اخلال اقتصادی «استاندارزاده» با بدهی ۱۲۰۰ میلیاردی
کد خبر: 951892
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003zd6
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۶
اعمال نفوذ و زد و بند متهمان با مقامات استانی
متهم ردیف اول، فرزند استاندار سابق و داماد استاندار فعلی است! هرچند خدا را شاهد گرفت که هیچ کجایی از نفوذ این افراد استفاده نکرده است، اما اظهارات نماینده بانک مرکزی و دادستان در رد اظهارات وی گواه این امر بود که اصل روند فعالیت غیرقانونی مؤسسات البرز ایرانیان و ولیعصر بر پایه همین زد و بند مقامات استانی پیش رفته است. تا جایی که انجام امور قضایی و مکاتبات هم با تأخیر صورت می‌گرفته و حتی در برخی موارد مانع اجرای دستورات می‌شده است.
نيره ساری
سرویس جامعه جوان آنلاین: بخش دیگری از دادگاه دیروز به کشته شدن «حامد کرمی» به‌دست سپرده‌گذاران معترض اختصاص یافت که روزگذشته در اظهارات نماینده دادستان مطرح شد، اما متهم تجمع‌های برگزار شده علیه فعالیت مؤسسات را بی‌ارتباط به خود دانست و گفت: «من او را نکشتم، دوست ۱۵ ساله من بود. از خدا بترسید که جز خدا فریادرسی ندارم!»
قاضی صلواتی دفاعیات متهم را «حاشیه» وتجمع‌های غیرقانونی را حاصل فعالیت مؤسسات غیرقانونی دانست و خطاب به امیر حسین آزاد گفت: «تجمع سپرده‌گذاران شما در شهر کرج باعث قتل «حامد کرمی» شد. آیا عذاب وجدان ندارید؟! در جلسه سران قوا مقرر شد، بدهی شما پرداخت شود که این موضوع باعث ایجاد تورم در کشور شده و نظام را با مشکل مواجه کرده است.»

حکم قضایی را دور می‌زدند، از طریق زد و بند مسئولان استانی به فعالیت خود ادامه می‌دادند، خانه ۲۵۰ متری خیابان فرشته و خرید ۳۳ هزار متر جنگل‌های نوشهر و سفر به جزایر شخصی حاصل بخشی از دادگاه چهار ساعته متهمان پرونده یکی از مؤسسات مالی غیرمجاز بود. البته متهم سفر به جزایر شخصی را رد و این پرسش را مطرح کرد که مگر در جمهوری اسلامی کسی جزیره و هواپیمای شخصی دارد؟

زد و بند با مدیران استانی
در حالی که متهم ردیف اول، ادعا داشت از بانک مرکزی مجوز داشته است، اما طبق گفته نماینده بانک مرکزی در دادگاه، تعاونی البرز ایرانیان حتی شخصیت حقوقی نداشته و در هیچ کجا ثبت نشده است. طبق گفته نماینده بانک مرکزی بنا به نفوذ متهمان این پرونده و زد و بند با مسئولان استانی، به رغم تأکید بر غیرقانونی بودن فعالیت این مؤسسات فعالیت مجموعه متوقف نمی‌شده است. موضوعی که به بیان دیگر از سوی نماینده دادستان هم مطرح شد. آقای میری نماینده دادستان با بیان این پرسش که چرا ناجا از ادامه فعالیت اینگونه مؤسسات جلوگیری نمی‌کند نیز گفت: پلیس از اعمال نفوذ این فرد با مدیران استانی حرف زده است که مقامات استانی گفته‌اند، دستور بانک مرکزی انجام نشود.

تسویه بدهی از طریق بانک مرکزی
نماینده دادستان همچنین در واکنش به ادعای متهم مبنی بر تسویه با سپرده‌گذاران گفت: این تسویه از طریق خطوط اعتباری بانک مرکزی و پایه پولی بوده است؛ یعنی بانک مرکزی مجبور شد از پایه پولی مبالغ را بپردازد و یکی از دلایل تورم‌های اخیر هم همین موضوع بوده است. چون استفاده از پایه پولی بسیار ضریب فضا دارد و در تورم بسیار مؤثر است و ممکن است اثرات آن سال‌ها در اقتصاد جامعه باقی بماند.
وی در این‌باره بیان داشت: بالغ بر ۳۵ هزارمیلیارد تومان جهت ساماندهی و پرداخت به سپرده‌گذاران از بودجه بیت‌المال پرداخت شده است، اکنون متهم چگونه می‌گوید من پرداخت کردم؟ چگونه می‌گوید ما شاکی نداریم و تمام سپرده‌گذاران از شکایت خود گذشت کرده‌اند؟
آنچه نماینده دادستان به آن اشاره کرد به تأیید قاضی صلواتی در بخش دیگری از دادگاه هم رسید. قاضی در واکنش به دفاعیات متهم، آن‌ها را حاشیه خواند و گفت: براساس اطلاعاتی که به ما داده شده در سال ۹۵، ٢٠ تجمع و در سال ۹۶، ۷۲ تجمع به دلیل فعالیت مؤسسه شما صورت گرفته است. همچنین تجمع سپرده‌گذاران شما در شهر کرج باعث قتل حامد کرمی شده است. آیا عذاب وجدان ندارید؟

پاسخ قاضی صلواتی به ادعای متهم
قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: در آخرین تجمعات شعار‌های هنجارشکنانه علیه نظام مطرح شده و این حاصل اقدامات شماست. عملکرد بد شما را از بیت‌المال پرداخت کردند. اگر الان شکات شما در دادگاه نیستند به دلیل این است که در جلسه سران قوا مقرر شد، بدهی شما پرداخت شود. این موضوع باعث ایجاد تورم در کشور شد و نظام را با مشکل مواجه کرد. شما اینجا فقط در حاشیه صحبت می‌کنید. کل اموال شما ۲۰۰ میلیارد قیمتگذاری شده است، در حالی که شما هزار و ۲۰۰ میلیاردتومانی بدهی دارید و برخی شکات به دلیل مابه‌التفاوت سود نیز همچنان شاکی هستند. عملکرد شما اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور است. دادگاه در مورد اموال بیت‌المال کوتاه نمی‌آید!
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
تو رو به خدا به داد مردم برسید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۹
0
0
جناب آیت الله رئیسی اولین و آخرین امید مردم پس از خدا به اصلاحات در دستگاه قضایی و به تبع آن در کشور می باشند.
تو رو به خدا پیگیر برگزاری و تشکیل دادگاه موسسات مالی اعتباری باشید که با گذشت ۴ سال از ارائه این پرونده طبق آیین نامه ۲۳۶ داخلی مجلس به قوه قضاییه در سال ۹۶ و درخواست رسیدگی خارج از نوبت و ارائه گزارش توسط دستگاه قضا و اعلام جرم صورت گرفته توسط سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در ابتدای سال ۹۷ به دادستان کشور بر علیه مدیران و سهامداران این موسسه و همدستانشان در بانک مرکزی و فریادها و تجمعات هر روزه مردم بعد از گذشت ۴ سال هنوز دادگاه این متهمین تشکیل نگردیده و امید مردم برای تشکیل دادگاه جناب آیت الله رئیسی می باشد .
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۰
0
0
چگونه است..علماء،..و مسیولان..اجازه میدهند ،عده ای. ؛فساد بزرگ انجام دهد....و خساراتش را. خودشان نپردازند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار