بالاخره بنزین گران می‌شود یا نه؟
کد خبر: 951820
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003zbw
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
در حالی که روند بازیابی کارت‌های سوخت برای ورود به فرآیند سهمیه‌بندی آغاز شده و اخباری مبنی بر دونرخی شدن بنزین منتشر می‌شود، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید که تاکنون چیزی در این مورد نشنیده است و در صورت مطرح شدن موضوع دونرخی شدن بنزین یا گرانی آن، مجلس مخالفت خواهد کرد.
محیا حسینی
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: روز گذشته یکی از رسانه‌های کشور بر اساس شنیده‌های خود در خصوص تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا در خصوص دو نرخی شدن بنزین خبری را منتشر کرد. این رسانه نوشت: «براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، کمتر از یک ماه دیگر بنزین دو نرخی و مجددا سهمیه بندی خواهد شد. البته قیمت بنزین سهمیه‌بندی افزایش چندانی نخواهد یافت و میزان این افزایش کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود.»

در ادامه این گزارش آمده: «موافقان دونرخی شدن قیمت بنزین، دلیل این تصمیم را رشد کم‌سابقه مصرف بنزین در ماه‌های اخیر می‌دانند. چنانکه در صورت ادامه رشد بی رویه مصرف بنزین ایران که اکنون از واردات این فرآورده نفتی بی‌نیاز شده است، مجبور خواهد شد دوباره به واردات این فرآورده روی بیاورد.».
 
مسئول دفتر روحانی: هنوز تصمیم نهایی نگرفته‌ایم!
 
دقایقی پیش محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور دقایقی در این باره اعلام کرد: «در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی روی سناریو‌های مختلف قیمت بنزین بحث شد، اما تصمیم نهایی در این زمینه گرفته نشده است.»
 
مجلس با گرانی بنزین مخالف است
 
از سوی دیگر اما طی چند ماه گذشته روند بازیابی کارت‌های سوخت برای ورود به فرآیند سهمیه‌بندی آغاز شده است، اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصاحبه‌های مختلفی با رسانه‌ها، هرگونه دونرخی شدن یا افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرده‌اند.
 
امروز سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره دو نرخی شدن یا گرانی بنزین اعلام کرده که کمیسیون متبوعش با افزایش قیمت هر یک از حامل‌های انرژی مخالف است و در صورت طرح این موضوع با هرگونه افزایش مخالفت می‌کند!
 
وزیر نفت درباره گرانی بنزین با مجلس صحبتی نکرده است

اسد الله قره خانی آلوستانی در این باره اظهار داشته: «وزیر نفت هفته جاری در نشست کمیسیون انرژی مجلس حضور داشت و بحثی درباره سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت از سوی زنگنه صورت نگرفت.»

او در پاسخ به این سوال که آیا در جریان اصلاح ساختار اقتصادی کشور موضوع افزایش قیمت بنزین مطرح می‌شود، ادامه داده: «در موضوع اصلاح ساختار نیز بحثی از افزایش قیمت بنزین مطرح نشده است و اگر چنین موضوعی مطرح شود کمیسیون انرژی با آن مخالف می‌کند.»

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مسئله که تاکنون چیزی درباره تصمیم سه قوه درباره دو نرخی شدن قیمت سوخت نشنیده است، گفته: «اگر قرار باشد مجلس در این باره تصمیم بگیرد قطعا با افزایش قیمت بنزین مخالف است.»
 
واکنش در فضای مجازی
 
گرانی بنزین
 
انتشار اخبار ضد و نقیض و نقل قول‌های متناقض از مسئولان درباره گران شدن یا نشدن بنزین موجب انتقاداتی از سوی کاربران فضای مجازی شد. یکی از کاربران توئیتر با نام سعید ساداتی در این باره نوشت: «رئیس کمیسیون انرژی می‌گوید: «بنزین گران نمی‌شود البته تجربه نشان داده که دولت خیلی به گوش به فرمان مجلس فعلی نیست مانند ماجرای افزایش حقوق مجلس مصوب کرد: «۴۰۰ هزار تومان+۱۰ درصد»، ولی دولت همچنان اصرار بر افزایش ۲۰ درصدی حقوق داره و زیر بار مصوبه مجلس نمیره!»
 
آنطور که مشخص است این اظهارات متناقض باعث نگرانی و بلاتکلیفی مردم شده و بهتر است مدیران وقتی تصمیمی را اعلام کنند که در جلسات درونی تصمیم نهایی را اخذ کرده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار