مشاوره اینترنتی و تلفنی غیرقانونی است
کد خبر: 970732
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Wy
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با اشاره به جزئیات صدور پروانه فعالیت برای روانشناسان گفت: فعالیت مؤسسات مشاوره تلفنی و اینترنتی غیرقانونی است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمد حاتمی با اشاره به اینکه در ۱۰سال گذشته مراجعه مردم به روانشناسان افزایش یافته است، گفت: برخی افراد با عنوان جعلی در فضای مجازی خود را به عنوان روانشناس و مشاور معرفی می‌کنند.

حاتمی اضافه کرد: اکنون بخش نظارت بر فضای مجازی در سازمان شکل گرفته و در همین مدت نزدیک به هزار پرونده تشکیل شده است و در برخی موارد به دادگاه‌های عمومی معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۳۰هزار نفر عضو این سازمان هستند و ۶هزار نفر از آن‌ها پروانه گرفته و فعالیت می‌کنند، بیان داشت: بیش از ۲۰۰هزار نفر دانشجو در این رشته داریم. رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره یادآور شد: در مقطع کارشناسی ارشد افراد برای کسب پروانه به جای اینکه پشت در مصاحبه قرار گیرند دوره شش ماهه‌ای زیرنظر سازمان برای آن‌ها تعیین‌شده که هرکس موفق به گذراندن آن شود، پروانه موقت داده می‌شود و بعد از مدتی نیز پروانه دائمی صادر می‌شود.

حاتمی تصریح کرد: گروه دیگر متقاضیان برای دریافت پروانه افراد غیرمرتبط هستند که پژوهش محور بوده یا به صورت مجازی مدرک گرفته‌اند که ۱۲واحد را برای آن‌ها تعریف می‌کنیم تا از طریق دانشگاه‌های کشور این واحد‌ها را بگذرانند و بعد در دوره شش ماهه ما شرکت می‌کنند و به آن‌ها پروانه موقت دو ساله داده شده و سپس دائم صادر می‌شود. حاتمی با اشاره به فعالیت‌های مراکز مشاوره تلفنی و اینترنتی خاطرنشان کرد: بسیاری از مؤسسات مشاوره تلفنی و اینترنتی انجام می‌دهند و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به عنوان متولی روانشناسی و مشاوره کشور تاکنون یک مجوز هم به آن‌ها نداده است و از جهت ما اعتبار نداشته و غیر قانونی هستند.

وی همچنین تأکید کرد:کار‌های مشاوره تلفنی مؤسسه‌های «همکده» و «مسیر زندگی» غیرقانونی هستند و اگر فعالیت چنین مؤسساتی ادامه پیدا کند از طریق دادگاه صالحه شکایت می‌کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار