تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش HSE در شرکت‌های تابعه
کد خبر: 1033749
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KvN
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
مدیرعامل تاصیکو:
راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار قرار می‌گیرد
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: مدیرعامل هلدینگ تاصیکو گفت: اهمیت و جایگاه HSE در صنایع، دیگر بر کسی پوشیده نیست براین اساس دوره آموزشی HSE در شرکت سرمایه گذاری صدرتامین و شرکت‌های تابعه برگزار شده است همچنین تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین؛ غلام رضا سلیمانی مدیرعامل تاصیکو در جلسه کمیته HSE، گفت: در راستای اهداف هلدینگ صدرتامین و رسیدن به دید منطقی و فراگیر در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست، صنایع به دلیل پیوستگی و در هم تنیدگی این مقوله‌ها، الزمام وجود واحد HSE را به شرکت‌های تابعه و وابسته اعلام کرده ایم چراکه می‌دانیم اهمیت و جایگاه HSE در صنایع، دیگر بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: براین اساس شناسایی محیط اطراف (کار و زندگی) و خطراتی است که می‌توانند ما را غافلگیر کند در دستور کار همکاران ما در معاونت نظارت قرار گرفت. بنده و همکارانم می‌دانیم که بطور مسلم هرگاه خطرات را قبل از وقوع، پیش‌بینی کرده و آمادگی لازم ذهنی و عملی را در مقابل آن‌ها کسب کنیم علاوه بر کاهش امکان وقوع آنها، نحوه برخورد ما با موارد خطرزا بسیار مؤثرتر خواهد بود. در غیر اینصورت غافلگیر خواهیم شد که این امر امکان بروز عکس‌العمل مناسب را از ما سلب و آسیب‌های ناشی از حوادث را بسیار افزایش می‌دهد.

سلیمانی تصریح کرد: راه اندازی پلتفرم یکپارچه HSE در دستور همکارانم در هلدینگ قرار گرفته است به طوریکه بنابر آخرین مصوبه اشتراک گذاری مدیریت دانش یا مخزن اطلاعات توسط واحد IT و معاونت برنامه ریزی در هلدینگ به نحوی ایجاد خواهد شد که شرکت‌های تابعه با هلدینگ تحت سیستم وب از حوادث و وقایع روزانه در شرکت‌ها گزارش گیری و یا ارائه اطلاعات کنند.

مدیرعامل هلدینگ صدر تامین ادامه داد: تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار همکاران ما در شرکت‌های تابعه قرار خواهد گرفت و گزارشات به طور ماهیانه از سوی معاونت نظارت ارزیابی و نتیجه اقدامات از طریق روابط عمومی هلدینگ اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: از این پس در مجموعه شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه گذاری صدرتامین با توجه به برگزاری دوره‌های آموزشی HSE در شرکت‌های تابعه و ارزیابی صورت گرفته از دانش و تجربیات پرسنل این واحد در شرکت‌های تابعه، انتخاب تعداد ۳ الی ۵ نفر از افراد حوزه HSE شرکت‌ها جهت انجام ممیزی وضع موجود HSE شرکت‌های تابعه انتخاب می‌شوند که بر اساس چک لیست‌ها و دستورالعمل‌های تهیه شده، ممیزی شرکت‌های تابعه را در این زمینه انجام دهند.

وی اذعان داشت: ارتقاء سطح آموزش ایمنی و حفاظت با برگزاری کارگاه‌های تئوری و عملی با توجه به شرایط موجود یک اصل است براین اساس لازم می‌دانم اعلام کنم؛ هلدینگ صدر تامین در این خصوص در ابتدای امر شناسایی و مذاکره با اساتید دانشگاهی، شرکت‌های مشاور و دارای امکانات آموزش HSE را در برنامه کاری خود قرار داد تا برای برگزاری اصولی دوره‌های آموزشی مرتبط با سلامت، ایمنی و محیط زیست در شرکت‌های تابعه از اصولی‌ترین روش‌های به روز در جهان بهره گیرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار