تصویب طرح مقابله با اقدام امریکا علیه سپاه در مجلس
کد خبر: 951567
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003zXr
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طرح دو فوریتی اقدام متقابل در برابر تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط ایالات متحده امریکا در جلسه دیروز این کمیسیون تصویب شد.
سرویس سیاست جوان آنلاین: به گزارش ایرنا، علی نجفی خوشرودی دیروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس یکی از مواد این طرح، دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی در برابر اقدامات تروریستی نیرو‌های امریکایی که منافع جمهوری اسلامی ایران را به مخاطره می‌اندازند، اقدامات متقابل و قاطع انجام دهد. وی افزود: در نشست کمیسیون که با حضور طراحان این طرح و همچنین نمایندگان ارگان‌های ذی‌ربط برگزار شد، مواد باقی مانده از طرح دوفوریتی اقدام متقابل در برابر این سازمان تروریستی در اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران توسط ایالات متحده امریکا، مطرح شد و به تصویب رسید.
‌وی بیان کرد: یکی از مواد این طرح دولت را موظف کرده است ضمن اعتراض و اقدام حقوقی به تصمیم غیرقانونی ایالات متحده امریکا در تروریستی نامیدن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراجع بین‌المللی، از طریق مراودات دوجانبه و چندجانبه با کشور‌ها و رایزنی با مجامع و سازمان‌های بین‌المللی از حداکثر توان خود برای بی اثر کردن اقدامات امریکا از نقض مصونیت حاکمیتی ارکان دفاعی جمهوری اسلامی ایران استفاده کند. نجفی خوشرودی تصریح کرد: در ادامه این نشست، گزارش عملکرد حقوق بشری امریکا در سال ۱۳۹۷، و موارد نقض حقوق بشر از سوی این کشور‌ها مطرح و به تصویب کمیسیون رسید که متعاقباً در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود.
شبکه خبری بلومبرگ با بازتاب طرح مجلس علیه اقدام امریکا گزارش داد: پارلمان ایران طرحی را تصویب کرده که اقدام امریکا علیه نیرو‌های سپاه را با تروریست خواندن فرماندهی مرکزی امریکا در غرب آسیا و هرگونه سازمان یا نهادی که با آن همکاری کند، تلافی می‌کند. این شبکه خبری امریکا در گزارش خود نوشت: مجلس ایران خطوط کلی طرح تلافی اقدام امریکا در قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی را تصویب کرد. در این طرح نیرو‌های فرماندهی امریکا در غرب آسیا و هر سازمان و نهادی که تحت آن علیه ایران همکاری می‌کنند، تروریست خوانده می‌شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار