شاکیان این پرونده در حدود ۳۰۰ نفر شاکی دارد و کل طلب آنان در حدود ۴۵ میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. این در حالی است که در حدود ۵۰ نفر از شاکیان از کارمندان شرکت سایپا هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار