واکنش‌ها به حذف نیروی جهادی در عکس خانم سلبریتی
چشم دیدن بسیجی و فهم معنای امید را ندارید
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  تهمینه میلانی، اگرچه در فیلمسازی هیچ گاه نتوانسته موفقیت‌های دیگر کارگردانان زن سینما را به دست آورد، اما در حاشیه‌سازی یک نمونه ویژه در سینماست؛ شخصی که به خاطر قانون‌شکنی به زندان افتاد و به قول خودش اگر پادرمیانی مقام معظم رهبری نبود، در زندان باقی می‌ماند.
این فیلمساز سال گذشته نمایشگاه نقاشی با عنوان «فیلم‌هایی که نساخته‌ام» به راه انداخت و خیلی زود مشخص شد نقاشی‌هایی که وی مدعی شده خالق آنهاست، صرفاً کپی‌هایی از یک نقاش خارجی است؛ اتفاقی که واکنش‌های تندی را در میان هنرمندان هنر‌های تجسمی به دنبال داشت، اما میلانی حاضر نشد به خاطر ارائه آثار کپی به عنوان آثار اورجینال، از افکار عمومی و حتی هنرمندان هنر‌های تجسمی عذرخواهی کند. او حتی با اعتراض لیلی گلستان روبه‌رو شد. گلستان در یادداشتی از رفتار میلانی در نفی کپی آثارش و تهدید شکایت از منتقدان نمایشگاه نقاشی، انتقاد کرد و گفت: «اگر شما هم از مردم معذرت می‌خواستید و می‌گفتید اشتباه کردم، مطمئن باشید که هم کار درستی کرده بودید هم شأن هنرمند بودن را زیر سؤال نمی‌بردید»؛ اقدامی که انتظار می‌رود میلانی حداقل به خاطر انتشار عکس تقطیع شده و مضحکه کردن شادی لحظه‌ای مردم آن را انجام می‌داد که نداد.
اما عکس منتشر شده توسط میلانی، متعلق به جواد موگویی، مستندساز جوان کشورمان است که چند روزی است در لرستان حاضر شده و علاوه بر امدادرسانی به سیل‌زدگان، گزارش‌های روزانه‌ای از میزان خسارات و نحوه امدادرسانی، در صفحه اجتماعی‌اش منتشر می‌کند.
وی پیرامون عکس خانواده سیل‌زده لرستانی، توضیح داده است: «این عکس را روز سوم انداختم. محله سازمانی‌ها کنار رودخانه کشکان‌رود در پل دختر. بیشترین تخریب در این محل بوده. وقتی داشتم کادر را تنظیم می‌کردم، خانم مانتو مشکی به شوخی گفت: بزار ژست بگیریم! آقای کناری‌اش با لبخند گفت: تو این بدبختی ژستت گرفته؟! نیروی مردمی گفت: عیب نداره بابا! اجازه هست ما هم بیاییم تو بدبختی شما؟! اینو که گفت: همه باهم خندیدیم...»
موگویی درباره انتشار عکس سانسورشده‌اش توسط تهمینه میلانی، می‌نویسد: «امیدوارم برش این عکس سهوی بوده باشد وگرنه از جوانمردی و مروت به دور است که اندک لبخند‌های خانواده‌ای سیل‌زده را که می‌تواند امید‌ها را زنده کند، تعبیر به مجنونی از سر بدبختی کرد و از طرفی حضور نیروی مردمی را که خالصانه و صادقانه به کمک هموطنش آمده، سانسور کنیم.»
علاوه بر عکاس این عکس، کاربران شبکه‌های مجازی در شبکه‌هایی مانند توئیتر و اینستاگرام، به اقدام تهمینه میلانی واکنش نشان دادند. بخشی از این واکنش‌ها به این شرح است: «تهمینه میلانی عکس یک بسیجی را کات می‌کنن، چون حتی از لباس بسیجی هراس دارن»، «تلاش سرکار عالی برای سانسور بسیج نتیجه‌ای در بر نداشته است. پیشنهاد می‌شود انرژی خود را مصروف حذف شجره طیبه بسیج ننموده تا بیش از این مضحکه خاص و عام نگردید»، «تهمینه میلانی که چند وقت پیش نقاشی‌های یه نفر دیگه رو کپی کرده بود و به اسم خودش نمایشگاه زده بود، حالا هم برداشته یه عکس از سیل لرستان رو کراپ کرده تا واقعیت یه جور دیگه‌ای بشه! واقعاً این خانم از هر انگشتش یه هنر می‌ریزه!»، «اینا ۴۰ ساله نمی‌خوان ما (حزب اللهیا، بسیجیا و...) دیده شیم»، «خانم میلانی هر شخصی با هر لباسی و هر دین و مذهبی که در حال کمک به مردم کشورشه، برای تمام افرادی که بویی از انسانیت بردن در سراسر دنیا، قابل احترامه.»
لازم به ذکر است تهمینه میلانی پست جنجالی خود را حذف کرده است.