مسابقات بین‌المللی قرآن، فرصتی برای دیپلماسی دینی
کد خبر: 949307
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yxP
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزاری سی‌و‌ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را بهترین فرصت و ظرفیت برای توسعه روابط سیاسی، فرهنگی، دینی و قرآنی با کشور‌های جهان دانست.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با فارس، ضمن تأکید بر استفاده از دیپلماسی قرآنی برای برقراری ارتباط با کشور‌های پنج قاره جهان اظهار داشت: یکی از بهترین فرصت‌ها برای توسعه دیپلماسی فرهنگی و دینی برگزاری دوره‌های مختلف مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است که در بین کشور‌های جهان، جمهوری اسلامی ایران پرچمدار آن است و آن را مدیریت می‌کند. وی با اشاره به برگزاری دوره‌های مختلف مسابقات بین‌المللی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان الگو همواره قاریان مختلفی از جهان را پذیرا بوده و توانسته است این موضوع را به بهترین وجه ممکن انجام دهد. آزادی‌خواه اضافه کرد: به اعتقاد من این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، نه توسط سازمان اوقاف بلکه توسط جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود و همه ظرفیت کشور هم باید برای این امر مهم با رویکرد خیلی خوبی بسیج شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با مدیریت سامان‌یافته جدید سازمان اوقاف امید این را داریم که نحوه و شرایط برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نسبت به سال قبل بهتر و آبرومندانه‌تر باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به شرایط خاص کشور، مسئولان و متولیان کشور چگونه از این شرایط برای تبیین اهداف و آرمان‌های جمهوری اسلامی می‌توانند استفاده کنند، متذکر شد: برگزاری سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بهترین ظرفیت و شرایط برای توسعه روابط سیاسی، فرهنگی و دیپلماسی قرآنی میان کشورهاست و مسئولان کشور باید از این فرصت پیش‌آمده حداکثر استفاده را ببرند. آزادی‌خواه اضافه کرد: فرصت مسابقات برای ما از صد‌ها طرح و گفت‌وگوی سایتی حتماً بهتر است چراکه فرصتی است که سال‌ها تجربه شده و نتیجه آن را نیز مردم دیده‌اند، بنابراین اگر وزارتخانه‌ها و شخصیت‌ها و دست‌اندرکاران کشورمان در جایگاه خود از این فرصت بتوانند استفاده کنند، حتماً خواهیم توانست بهتر به سمت توسعه شرایط سیاسی حرکت کنیم.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به جایگاه مجلس در حمایت از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم متذکر شد: مجلس شورای اسلامی در این موضوع می‌تواند فضاسازی مناسب و در واقع جریان‌سازی اجتماعی به نمایندگی از مردم و مطالبه‌گری از سازمان‌ها و نهاد‌های مرتبط لازم را انجام دهد.

سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طی روز‌های ۱۹ لغایت ۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸ در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با رقابت ۶۳۱ شرکت‌کننده از ۸۲ کشور جهان در پنج بخش مختلف برگزار می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار