از پلاسکو تا نتردام
کد خبر: 951888
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003zd2
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۰
عصر روز دوشنبه کلیسای تاریخی – مذهبی نتردام فرانسه با ۸۰۰ سال قدمت طعمه آتش شد و بخش‌های وسیعی از آن از بین رفت.
برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب با تیتر‌هایی همچون «پاریس گریست»، «دنیا در سوگ نتردام»، «نتردام سرپا»، «تاریخ در آتش»، «پشت پاریس خم شد» به این اتفاق، واکنش نشان دادند. روزنامه سازندگی ارگان حزب سازندگی در صفحه نخست خود تصویری قهرمان‌گونه از رئیس جمهور فرانسه منتشر کرد و ضمن بازتاب مثبت از عملکرد آتش‌نشان‌ها در این حادثه، وعده‌های امیدبخش ماکرون را منتشر کرد و به مخاطب این پیام را داد که این کلیسای تاریخی دوباره احیا خواهد شد.
در فرانسه و حتی جهان غرب بی آنکه کسی این اتفاق را سیاسی تفسیر و تأویل کند، به عنوان یک حادثه از کنار آن عبور کردند. حال این واکنش را مقایسه کنید با عملکرد رسانه‌های اصلاح‌طلب و برخی سلبریتی‌ها در حادثه پلاسکو. در آن مقطع در حالی‌که شهرداری تهران و آتش‌نشان‌های فداکار در وسط معرکه و مشغول به خدمت‌رسانی بودند، اصلاح‌طلبان و برخی سلبریتی‌ها بدون توجه به حساسیت حادثه و لزوم همدلی برای کنترل وضعیت ایجاد شده، با عقده‌گشایی سیاسی تأکید کردند که شهردار تهران باید استعفا دهد.
به نوشته مشرق، این جریان در ادامه با حمله به آتش‌نشانان، مدعی شدند که، چون با امریکا دشمنی می‌کنیم و شعار مرگ بر امریکا می‌دهیم و با جهان تعامل نداریم و به دلیل اقدامات ایران در کشور‌های منطقه، از خرید تجهیزات پیشرفته اطفای حریق غافل شده و این بلا بر سرمان آمده است! واکنش اصلاح‌طلبان و برخی سلبریتی‌ها به حادثه کلیسای نتردام و مقایسه آن با واکنش این طیف به حادثه پلاسکو، بیش از پیش ثابت کرد که این طیف تا چه اندازه دچار «خودتحقیری حاد» و «آلوده بودن به رفتار‌های قبیله‌ای» است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار