استعداد خلق معدنی در اقتصاد را فراموش نکنیم
کد خبر: 965702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Dq
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران مطرح کرد:
سهم بخش معدن در GDP، بین ۲ الی ۳ درصد بوده که مبلغی بالغ بر ۱۰میلیارد دلار می‌شود که اگر رونق تولید در دستور کار قرار بگیرد، ظرفیت بخش معادن می‌تواند به ۱۰برابر ظرفیت فعلی نیز دست یابد.
به گزارش جوان به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین از شرکت‌های زیر مجموعه شستا، علی رستمی مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران صبح امروز در نشست خبری خود با حضور خبرنگاران رسانه‌های خبری اظهارکرد: این شرکت با نماد «شاملا» یکی از نماد‌های مورد توجه بورس بوده که رونق تولید را در دستور کار خود قرار داده است.
وی ادامه داد: در حوزه معادن، استعداد خلق ارزش ماده معدنی بیش از ۷۰۰ میلیارد دلاری را وجود داشته که تاکنون میزان بسیار کمی استخراج شده است.
رستمی افزود: سهم بخش معدن در GDP، بین ۲ الی ۳ درصد بوده که مبلغی بالغ بر ۱۰میلیارد دلار می‌شود که اگر رونق تولید در دستور کار قرار بگیرد، ظرفیت بخش معادن می‌تواند به ۱۰برابر ظرفیت فعلی نیز دست یابد.
علی رستمی، مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران در این نشست خبری ضمن تبریک به مناسبت اعیاد ذی الحجه گفت: نامگذاری امسال با نام حمایت از رونق تولید نشان از تدبیر و حکمت رهبری دارد. با رونق تولید فساد کم خواهد شد و با شکل گیری رقابت رانت از بین می‌رود.
وی افزود: حمایت از رونق تولید یعنی بزرگ شدن کیک اقتصادی کشور که اختلاس و رانت را بی‌معنی می‌کند.
ستمی ادامه داد: دعوا و اختلاس و رانت زمانی شکل می‌گیرد که رونق و تولید و رقابت نباشد. همچنان که اگر به تعداد زیاد خودرو تولید شود رانت از بین می‌رود.
وی با بیان این موضوع که ما باید مسئولانه نسبت به رونق تولید بگوشیم، گفت: اقتصاد و صنعت کشور نیاز به حمایت همه بازیگران اقتصادی دارد و موانعی همچون مشکلات فناوری، اطلاعاتی و موانع مصنوعی باید برداشته شود.
استعداد خلق معدنی در اقتصاد را فراموش نکنیم
وی با بیان این که اختلاس معلول علت بزرگی به نام، پایین بودن بهره‌وری و اثر بخشی است، گفت: ما استعداد خلق در جای ۷۰۰ میلیارد دلار در معدن را داریم، اما مقادیر بسیار کمی از این منابع معدنی را استخراج می‌کنیم و در زنجیره تولیدمتاسفانه میزان کمی را فرآوری می‌کنیم. با بهره‌وری معدن، به تنهایی و بدون کمک گرفتن از بخش نفت و کشاورزی می‌تواند اقتصاد کشور را تامین کند.
مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: ما در سه ماهه اول امسال جمع دارایی هایمان بیش از ۸۰ درصد نسبت به مشابه سال پیش افزایش یافته است.
وی با اشاره به تاریخچه شرکت معدنی املاح ایران افزود: امسال ارزش شرکت ما نزدیک به یک هزار و پانصد میلیارد تومان است.
وی با اشاره به اهمیت نمک در صنعت گفت: تلاش داریم نمک مورد نیاز بخش صنعت نفت را تامین کنیم و نخستین قرارداد فروش این نوع نمک را به کشور‌های خارجی امسال بسته شد.
وی با اشاره به خودکفایی در تولید سولفات گفت: از جمله مهم‌ترین محصولات نهایی ما سولفات سدیم است این محصول جزء صنایع استراتژیک کشور است و ما ۹۰درصد بازار داخل را تامین می‌کنیم، به شکل کلی ۷۵ در صد از سولفات کشور را تامین می‌کنیم و مابقی از خارج و چین تامین می‌شود.
رستمی اضافه کرد: میزان سود ناخالص و خالص به ترتیب با ٢١٨ و ٣٠٥ درصد رشد همراه بوده است.
مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با اشاره به موانع قانونی و موانع مصنوعی در تولید گفت: عدم یکپارچگی در قوانین معدن و قوانین محیط زیست باعث آسیب به تولید می‌شود ضمن آنکه در حوزه مالیاتی، این شرکت شفافیت را اولویت خود قرار داده، اما در صنعتی هستیم که بخش بزرگ این صنعت اعتنایی به این بخش ندارد لذا قانون‌گذار نسبت به کسانی که فرار مالیاتی دارند تصمیم خاصی نگرفته و کسانی که قانون را رعایت می‌کنند نیز جریمه می‌شوند.
وی در خصوص میزان رشد و پیشرفت شرکت عنوان کرد: شاخص بورس با ٨٠ درصد رشد از ١٦٠ هزار واحد به ٢٦٠ هزار واحد رسیده و شرکت ما نیز ٣٠٠ درصد رشد داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار