عضو باند یاکوزا به میز محاکمه بازگشت
کد خبر: 949334
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yxq
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۹
یکی از اعضای باند مخوف یاکوزا که به اتهام قتل در ژاپن محاکمه و به قصاص محکوم شده‌بود بار دیگر محاکمه شد.

سرویس جامعه جوان آنلاین:  به گزارش خبرنگار ما، دی‌ماه سال ۹۴، زن میانسالی پلیس تهران را از قتل پسرش میثم در شهر ناگویا ژاپن باخبر کرد. بعد از اعلام خبر مشخص شد که میثم در حمله شبانه از سوی ۹‌مرد مسلح ایرانی زخمی شده و بعد از انتقال به بیمارستان فوت کرده است. همچنین مشخص شد پلیس شهر ناگویا توانسته است هشت نفر از متهمان را بازداشت کند، اما یکی از آن‌ها به نام رامین ۳۱‌ساله متواری شده بود. 

به این ترتیب تحقیقات برای دستگیری متهم فراری در دستور کار قرار گرفت تا اینکه مرداد ماه سال‌۹۶ پلیس ایران توانست متهم را در حالیکه با پاسپورت جعلی به ایران آمده بود و در یکی از شهر‌های شمالی زندگی مخفیانه داشت، بازداشت کند. متهم در همان بازجویی‌های اولیه گفت: «سال‌ها پیش به ژاپن رفتم و عضو یک باند خرید و فروش مواد‌مخدر شدم. میثم هم از اعضای باند بود به همین دلیل با هم آشنا شدیم و بعد از مدتی او سیم کارتی را که خریداران مواد مخدر با آن تماس می‌گرفتند را به مبلغ ۴ میلیارد تومان به ما فروخت، اما بعد از چند روز فهمیدیم او سرمان را کلاه گذاشته و خودش شماره جدیدش را به مشتریانش داده است.» متهم در خصوص قتل گفت: «بعد از این ماجرا از میثم خواستیم پولمان را برگرداند، اما قبول نکرد. همین باعث درگیری شد. آن شب با هشت‌نفر از دوستانم سر قرار رفتیم، اما میثم قصد فرار داشت که سد راهش شدیم. او همانجا دست به اسلحه برد و ما هم با چاقو و قمه به او حمله کردیم. در آن درگیری شمشیر داشتم و یک ضربه به او زدم، اما مطمئن نیستم این ضربه کشنده بوده باشد.» در حالیکه هشت‌متهم دیگر در ژاپن محاکمه و به زندان محکوم شده‌بودند، مرد جوان با اعلام نظریه پزشکی قانونی مبنی بر اینکه مقتول با سلاح برنده سنگین کشته شده‌است روانه زندان شد و پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم در اولین جلسه محاکمه با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم و مدارک موجود در پرونده به قصاص محکوم شد.
قضات دیوان عالی کشور، اما بعد از بررسی حکم دادگاه رأی را به علت ضرورت تحقیقات بیشتر نقض و به همان شعبه ارجاع دادند. به این ترتیب متهم بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد و جرمش را انکار کرد و گفت: «احتمال دارد قتل کار همدستانم باشد، اما آن‌ها در ژاپن هستند و طبق قوانین آنجا محاکمه و بعد از دوران حبس آزاد می‌شوند، اما من همچنان بلاتکلیفم.» در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار