انزوا، حسرت و افسردگي در اينستاگرام
رسانه‌ها چند وقت پيش از طبقه‌بندي پنج شبكه اجتماعي محبوب ميان كاربران و تأثيرات ذهني و رواني اين شبكه‌ها بر افراد خبر دادند كه از سوي انجمن سلطنتي بهداشت عمومي بريتانيا صورت گرفته بود
اينستاگرام، ‌شعبده‌بازي
 كه زندگي واقعي را غيب مي‌كند
تصويرهاي تحريف‌شده زندگي در شبكه‌هاي اجتماعي
زندگي چيست؟ امروز اين سؤال سخت و دردناكي است كه همه ما در برابر آن قرار گرفته ايم و از وقتي كه رسانه‌هاي شخصي و شبكه‌هاي اجتماعي گسترش يافته، اين سؤال خودنمايي مي‌كند و جلوه بيشتري يافته است. حتماً تا به حال بارها درباره حاشيه‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي چيزهايي شنيده‌ايد يا خود در معرض آن قرار گرفته‌ايد.
تاریخ انقلاب اسلامی را 
نمی‌توان با تفکر لیبرال و سکولار نوشت
«تاريخ‌نگاري انقلاب اسلامي، فرصت‌ها و چالش‌ها» درگفت‌وشنود با دكتر يعقوب توكلي
امروزه تنوع آثار و خرده‌آثاري كه در حوزه تاريخ انقلاب اسلامي توليد و بر محمل فضاي مجازي به طرفه‌العيني در سطح فراملي پخش مي‌شوند، لزوم بازنگري ما به فرآيند تاريخ‌نگاري انقلاب را بيشتر كرده است
انسان‌ها طي حيات خود ممكن است دچار انواع و اقسام بيماري‌ها شوند. واژه بيماري نه فقط براي نواقص و حالات ناخوشايند جسماني، بلكه براي حالات روحي انسان نيز به كار برده مي‌شود.
نقش پررنگ خانواده در اعتياد فرزندان
در هر شرايطي و در هر زماني كه سخن از اعتياد مي‌شود همه اعتياد را صرفاً يك معضل اجتماعي مي‌دانند اما روانشناسان اجتماعي سعي دارند به ريشه‌يابي و شناسايي علل فردي و اجتماعي آن بپردازند. بسياري از افراد، مواد مخدر را براي تعادل رواني و رفتاري مصرف مي‌كنند و حتي گاهي مصرف كردن كافئين و مشروبات الكلي و دود كردن سيگار براي آنها عادي است، هر چند اين تصور غلط است.
اعتيادي كه از جيب بيرون آمده است!
آسيب‌ها و خطرات گرايش به قليان جيبي و سيگار الكترونيكي
سن زيادي ندارد، شايد 16 يا 17 سال، رفتن به كافه و كشيدن قليان يكي از تفريحات هميشگي او با دوستانش است. هر وقت فرصتي پيدا مي‌كند با دوستانش به كافه مي‌آيد و به قول خودش براي رفع خستگي و تفريح، قليان مي‌كشد.
تأثير مؤلفه‌هاي نامرئي بر امور مرئي زندگي ما
آدم‌ها در شهرها و در زندگي خود جاهايي دارند به نام تعميرگاه. از نامش مشخص است كه كجاست و همه ما تجربه حضور در اين تعميرگاه‌ها را داشته‌ايم
ايمان بياوريم به معجزه  لحن
لحن‌ها در روابط ما با یکديگر حرف اول و آخر را مي‌زنند
شهريار شعر ايران مي‌سرايد: «سوزن ز تير مژگان وز تار زلف نخ كن / هرچند رخنه دل تاب رفو ندارد».
بعضی شخصیت‌ها گمانه‌زنی کرده‌اند که دونالد ترامپ برای جعل نام «خلیج‌ فارس» از سعودی‌ها پول گرفته است. بعید هم نیست. تصور کنید در آن مجلس رقص شمشیر، بعد از اینکه شاباش‌ها را جمع کردند و نشستند دور یک میز، شاه سعودی به ترامپ گفته است: حالا می‌خواهم عیشمان را کامل کنی و یک کلمه را بگویی. بعدش هر چه از من بخواهی غلامت هستم.
دفاع دانشجویان از کپی پایان‌نامه
جمعی از دانشجویان در واکنش به تهمت‌های سازمان یافته مبنی بر «کپی‌کاری پایان‌نامه‌های دانشجویی» بیانیه‌ای صادر کردند. متن بیانیه بدین شرح است:
نیکی هیلی: برجام را اصلاح می‌کنیم
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در مصاحبه‌ای گفت که کشورش برای اصلاح توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در این توافق می‌ماند!
هنوز زنگ كلاس نخورده بود. روي نيمكت حياط مدرسه تنها نشسته بودم. محسن هم‌كلاسي‌ام بي‌اعتنا از جلويم رد شد بدون اينكه توجهي به من كند
تولد کمیته‌های انقلاب 
از دل نیروهای مردمی
گذري بر زمانه و كارنامه «كميته مديريت اعتصابات» دردوران اوج‌گيري انقلاب اسلامي
مقالي كه پيش‌روي شماست، به روايت و تحليل يكي از رويدادهاي شاخص تاريخ انقلاب مي‌پردازد كه همانا پايه‌گذاري نهاد «كميته انقلاب اسلامي» است كه درساليان اوليه تأسيس نظام، درسپهر سياسي و اجتماعي كشور نقشي مهم و درخور توجه ايفا نمود.
مطابق با يك تحقيق جديد، مي‌توان از مولكول‌هاي مصنوعي به منظور تبديل سلول‌هاي بنيادي به سلول‌هاي ماهيچه قلب استفاده كرد