پیشرفت در الکترونیک با کنترل نور در سلول‌های خورشیدی
کد خبر: 949300
لینک کوتاه: http://www.Javann.ir/003yxI
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
بر اساس یک مطالعه دانشمندان یک راه جدید برای کنترل نور ساطع شده از رسانا‌های بلور مایع پیدا کرده‌اند که می‌تواند منجر به سلول‌های خورشیدی کارآمد و پیشرفت‌های دیگر در الکترونیک شود.
مترجم: رضا محمدی
سرويس فناوری جوان آنلاين: بر اساس یک مطالعه دانشمندان یک راه جدید برای کنترل نور ساطع شده از رسانا‌های بلور مایع پیدا کرده‌اند که می‌تواند منجر به سلول‌های خورشیدی کارآمد و پیشرفت‌های دیگر در الکترونیک شود.
کشف آن‌ها شامل کریستال‌های hybrid نامیده می‌شود که شامل مواد آلی و آلی به‌هم پیوسته هستند و نوید بزرگی برای استفاده در سلول‌های خورشیدی را نشان داده‌اند. این یافته همچنین می‌تواند به نمایش الکترونیکی جدید، سنسور‌ها و دستگاه‌های دیگر فعال شده توسط نور هدایت شود و باعث افزایش کارایی در هزینه پایین‌تر برای تولید of شود که نور را مهار می‌کند.

محققان به یک راه جدید برای کنترل نور دست پیدا کردند که در آن توسط یک لیزر به هیجان آمدند. شدت نور ساطع شده از کریستال هیبرید را می‌توان تا ۱۰۰ بار به سادگی با تنظیم ولتاژ اعمال‌شده بر یک الکترود در سطح بلور افزایش داد.
محققان می‌گویند اولین بار است که یک ماده به شدت با ولتاژ کنترل می‌شود: «ما می‌توانیم این کار را فقط در یک وسیله الکترونیکی کوچک در دمای اتاق انجام دهیم.»

نیمه‌هادی‌ها این خواص را دارند که بین آن دسته از فلزات قرار دارند که مقره‌های الکتریکی و غیررسانا را هدایت می‌کنند. رسانایی آن‌ها را می‌توان در طیف گسترده‌ای تنظیم کرد و آن‌ها را برای همه وسایل الکترونیکی مدرن ضروری ساخت. همه ابزار و ابزار‌های الکترونیکی عالی مدرن که امروزه از آن لذت می‌بریم، یک گوشی هوشمند، یک چوب حافظه، مخابرات قدرتمند و اینترنت، دوربین‌های با رزولوشن بالا یا ابر، تا حد زیادی به خاطر دهه‌ها تحقیق دشوار در فیزیک نیمه‌هادی ممکن شده‌اند. درک برای طراحی دستگاه‌هایی که کنترل، تولید یا تشخیص نور از جمله سلول‌های خورشیدی، چراغ‌های LED و سنسور‌های نوری را دارند، مهم است. دانشمندان کشف کردند که نقایص موجود در کریستال‌ها، انتشار نور و اعمال ولتاژ را به شدت کاهش می‌دهد.
سیستم‌های ترکیبی کارآمدتر و ارزان‌تر از سلول‌های خورشیدی استاندارد هستند و این مطالعه می‌تواند به استفاده گسترده آن‌ها کمک کند. گام بعدی مهم بررسی انواع مختلف مواد است که ممکن است منجر به مواد کارآمدتر شود که می‌تواند در دامنه وسیع‌تری از شدت‌ها یا با ولتاژ کوچک‌تر کنترل شود.

منبع: sciencedaily
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار