نقشه ربودن دختربچه ۲ ساله در دست خواستگار قدیمی
کد خبر: 949333
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yxp
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۸
مردی که به خاطر شکست در ازدواج با دختر مورد علاقه‌اش چهار آدم‌ربا را برای اجرای یک سناریوی آدم ربایی اجیر کرده بود به همراه همدستانش بازداشت شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین:  به گزارش خبرنگار ما، سرخوردگی در روابط احساسی و نرسیدن به خواسته‌های عاطفی برای بعضی افراد تبدیل به کینه و عقده‌های روانی می‌شود که در نهایت فرد برای انتقام‌گیری دست به جرم جنایت می‌زند. مردی که دو‌سال قبل خانواده دختر مورد علاقه‌اش به خواستگاری او جواب رد داده بودند برای انتقام‌گیری، دختر دوساله عشق قدیمی‌اش را ربود، اما خیلی زود گرفتار شد. رسیدگی به این پرونده از ساعت ۱۶‌عصر روز دوشنبه‌۲۰‌اسفندماه با شکایت زن جوانی از دو زن و سه مرد به اتهام ربودن دختر دو ساله‌اش از سوی مأموران پلیس تهران آغاز شد. با اعلام این خبر به سرعت تیمی از مأموران کلانتری‌۱۶۰ خزانه در محل حادثه که آپارتمانی حوالی خیابان خزانه بود، حاضر شدند. بررسی‌ها حکایت از این داشت لحظاتی قبل دو زن جوان به بهانه شستن کودک خردسالشان به خانه شاکی رفته و پس از ربودن دختر دوساله شاکی با خودروی پژویی که داخل آن سه مرد منتظر آن‌ها بودند از محل گریخته‌اند. زن جوان گفت: دقایقی قبل زنگ خانه‌ام نواخته شد. دو زن که حدوداً ۲۲ و ۳۰ ساله به نظر می‌رسیدند و یکی‌شان دختر یک و نیم ساله‌ای بغل داشت، پشت در خانه‌ام بودند. یکی از آن‌ها گفت: بچه‌اش به خاطر اینکه خراب کاری کرده بی‌تابی می‌کند و از من اجازه خواست دختر دوساله‌اش را داخل سرویس بهداشتی خانه‌ام بشوید که قبول کردم و آن‌ها را به خانه‌ام راه دادم. در حالی که دختر دو‌ساله‌ام داخل پذیرایی در حال بازی بود آن‌ها وارد خانه‌ام شدند. پس از این به طرف سرویس بهداشتی رفتم و در سرویس را باز کردم که در همین لحظه یکی از آن‌ها دخترم را بغل کرد و به سرعت از خانه‌ام بیرون رفت و پشت سر آن هم زنی که بچه بغلش بود از خانه‌ام فرار کرد. پشت سر آن‌ها با داد و فریاد از خانه‌ام بیرون رفتم که دو زن کنار خیابان سوار خودروی پژویی شدند که سه‌مرد جوان داخل خودرو منتظرشان بودند و راننده به سرعت حرکت کرد و گریختند. پس از طرح شکایت با توجه به حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی به دستور بازپرس دادسرای امور جنایی تهران برای شناسایی آدم‌ربایان وارد عمل شدند.

ردپای خواستگار قدیمی در ربودن دختر ۲ ساله
در حالی که تحقیقات درباره این حادثه ادامه داشت شاکی به اداره پلیس رفت و گفت: یکی از آدم‌ربایان که صدایش آشنا بوده، تلفنی برای آزادی دختر خردسالش درخواست ۴۰‌میلیون تومان پول کرده است.
زن جوان گفت: ساعتی قبل مردی با تلفن همراهم تماس گرفت. او گفت که دخترم در اختیار او است و باید برای آزادی دخترم ۴۰‌میلیون‌تومان به شماره حسابی که اعلام می‌کند واریز کنم وگرنه امکان دارد هر اتفاقی برای دخترم رخ دهد. صدای او خیلی آشنا بود و پس از اینکه تلفن را قطع کرد صدای او را شناختم. او مرد جوانی به نام کیوان است و خواستگار قبلی‌ام بود که خانواده‌ام به او جواب رد دادند و الان احتمال می‌دهم او به خاطر کینه قدیمی دخترم را ربوده است.
با بدست آمدن این سرنخ کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی کیوان آغاز کردند تا اینکه سه‌شنبه شب مخفیگاه او را در اسلامشهر شناسایی کردند. مأموران در اقدامی غافلگیرانه متهم را همراه دو مرد و دو زن دیگر در مخفیگاهشان دستگیر کردند و دختر دو‌ساله ربوده شده را پس از ۲۴ ساعت به آغوش خانواده‌اش بازگرداندند. صبح دیروز پنج متهم برای تحقیقات به دادسرای امور جنایی منتقل شدند.

اعتراف خواستگار کینه جو به ربودن دختر ۲ ساله
کیوان در بازجویی‌ها با اعتراف به جرمش گفت: من در کار خرید و فروش زمین فعالیت می‌کنم و وضع مالی‌ام خوب است. چند سالی بود با خانواده شاکی رفت و آمد داشتم تا اینکه به دخترشان علاقه پیدا کردم. من قصد داشتم با او ازدواج کنم و به همین خاطر از دخترشان خواستگاری کردم. آن‌ها جواب درستی به من نمی‌دادند و در همین مدت آشنایی هم مبلغ زیادی به آن‌ها قرض دادم. در نهایت چند سال قبل برای آخرین بار همراه خانواده‌ام به خواستگاری او رفتم، اما خانواده‌اش آب پاکی را روی دستم ریختند و جواب رد دادند. در حالی که از این خانواده کینه به دل گرفته بودم درخواست کردم بدهی‌شان را به من پرداخت کنند، اما آن‌ها مدعی شدند که بدهی به من ندارند. این کینه قدیمی همراه من بود و هیچ وقت مرا رها نمی‌کرد تا اینکه چند روز قبل تصمیم گرفتم از آن‌ها انتقام بگیرم. من دو زن و دو مرد را به مبلغ ۱۵‌میلیون تومان اجیر کردم تا دختر عشق قدیمی‌ام را بدزدند و آن‌ها هم انجام دادند. پس از این با شاکی تماس گرفتم و گفتم در صورتی که ۴۰ میلیون‌تومان بدهی‌شان را به من بدهند دخترش را تحویل می‌دهم که دستگیر شدیم.

طراح آدم ربا مرا فریب داد
یکی از زنان متهم به کودک‌ربایی گفت: مدتی قبل از شوهرم طلاق گرفتم و همراه دختر یک و نیم ساله‌ام زندگی می‌کنم. چندی قبل در مهمانی با کیوان آشنا شدم. او گفت که همسرش از او طلاق گرفته و اجازه نمی‌دهد دختر دو ساله‌اش را ببیند. کیوان گفت که الان شش‌ماه است که دخترش را ندیده است و از من و دوستم خواست که بچه او را از خانه مادرش با این شیوه بدزدیم و به او تحویل بدهیم. او مرا فریب داد و به دروغ گفت: دختر دو ساله فرزندش است. متهمان دیگر هم در بازجویی‌ها به جرم خود اقرار کردند. متهمان برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار